Замість ячменю та сої аграрії засіють поля кукурудзою та соняшником
Экономикаagro-business.com.ua14 апреля 2018

Замість ячменю та сої аграрії засіють поля кукурудзою та соняшником

Через затяжну зиму та можливе скасування компенсації за ПДВ при експорті олійних, фермери можуть змінити свої плани щодо сівби, вважають аналітики. Про зміну структури посівів під час весняної посівної кампанії цього року пише «UBR.ua». Нині переда аграріями постало питання – як швидко засіяти біля мільйона гектарів ячменем або скоротити його посіви й замінити більш пізніми ярими культурами – кукурудзою, соєю чи соняшником.

За оцінками заступника компанії «ПроАгроГруп» Марії Колесник, замість ячменю необхідно посіяти біля 300 тисяч гектарів іншими культурами. Очевидно, що вибір фермерів впаде на кукурудзу та соняшник. Адже рентабельність вирощування сої під сумнівом через скасування державної компенсації ПДВ при експорті цієї культури з вересня цього року. Аналітики очікують, що вирощування кукурудзи залишиться щонайменше на рівні минулого року – 4,6 мільйонів гектарів. З одного боку кукурудза, потребує великих витрат при вирощуванні, тому на початку сезону вона була аутсайдером за ціною та рентабельністю. Але через кліматичні умови в Південній Америці очікується значне скорочення світового врожаю цієї культури. Нині це призводить до здорожчання кукурудзи на світових ринках. За лютий-березень цього року ціни на культуру зросли на 20%. Відтак вона стала однією з найдорожчих експортних позицій. Нині форварди підписуються на рівні 194 долари за тонну. Також можливе розширення посівів соняшника як більш вигідної культури. Аналітики прогнозують збільшення обсягів експорту зернових та олійних культур, і, відповідно, росту виручки. Як відомо, за оцінками експертів, врожай цього року може сягнути 60-65 мільйонів тонн зернових.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Кикзебади
"В то время как «все решают» примерно 566 имеющихся в Америке миллиардеров" Все это конечно очень интересно но есть одно но....... я так понимаю что примерно 100 русских миллиардеров исключительно "о народе думают" а себя совсем не берегут)))
е
Сухой язык цифр.... Елена, расскажи ещё сказки про то как в России жить хуже простому человеку...
Феликс Эдмундович
Думали, будет как в кино? Не "слуга народа" надо было смотреть, а "Ленин в октябре".
е
и еще прикольно.. отвечаешь Роджеру, а обращаешься ко мне...растройство психики или склероз?
е
Слышь ты, зрячая.. расскажи теперь как ты относишься к украинским олигархам.. можешь хоть раз дать ПРЯМОЙ ответ на ПРЯМОЙ вопрос..особенно с учетом что-ты тут только что наговорила по Роджера.. Ну, ответ будете трепло?
печально
уши детей сороса никто не прячет.
Елена
Если коротко объясню кого поддержует Весёлый Роджер,тех олигархов которые за российский бюджет ,за деньги российских налогоплательщиков в три-пять раз дороже делают что-то,а деньги,маржу выводят за границу,а знаете три четверти денег от внешней продажи остаются за границей,а не в России,и только 22% сберегается в золоте и других драг металлах,то есть Весёлый Роджер помогает крупным российским барыгам,ну в информационном поле,обирать простого русского Ваню,вот кто такой Весёлый Роджер и ты Е этого никогда понять не можешь и Луночка тоже, печально,что вы такие слепые.потому Украина и идёт в Европу и Америку.Лавп Украине!