Экономикаfbc.uaSep 1

«Запуск БЕБ передбачає зміни до багатьох законів» – експерт

nk_hauz/U8G1xJVng.jpeg

Кабінет міністрів призначив директора Бюро економічної безпеки – головного органу з боротьби з економічною злочинністю. Ним очікувано став 49-річний Вадим Мельник – голова Державної фіскальної служби і багаторічний співробітник Податкової міліції. Мельник повинен запустити БЕБ до 25 вересня.

Верховна Рада ухвалила законопроект про створення БЕБ у січні 2021 року. Створення Бюро – багаторічне прохання бізнесу. БЕБ замислювався як аналітичний, а не силовий орган, що в теорії повинно скоротити кількість «маски-шоу» – візитів силовиків до підприємців.

Конкурс на посаду директора стартував 15 червня. Про перемогу Мельника Кабмін оголосив в п’ятницю ввечері, 20 серпня.

Очоливши ДФС у грудні 2020 року, Мельник фактично став останнім в історії начальником Податкової міліції.

Після того, як в кінці 2019 року ДФС розділили на Податкову і Митницю, в структурі служби залишилися тільки податкові міліціонери. Якраз їх і в першу чергу замінить Бюро економічної безпеки, проте в законі про БЕБ немає обмежень щодо роботи в ньому старих кадрів.

Про це говорили в студії телеканалу «Перший Діловий» з адвокатом, заступником голови Комітету з питань митного та податкового права Національної асоціації адвокатів України Дмитром Юровським.

«Є закон. У законі виписані функції, права, обов’язки цього центрального органу виконавчої влади. Для того, щоб вони були втілені у кримінально-правовій складовій – для цього потрібно, щоб Верховна Рада визначилася з відповідними змінами до Кримінального Кодексу України, до Кримінально-процесуального Кодексу України і до всіх інших законодавчих актів, супутніх діяльності БЕБу, саме як органу досудового розслідування. Закон про оперативно-розшукову діяльність, й інші… Статут.. Яким статутом вони будуть користуватися? Це статут МВС, це статут Нацполіції? Тобто багато інших змін до нормативно-правової бази потрібно буде внести. Наразі погоджено реакцію законопроекту 3959-1 до другого читання про внесення змін, в першу чергу, до Кримінально-процесуального Кодексу України. Ці зміни, вони не враховують імплементації аналітичних продуктів, і взагалі аналітичної діяльності як правового інструментарію і прийнятих рішень при аналітичній діяльності як рішень, як інформації, як документів, які мають статус документу Кримінального процесу. Тобто до Кримінально-процесуального законодавства законом 3959-1 не імплементуються необхідні зміни, для того щоб аналітична діяльність нового органу була легалізована», – зазначив експерт.
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Ну кто, кто, освободил Украину - конечно ОУН и УПА и групенфюрер СС Р.Шухевич! Ну а с чего вы думуваете был переименован проспект Ватутина в проспект эсэсовца Шухевича? Ну вот вы и ответили. Ищо там и Бандера бул тоже, кого-то там, от чего там освободил чи вбил. Хлавное - Сало не уронил? А вы тут вопрошаете чаму еврей Зеля не сказал про счастливые годы внешнего немецкого управления Украиной. Наивные вы!
Весёлый Роджер
Шмуля, твоя беда, что ты до сих пор считаешь, шо перед селюками необразованными на колхозном стане выступаешь! Тупой и примитивный твой наезд на меня не выдерживает никакой критики! У тебя нет ни фактов, ни даже умных доводов, а тильки щирое штампованное пиндосное гивно! Ну не работает сейчас ВОНО!!! Эй Шмяля Сруля - ты гивно!
Я
Ожидаемо и прогнозируемо. Очередное дно.
Елена
Волка бояться,в лес не ходить.
е
Елена, читай и просвещайся.. ВОТ тебе ОЧЕРЕДНОЕ доказательство БРЕДА что ты тут несёшь....
е
уважаемая, вы ж видите, как ее корежит от того что ей ЕЕ собственные слова преподносят, а мозгов вести себя иначе не хватает...
Луна -2
Знаешь есть такое правило- относись к людям так, как хочешь, чтобы они относились к тебе Не можешь отнестись к Роджеру и товарищу Е. объективно ,то,тогда лучше промолчи - будешь казаться умнее,чем писа ть здесь всякие гадости . Пиши и отвечай по существу статьи , высказывай свое мнение,но людей которых не знаешь. не оскорбляй,- ведь так ты нарвешься однажды на такой адекватный ответ,что стыдно будет самой.