Экономикаfbc.uaSep 1

«Запуск БЕБ передбачає зміни до багатьох законів» – експерт

nk_hauz/U8G1xJVng.jpeg

Кабінет міністрів призначив директора Бюро економічної безпеки – головного органу з боротьби з економічною злочинністю. Ним очікувано став 49-річний Вадим Мельник – голова Державної фіскальної служби і багаторічний співробітник Податкової міліції. Мельник повинен запустити БЕБ до 25 вересня.

Верховна Рада ухвалила законопроект про створення БЕБ у січні 2021 року. Створення Бюро – багаторічне прохання бізнесу. БЕБ замислювався як аналітичний, а не силовий орган, що в теорії повинно скоротити кількість «маски-шоу» – візитів силовиків до підприємців.

Конкурс на посаду директора стартував 15 червня. Про перемогу Мельника Кабмін оголосив в п’ятницю ввечері, 20 серпня.

Очоливши ДФС у грудні 2020 року, Мельник фактично став останнім в історії начальником Податкової міліції.

Після того, як в кінці 2019 року ДФС розділили на Податкову і Митницю, в структурі служби залишилися тільки податкові міліціонери. Якраз їх і в першу чергу замінить Бюро економічної безпеки, проте в законі про БЕБ немає обмежень щодо роботи в ньому старих кадрів.

Про це говорили в студії телеканалу «Перший Діловий» з адвокатом, заступником голови Комітету з питань митного та податкового права Національної асоціації адвокатів України Дмитром Юровським.

«Є закон. У законі виписані функції, права, обов’язки цього центрального органу виконавчої влади. Для того, щоб вони були втілені у кримінально-правовій складовій – для цього потрібно, щоб Верховна Рада визначилася з відповідними змінами до Кримінального Кодексу України, до Кримінально-процесуального Кодексу України і до всіх інших законодавчих актів, супутніх діяльності БЕБу, саме як органу досудового розслідування. Закон про оперативно-розшукову діяльність, й інші… Статут.. Яким статутом вони будуть користуватися? Це статут МВС, це статут Нацполіції? Тобто багато інших змін до нормативно-правової бази потрібно буде внести. Наразі погоджено реакцію законопроекту 3959-1 до другого читання про внесення змін, в першу чергу, до Кримінально-процесуального Кодексу України. Ці зміни, вони не враховують імплементації аналітичних продуктів, і взагалі аналітичної діяльності як правового інструментарію і прийнятих рішень при аналітичній діяльності як рішень, як інформації, як документів, які мають статус документу Кримінального процесу. Тобто до Кримінально-процесуального законодавства законом 3959-1 не імплементуються необхідні зміни, для того щоб аналітична діяльність нового органу була легалізована», – зазначив експерт.
💬 Последние комментарии
Луна-2
я плакаль)))От такого идиота и чо- то он там курит?
Луна-2
Под Полтавой в Новых Санжарах - камнями забросали автобус - это да ,добрые люди
Луна-2
Александр Усик выиграл у американца - Хохлы в трауре ..Браво Александр - гордимся тобой...
Весёлый Роджер
Эта щирая доброта была очень заметна, коди в больнице запизденские врачи самолёт с харькивчанами из Уханя ждали, та от свидомой радости щенывмырло спивали! Сало не роняли ...
Весёлый Роджер
Да вы провидец!!! Ну всё, вас Шмуля сейчас запишет в алканавты и к др. нехорошим людям. "Украина мает свий Глобус - тому вона должна житти боХато! А москалям дулю! Даешь #нашуЮлю"!" (.... из истории щирого маразма.)
Весёлый Роджер
И взревёт всеми винтами крейсер "Украина" и поплывёт он по степям навстречу ворогам та творогам! Сало тильки не уроните, та порты вышыванистые с пустыми кишенями крепче держите!
Весёлый Роджер
Ну конечно надо тут пиСдить о проблемах России, проблемы продажи газа с профитом у 2800% у щирых скакунов вже ныма! 75% промышленности тоже нЫма, а Шмуля всё уводит народ на другие темы - як правильно писати "в", чи "на". Правильно Шмуля "на" - так що пошёл ты тварь НА фуй! Опять ПЕРЕМОГА!!! Сала Амерыке! Пропа_хандонам хунты Сала! «Днепровский трубный завод признан банкротом…»
Авторские статьи