Збір за виліт пасажирів почали стягувати в Україні
Экономикаaspekty.net12 августа 2020

Збір за виліт пасажирів почали стягувати в Україні

В Україні набув чинності закон, що вводить збір за виліт пасажирів. Про це повідомляє РБК-Україна.

Закон, опублікований напередодні в Голосі України, визначає особливості стягнення державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України.

Зокрема, закон встановлює ставку державного авіаційного збору за кожного пасажира, який буде літати в межах України, в розмірі 0,5 долара, на міжнародних рейсах — 2 долари.

Тепер за кожну тонну вантажу в межах України — 2,5 долара, а в разі здійснення міжнародних перевезень з/в Україну — 10 доларів.

При цьому збір не будуть стягувати в разі перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав; перевезення гуманітарної допомоги з/в Україну відповідно до актів Кабінету міністрів; а також у разі польотів, пов’язаних із забезпеченням проведення робіт із ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (в тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого).

Звільняються від збору і в разі перевезень пасажирів, що належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів відповідно до закону; при перевезенні дітей у віці до двох років; при перевезенні транзитних пасажирів; пасажирів з сервісними квитками і в разі перевезення менш як 10 пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Нагадаємо, що раніше Україна ввела мита на російські сірники і китайський метал. Антидемпінгові мита ввели для захисту українських виробників, також продовжили деякі чинні мита.

Також повідомлялося, що Кабмін розширив список звільнених від мит ​​товарів. Йдеться про автоматичні станції для екстракції рибонуклеїнової кислоти і спеціальні тест-системи для коронавірусу.

Написать комментарий