Экономикаwww.ukrinform.ua28 сент.

ЗВТ між Україною та Туреччиною: у МЗС розповіли про хід переговорів

nk_hauz/aC0IMsN7g.jpeg

Сільськогосподарська і металопродукція викликають найбільші дискусії під час обговорення підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною.

Про це в програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" повідомив заступник міністра закордонних справ України, посол України в Туреччині Василь Боднар, передає Укрінформ.

"Чому так довго тривають переговори? Сама угода погоджена ще 12 років тому. Текст угоди виписаний. Проблема в доповненнях до нього і в тарифах, які застосовуватимуть до кожної з груп товарів", - зазначив він.

За його словами, під час переговорів кожна зі сторін максимально відстоює свої інтереси.

"Й Україна, й Туреччина є великими виробниками сільськогосподарської та промислової продукції. Передусім, металопродукції. Це дві найбільші групи товарів, через які досі тривають досить довгі, м'яко кажучи, консультації. Тут проблема в балансі між впливом на внутрішній ринок і вигодами від майбутньої торгівлі. Його потрібно досягти", - пояснив Боднар.

Він зазначив, що в Україні лібералізований ринок, він відкритий для будь-якої групи товарів.

"Турецький ринок досить закритий. Особливо що стосується сільськогосподарської групи товарів. Є, звичайно, великі виробники, які не готові приймати більш дешеві українські товари на цей ринок. При цьому ми знаємо, що турецькі томати в Україні почувають себе досить комфортно. Ми ж повинні захистити свого виробника, який також має право продавати туди ті ж помідори або пшеницю, або соняшникову олію. Це насправді великий обсяг, який якимось чином розглядається як загроза внутрішньому ринку Туреччини", - продовжив посол.

Із української сторони є питання щодо легкої промисловості.

"В Туреччині досить розвинена текстильна промисловість. У нас ця промисловість тільки підіймається. Якщо зараз не збалансувати ці інтереси, наша промисловість може і не піднятися. Тому що ціни, які пропонуватимуть турецькі виробники, можуть відразу її поховати", - акцентував Боднар.

Заступник міністра повідомив, що таких нюансів "досить багато".

"Ми маємо не просто вийти на документ, а на те, що буде стимулювати торгівлю", - підкреслив він.

Зараз, за його словами, українському виробникові важко зайти на ринки Туреччини.

"Просто внутрішнє регулювання турецького ринку не дозволяє вільно конкурувати. Коли стоїть питання про (ввізні) тарифи - на пшеницю 180% або на м'ясо 120% - як ви можете конкурувати? Або, наприклад, на наш алкоголь. Ви не зайдете просто так на ринок. Тому що це досить сильно захищений ринок", - розповів Боднар.

Посол припустив, що на якомусь етапі й Україні доведеться з такою ж жорсткістю відстоювати інтереси своїх виробників на внутрішньому ринку.

"Можливо, на якомусь етапі нам доведеться також захищати наш внутрішній ринок, оскільки лібералізація - це добре, вона дає стимул розвитку, але в певний момент товари іноземного виробництва становлять серйозну конкуренцію внутрішнім. І це вже зараз ми відчуваємо", - підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, у червні глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україні й Туреччині до укладання Угоди про вільну торгівлю лишилося зробити останній крок, який є найважливішим та найчутливішим водночас. Такий крок вимагає компромісу обох сторін.

💬 Последние комментарии
кипчак
У некоторых наглость считается достоинством, а у других - принципиальность. В США давно путают (не различают) эти понятия, наглеют и наглеют.
кипчак
Если США позволяет себе такое поведение по отношению к России, то не трудно представить как они издеваются над политическими карликами Посление могут возмущаться и внутренне пищать от осознания собственной ничтожности, а на людях изображать самых бесстрашных борцов за демократию.
DR UMAR
Ви хочете продати свою нирку за 400 000 доларів США? Це ти Шукаєте можливість продати свою нирку за гроші Через фінансовий зрив ви не знаєте, що робити Зробіть, тоді зв’яжіться з нами сьогодні, і ми запропонуємо вам добре Сума грошей за вашу нирку. Мене звати доктор УМАР Я лікар-нефролог клініки UMAR. Наша клініка є Спеціалізується на нирковій хірургії, а також лікуємо Купівля та пересадка нирок с Відповідний донор Ми знаходимося в Індії, Туреччині, Франції, Нігерії, США, Малайзії, Дубаї, Кувейті Якщо ви зацікавлені в продажі або купівлі нирок, будь ласка, не продавайте Не соромтеся звертатися до нас електронною поштою. Електронна адреса: doctorumarclinic@gmail.com WhatsApp:+1 (978) 707-9830 Telegram:+1 (978) 707-9830 Viber:+1 (469) 505-6731 уважно Д-Р УМАР.
Елена
Петруха дядя старый, Грешно его судить, Как знать судьбу Петрухи Ты можешь повторить. А Роджер по любому нехороший человек.
:-)
Петруха впечатлился - Копировал весь текст, Да он не поместился, В один почти присест... :-)
Елена
Трясти можно, вытрясти нельзя,потому что если нет,то нет.я не ты,я прожила честную жизнь, поэтому миллионов не скопила.
Елена
Где ты ответил за Мишу и Борю?шось я не видела.