Курьёзыzdorovia.com.ua1 нояб.

В якому віці треба видаляти зуби мудрості?

Зуби мудрості можуть тиснути на весь зубний ряд та погіршувати прикус.

nk_hauz/-ml2bowmmuik9ushp7aw.jpg

Видалення зубів мудрості

Восьмі зуби мають низьку цінність для зубощелепної системи. Зуби мудрості здатні привести до пульпіту, карієсу і пошкодження сусідніх зубів. Останнє часто виникає через утрудненого прорізування третіх молярів. Багато стоматологи рекомендують видаляти їх, оскільки вони можуть спричинити за собою гінгівіт, періостит, запалення ясен і сильні болі в області щік, горла, вуха.

Видалення восьмих зубів необхідно, якщо вони розташовані під яснами і не можуть прорізатися (в разі, якщо зуб мудрості залишиться, то це може стати причиною утворення кісти); "Вісімки" прорізалися частково; для зуба недостатньо місця; є больові відчуття в районі зуба мудрості; запалилися м'які тканини поруч з восьмим зубом; утворилася пухлина; з'явився карієс і почалося запалення ясен.

Експерти відзначають, від зуба мудрості не варто позбавлятися, коли зуби здорові, немає запальних процесів, а "вісімка" правильно прорізалася і її розташування не заважає іншим зубам, не викликає болю, легко очищається під час гігієни порожнини рота. Фахівці радять регулярно відвідувати стоматолога, щоб уникнути проблем з зубами.

Авторские статьи