Кемерон формує новий уряд Британії
Мирbbc.co.uk09 мая 2015

Кемерон формує новий уряд Британії

На виборах у Великій Британії перемагає Консервативна партія. Отримавши більшість у парламенті, торі можуть самостійно сформувати уряд.

Лідер консерваторів Девід Кемерон вдруге став прем'єр-міністром і вже почав формувати новий уряд. На своїх посадах залишаться міністр фінансів Джордж Озборн, міністр внутрішніх справ Тереза Мей, міністр оборони Майкл Феллон та міністр закордонних справ Філіп Хеммонд. Після зустрічі з королевою в Букінгемському палаці пан Кемерон пообіцяв очолити уряд "одного народу" та зробити Велику Британію "ще величнішою". Консервативна партія здобула 331 місце у парламенті з 650 членів. Такої перемоги не було від 1992 року. Суперники пана Кемерона - Ед Мілібенд, Нік Клегг і Найджел Фарадж - подали у відставку після поразки своїх партій.

Прем'єр-міністр Кемерон підтвердив свою передвиборчу обіцянку провести референдум про членство Британії у ЄС, а також наголосив на необхідності завершити програму економічних реформ, розпочатих консерваторами під час попереднього скликання парламенту. Істотно поліпшила свої позиції також Шотландська націоналістична партія (SNP), отримавши 56 місць. Британські вибори відбуваються за мажоритарною системою first past the post, коли на кожній дільниці перемагає той кандидат, який отримав найбільше голосів.

Відставки Мілібенда та Фараджа.

Лідер Лейбористської партії Ед Мілібенд заявив про свою відставку після провального результату, який отримала партія на виборах - 232 місця.

Тимчасовим лідером лейбористів стане заступник пана Мілібенда - Гаррієт Гарман.

За результатами виборів про свою відставку заявили також лідери ще двох партій - Найджел Фарадж з правої UKIP, яка взяла одне місце, і Нік Клегг з Ліберально-демократичної партії - вісім місць. Лідер ліберальних демократів Нік Клегг назвав ніч виборів "жорстоким покаранням" - його партія втратила 48 місць. Лейбористи програли майже всі місця націоналістам у Шотландії.

Неочікуваний результат.

Кореспондент ВВС з соціальних проблем Джон Макманус відзначає, що протягом тижнів багато опитування громадської думки попереджали британців, що результати загальних виборів практично неможливо передбачити. Розрив у рейтингу між двома найбільшими партіями - Консервативною та Лейбористською - часто був лише в один пункт.

Також опитування показували, що Шотландська національна партія (SNP) отримає більшість голосів у Шотландії - і в цьому вони виявилися правими. Однак опитування помилилися, пророкуючи, що за голосуванням будуть тижні напруженого політичного торгу між найбільшими партіями, оскільки вони отримають майже однакову кількість місць у парламенті. Консерватори, які у складі коаліційного уряду з ліберальними демократами керували країною протягом останніх п'яти років, тепер можуть впоратися самостійно, оскільки їхня партія отримала необхідну більшість у 326 місць. Провал лейбористів буде найближчим часом підданий більш ретельному аналізу, проте вже зараз ясно, що частково це сталося через зростання популярності Національної партії в Шотландії, пише оглядач ВВС.

Написать комментарий