Штайнмаєр закликав не будувати нових мурів
Мирwww.ukrinform.ua10 ноября 2019

Штайнмаєр закликав не будувати нових мурів

Символ холодної війни, Берлінський мур, був зруйнований 30 років тому, але сьогодні зростають нові мури, які розділяють людей і які треба руйнувати.

Про це заявив 9 листопада федеральний президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр, звертаючись до співвітчизників, які зібралися перед Бранденбурзькими воротами, з нагоди 30 річниці падіння Берлінської стіни. "Ця велика стіна, ця нелюдська споруда, яка забрала стільки життів, зникла 30 років тому назавжди, але зростають нові мури - ненависті, безкарності, відчуженості, невпевненості... Берлінський мур побудував неправовий режим, але нові мури ми будуємо самі, і ми, тільки ми, самі можемо їх зруйнувати. Давайте не будемо дивитися, нумо руйнувати їх”, - закликав президент.

Раніше в суботу керівництво країни, зокрема президент Франк-Вальтер Штайнмаєр та канцлер Ангела Меркель, разом з колегами-керівниками країн Вишеградської четвірки - президентами Польщі Анджеєм Дудою, Чехії Мілошем Земаном, Словаччини Зузаною Чапутовою та Угорщини Яношем Адером вшанували пам'ять тих, хто загинув, намагаючись перетнути стіну. Без мужності та прагнення свободи народів цих країн, зазначив Штайнмаєр, неможливими були б мирні революції у Східній Європі та єдність Німеччини. Меркель, у свою чергу, закликала боронити демократію і людську гідність у сучасному світі та не допускати ненависті, расизму та антисемітизму. "Жодна стіна не є настільки високою або такою широкою, щоб її не можна було зруйнувати", - заявила канцлерка. Увечері перед Бранденбурзькими воротами проходить великий концерт. Сьогодні виповнюється 30 років з того часу, коли 9 листопада 1989 року був зруйнований Берлінський мур - стіну-кордон, що стала одним із символів Холодної війни та поділу Німеччини. Як відомо, в ході Другої світової війни, 2 травня 1945 року, Берлін був зайнятий радянськими військами, а після капітуляції Німеччини місто було поділене між Радянським Союзом, США, Великою Британією і Францією на чотири окупаційні зони. У травні 1949 року німецькі землі, що перебували в західній зоні окупації, об’єднались у Федеративну Республіку Німеччина, а в жовтні того ж року в радянській зоні окупації була створена Німецька Демократична Республіка. Відносини між ФРН і НДР загострилися у 1960 році, коли НДР ввів в дію обмеження на відвідування громадянами ФРН Східного Берліна, посилаючись на необхідність припинити ведення ними «реваншистської пропаганди». Водночас тисячі східних німців продовжували виїжджати на Захід. Зрештою, 13 серпня 1961 року, о першій годині ночі, почалося зведення Берлінської стіни - кордон між Західним і Східним Берліном був заблокований військами і до 15 серпня вся західна зона була обнесена колючим дротом. З того дня для відвідування Західного Берліна громадянам НДР був потрібен спеціальний дозвіл. Будівництво та переобладнання стіни тривало з 1962 по 1975 рік, коли вона перетворилась на складну інженерно-технічну споруду довжиною 155 кілометрів. Сама стіна складалася із бетонних сегментів висотою до 5 метрів, зі сторожовими вежами і прикордонними пропускними пунктами. До 9 листопада 1989 року Берлінська стіна слугувала державним кордоном Німецької Демократичної Республіки з Західним Берліном. Фактичне ж об’єднання двох Німеччин відбулося 3 жовтня 1990 року.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
УКР
Класное определение: Лесовой портал. Древесина просто начнет исчезать.
кипчак
У подобных "патриотов" не так много извилин, чтобы самостоятельно придумывать мовные и масочные акции, Так что впереди полоса указаний мирным гражданам на эти темы по разным городам Украины от буйных активистов. Получена разнарядка сверху.
кипчак
Комментаторы не читающие, что написано - это замечательно! Главное регулярно и как можно чаще вставлять свои 5 копеек. А вот о чем идет речь: "Как уточнялось, американская сторона планирует использовать изделия в рамках тренировочного процесса, в том числе с целью развития «навыков обращения с оружием противника».
Елена
Ленка сосалка с окружной- на самом деле беззубый , полуграмотный пидор в придорожной канаве. Словом тупое , бесполое существо
е
Интересное определение Роджера... а кто же тогда ты, которая никак не может определиться со своим полом? Которая несмотря на то что жить в стране все хуже и хуже рассказывает сказки что все становится лучше, просто никто кроме тебя этого невидит-непонимает? Которая несмотря на то что властям страны уже дают прямые указания из посольства США заявляет что страна независима... от чего? от мозгов? Которая на каждом перекрестке орет о мощи Америки не может ничего ответить на то что сами американцы признают о том что капитально проигрывают России и Китаю? Которая заявляет о том что если Америке надо будет, то денег еще напечатают, не понимая что тем самым доллары превращаются в ничем необеспеченные бумажки? Которая кричит что Америка всем помогает, но никак не в состоянии даже социально защитить своих граждан и обеспечить им необходимый уровень медицинской помощи.. В той самой Америке люди мрут от вируса, а ей по твоим утверждениям ничего не стоит создать вакцину..что ж не создают??. Кто же ты после всего этого??? Думаю все сами сделают свой вывод...
е
т.е. соврала, а теперь как обычно.. сам найди, инет в помощь, я уже писала, ты не понял итд....
е
что и следовало доказать))) как аргументы закончились, так сразу оппонента дураком или еще кем обзывать...))