16 вересня - свята, іменини, народні прикмети
Обществоinfokava.com16 сентября 2015

16 вересня - свята, іменини, народні прикмети

Міжнародний день охорони озонового шару В 1994 році Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією (A/RES/49/114) проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару (International Day for the Preservation of the Ozone Layer). День встановлено на згадку про підписання Монреальського протоколу по речовинам, що руйнують озоновий шар, і відзначається з 1995 року. Девізом Міжнародного дня охорони озонового шару стали слова: «Збережи небо: захисти себе — захисти озоновий шар». Озоновий шар, цей тонкий газовий щит, захищає Землю від згубної дії певної частки сонячної радіації, сприяючи тим самим збереженню життя на планеті. Озоновий шар простягається над землею величезною покривалом, що йде в космос. Якщо цей шар виснажиться коли-небудь, це буде небезпечно для всієї біосфери, для всього живого. Від потрапляння ультрафіолетових променів на людину, може виникнути рак шкіри, сліпота та інші захворювання. Іменинники сьогодні: Олексій, Андрій, Василь, Василина, Володимир, Домна (Домініка), Юхим, Іван, Ілля, Костянтин, Михайло, Микола, Петро, Пімен, Роман, Сергій, Пилип Народний календар: В цей день відзначається пам'ять святої Домни Никомідійській. Був звичай у цей день збирати навколо будинку усілякий мотлох — особливо старі, зношені постоли. Їх у великій кількості вішали або на кілля навколо городу, або під даху хлівів, або на стовпи біля воріт. Вважалося, що це захистить від пристріту і будинок, і двір, і худобу, і врожай, і самих господарів. Говорили, що якщо недобра людина подивиться на постоли, здивується їх несчетному числа і почне перераховувати, то вже нічого не зможе наврочити. До вечора всю мізерію, крім постолів, викидали, а те, що можна було спалити, спалювали разом з картопляним бадиллям. Наші предки вірили, що це принесе родині благополуччя на цілий рік вперед. Мішки, в які збирали на полях картоплю, промивали в річці і вивішували сушитися. В цей час також тривало прибирання льону. Втім, з цією справою треба було поспішати і завершити його до того, як почнуться рясні дощі і холод.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
КАКАЯ БОЛЬ
В Куеве навальнятам наваляли пиз.юлей. Расчитывали на поддержку от украинских нацистов, но навальнятам наваляли по полной. Валяли по асфальту.
КАКАЯ БОЛЬ
В Куеве навальнятам наваляли пиз.юлей.
е
ага .... еще расскажи про вояк встречавших Петю..и на вояках тех шеврон дивизии "Мертвая голова", напомнить чья это дивизия?
е
а... так ее работа озвучивать ТУПЫХ?? покажи ка на глобусе Украины море у границ Беларуси...
е
это ж до тебя не доходит, это ж ты у нас тупая дура (сама призналась))), это ж для тебя счастье когда за тебя дяди из америки решают когда тебе спать, а когда срать.... это ж для тебя великое достижение когда кредиты дают за развал производства и обнищание народа...это ж ты за халяву удавишься..
Весёлый Роджер
ОЙ да шо ты? Ты об этом пьяному ёжику в лесу на ухо покизди! А кого спимали в форме СС-Щирая голова, зигующих на факельном шествии у Куеве? Шо опять нЫкого? Закон е, а фашистов ныма, ось таки вот дела!
Елена
Всё то у тебя записано,ты видать при Сталине столько телег на окружающих написал,вот так детально,что пол ГУЛАГа по твоим доносам сидело,ха.писака ,но не Джейн.ха.