Обществоosvita.ua30 сент.

200 дитсадків візьмуть участь у дослідженні ECERS

nk_hauz/-miqhvjesamymfqh0anm.jpg

Уперше в Україні відбудеться оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за міжнародною методикою Early Childhood Environment Rating Scale (ECERS-3). Дослідження пройде впродовж 2020-2021 років у 200 закладах дошкільної освіти, а методику отримають усі 16 тисяч закладів дошкільної освіти.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

Як повідомила заступниця міністра освіти Любомира Мандзій, дослідження за методикою ECERS – ефективний інструмент, який уже багато років використовують у більш ніж тридцяти країнах. В Україні дослідження буде проводитися вперше. 

“Розвиток якісної та доступної дошкільної освіти є одним із пунктів Програми діяльності Уряду та пріоритетом для МОН, і оцінка якості дошкільної освіти за методикою ECERS є важливим кроком у цьому напрямі. Ми розраховуємо, що до обговорення результатів дослідження долучаться педагоги-практики, батьки, науковці, управлінці, і спільний пошук успішних рішень сприятиме розвитку якісної освіти у кожному закладі дошкілля”, – зазначила заступниця міністра.

У 2020-2021 роках триватимуть пілотний та основний етапи дослідження. У межах цього процесу Український інститут розвитку освіти здійснить відбір національних експертів і проведе їхню підготовку.

Експерти також пройдуть валідизацію сертифікованими тренерами Інституту ERSI (США) і зможуть здійснювати пілотний етап дослідження, а також готувати регіональних експертів для здійснення основного етапу дослідження.

Упродовж 2020-2021 років Український інститут розвитку освіти планує підготувати близько 80 сертифікованих експертів.

У свою чергу, директор Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій зазначив, що дослідження в перспективі сприятиме професійному розвитку вихователів. 

“Сильною стороною цієї методики є її практичний характер – вона дасть змогу педагогам побачити сильні та слабкі сторони, можливості та ризики в освітньому процесі закладу дошкільної освіти”, – наголосив Вадим Карандій. 

Методикою ECERS зможуть скористатися заклади дошкільної освіти для рефлексії та визначення подальших цілей щодо поліпшення якості освітнього процесу; органи управління освітою для узагальнення й аналізу висновків, прийняття управлінських рішень; інституції незалежної оцінки якості освіти для експертизи і моніторингу якості дошкільної освіти в Україні загалом.

Шкали ECERS-3 можна використовувати під час підготовки майбутніх педагогів, а також у процесі підвищення їхньої кваліфікації.

Важливо, що під час застосування методики ECERS-3 оцінюють не результати дітей, а те, що саме впливає на їхній розвиток, здоров’я і благополуччя – організацію освітнього середовища, види навчально-пізнавальної діяльності, характер взаємодії між вихователями і дітьми, між самими дітьми, повсякденні практики особистого догляду. 

Перший варіант оцінювання ECERS був створений 1980 року в США за авторства Тельми Гармс та Річарда М. Кліффорда. Вони ж заснували Інститут оцінювання середовища раннього дитинства. Методику регулярно оновлюють і доповнюють, зокрема перевиданнями ECERS-R та ECERS-3. 

Завдяки практичному змістові та форматові ECERS застосовують у дослідженнях якості освіти у США, Великій Британії, Італії, Швеції, Німеччині, Португалії, Іспанії, Ісландії, Норвегії, Південній Кореї, Фінляндії.

Проведення цього дослідження в Україні передбачає програма діяльності Кабінету Міністрів, затверджена 12 червня 2020 року. Ініціатива проведення дослідження належить МОН, процес забезпечує Український інститут розвитку освіти. Проєкт відбувається в партнерстві з Командою підтримки реформ МОН, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та за підтримки ЮНІСЕФ.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
«Елена -29 июня 2020- Болезнь.ха.А Украина все равно идёт в Европу…» Хоть и мает нищебродную *опу!
Весёлый Роджер
Смокчун остаётся смокчуном!!! Раньше орал Слава КПСС, а ныне Шмуля орёт Сала Галичине СС!!!
е
ты я смотрю ПРОСЛАВЛЯЕШЬ нацистский режим... ЗАКОН нарушаешь, тварь?! Сесть жаждешь, чтоб в военкомат не идти? а как же ОТВЕТ за ТВОИ утверждения о том что сдохнуть за Америку почетно?.. нет уж САМА за СВОИ идеи и отвечай!
Весёлый Роджер
Против ПРОДАЖНЫХ!!! пархатых - добавляй ТВАРЬ!
Весёлый Роджер
А кто тут всё из меня пытался молдаванина сделать - не вспомнишь ТВАРЬ пархатая? Дать бы по эбалу тебе лопатою!
Луна -2
Арестович..А кто это?- говорящая голова президента...Ну сбежал .ну че?Таких как он на нашей больной Краине много..Не стоит комментариев.
Reduce Reuse Recycle Rethink
Ой вей , теперь хуцпающий Долинский со своим "зловредием ж.......м" хочет махен гешефт и от других ,как еврей Спивак из Одессы ,который будучи депутатом местного совета ,от партии Тимошенко, 4года клеклеймил почём свет антимайдан , куликовцев, Россию и её президента выступая на местном ТВ, а сейчас унюхал запах от хаёшников с другой стороны, где им иуда милее нас всех праведников ... фиглярствует, мол топит их сейчас , мол он за нас, а если прислушать😜cя внимательно он навязывает свою "ересь ж.......ю"