24 квітня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії
Обществоwestnews.com.ua24 апреля 2018

24 квітня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії

24 квітня — 114-й день року (115-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 251 день. Свята: Міжнародний день солідарності молоді 24 квітня за ініціативою Всесвітньої федерації демократичної молоді відзначається Міжнародний день солідарності молоді. Це свято з’явилося в міжнародному календарі в 1957 році для звернення уваги ЗМІ та державних органів влади до проблем молодого покоління.

Всесвітній день захисту лабораторних тварин

24 квітня в календар екологічних дат відзначений як Всесвітній день захисту лабораторних тварин, який був заснований Міжнародною Асоціацією проти хворобливих експериментів на тваринах (ИнтерНИЧ) у 1979 році та підтриманий ООН. Спочатку він «відзначався» зоозащитнимі організаціями в ряді країн, а сьогодні вже по всьому світу активно розвивається рух проти вівісекції (експериментів і дослідів над лабораторними тваринами), яке підтримують активісти різних громадських та зоозахисних організацій. Іменини: Прохор, Петро, Юхим, Микола, Яна, Іван. Народний календар: 24 квітня вшановується пам’ять святого мученика Антипа, єпископа Пергамо-Асійського. Антипа називали Половодом і казали: “Антип води розпустив”, “Антип без води (холод) – засіки без зерна (літо погане)”. Наші пращури помітили: “якщо до цього дня води не розкрились, то весна пізньою буде і літо поганим”. Якщо вранці мороз, а вдень сніг пішов, то ще цілий місяць буде холодно. У цей день ведмідь з барлоги виходить.

Цей день в історії: 1646 — укладено Ужгородську церковну унію. 1648 — чотири полки реєстрових козаків повстали проти польської влади і перейшли на бік гетьмана Богдана Хмельницького. 1918 — на таємній нараді з командуванням німецької армії генерал Павло Скоропадський домовився про підтримку німцями повалення Центральної Ради. 1919 — більшовики на один день захопили Київ. 1949 — у Києві урочисто відкрито літературно-художній музей Тараса Шевченка. 2000 — у районі мису Тарханкут протикорабельна крилата ракета, запущена з російської берегової установки, влучила в український теплохід «Павло Верещагін», який опинився в зоні бойових стрільб Чорноморського флоту. 2004 — Віталій Кличко в бою з Коррі Сандерсом завоював вакантний титул чемпіона світу з боксу в суперважкій вазі за версією WBC.

Цього дня народилися: 1901 — Божко Сава Захарович, український письменник 1920 — Дмитро Григорович Білоус, український письменник 1952 — Віталій Мацько, письменник, доктор філологічних наук, професор 1955 — Володимир Аджамов, класичний танцівник лірико-героїчного плану 1955 — Балабко Олександр Васильович, український журналіст, письменник 1955 — Макаров Юрій Володимирович, український журналіст, телеведучий Цього дня померли: 1795 — Полторацький Марко Федорович, український співак (баритон). Козак Сосницької сотні Чернігівського полку. Дід Анни Керн. 2002 — Аркадій Танхумович Єлішевич, український науковець, доктор технічних наук, професор Донецького політехнічного інституту (*1932).

Написать комментарий