27 квітня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони
Обществоglavcom.ua27 апреля 2021

27 квітня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони

У цей день не можна лаятися, особливо з близькими, надмірно веселитися і вживати спиртне

Сьогодні, 27 квітня, православні християни вшановують пам'ять Папи Римського Мартина I. Також в цей день Великий вівторок – другий день Страсного тижня, який присвячений спогадам про земні страждання Ісуса Христа в останні дні Його життя.

Крім того, сьогодні 44-й день Великого посту.

У той день Господь розповів Своїм учням про Своє друге пришестя і притчі про десять дів і таланти / Фото з відкритих джерел Великий вівторок – це народно-християнське свято. Воно відзначається в останній вівторок перед Великоднем. Дата свята в 2021 році – 27 квітня. Великий вівторок – другий день Страсного тижня, який присвячений спогадам про земні страждання Ісуса Христа в останні дні Його життя.

Історія свята

Вранці у вівторок перед Великоднем Ісус Христос проповідував в Єрусалимському храмі. Він розповідав про Своє друге пришестя, притчі про данину кесареві, воскресіння мертвих, Страшний суд, десять дів, про таланти. Фарисеї намагалися лукавими питаннями збентежити і викрити Спасителя. Але мудрість Його відповідей не залишила їм шансів.

Традиції та обряди свята

У Великий вівторок у храмах відбуваються богослужіння: ранкове з читанням Євангелія, вечірнє з літургією Передосвячених Дарів, велике повечір'я.

У народі в цей день люди перебирають одяг в гардеробі: перуть, прасують і штопають, позбавляються від непотрібних речей. Готують наряд на Великдень. У деяких регіонах прийнято до світанку готувати соковите молоко.

Що можна їсти у Великий вівторок

У Великий вівторок віруючі дотримуються суворого посту. Згідно з церковним Уставом, у цей день дозволяється вживати неварену їжу рослинного походження: хліб, воду, сіль, сирі овочі і фрукти, сухофрукти, мед, горіхи.

Що не можна робити у Великий вівторок

За церковними правилами, в це свято забороняється лаятися, нецензурно висловлюватися, думати про погане. Не можна тішитися, співати, танцювати.

Прикмети та повір'я на Великий вівторок

Сирий день – до врожаю грибів. Якщо тварину умити талим снігом у Великий вівторок, то вона не буде хворіти весь рік. Якщо на зорі напоїти худобу і домашніх тварин молоком – це вбереже їх від хвороб на рік. Мартин Лисогін

Святитель Мартин I / Фото з відкритих джерел Народне свято Мартин Лисогін відзначається 27 квітня 2021 року (за старим стилем – 14 квітня). У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті святителя Мартина I, Папи Римського.

Свою назву свято отримало через лисиць, які в цей день кидають старі нори і починають рити нові. В цей час тварина сліпне і глухне, тому її легко зловити. Мисливець не упустить таку можливість.

Традиції та обряди

В це народне свято полюють на лисиць. Прийнято оглядини і сватання. Вважається, що якщо вони відбулися в цей день, то шлях молодих буде легким, як пташине крило. На Мартина Лисогона прийнято виказати повагу ворону. Його називають мудрим птахом. Щоб задобрити ворона, потрібно зварити кашу, винести в сковороді в поле і перевернути догори дном. Птицю приверне блиск, і вона обов'язково зацікавиться. Після цього сковороду необхідно прибрати. Вважається, що підгодований таким чином ворон буде оберігати господарство. Що не можна робити сьогодні

Не можна лаятися, особливо з близькими, надмірно веселитися і вживати спиртне. У той же час прибирання, прання та інші необхідні домашні справи (на кшталт штопання одягу або чищення взуття) не заборонені. Крім того, з 27 квітня можна починати купувати продукти до Великодня. До слова, прати в цей день необхідно за особливими правилами: не варто змішувати речі чоловіка і дружини, інакше між подружжям почнеться розлад. Не слід в цей день брехати або лестити кому-небудь. Вважається, що неправда, особливо сказана для якоїсь вигоди, може накликати біду на весь рід. З цієї ж причини не рекомендується давати порожніх обіцянок. Але це стосується лише свідомо нездійсненних завдань. Якщо є шанс стримати слово, то ця заборона не працює. Народні прикмети

Якщо день видався дощовим, то землю буде легко зорати. День сонячний і теплий – до хорошого урожаю. У небі хмари перемішані, значить, скоро буде дощ з вітром. Чим більше на Мартина Лісогона працювати, тим більше прийде добра в будинок. Іменини

У вівторок, 27 квітня, іменини відзначають Азат, Олександр, Антон, Валентин, Іван, Мартін, Остап, Ян.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Ленка пора уже на окружной сосать а ты в эфире филонишь
Елена
Статью прочитай,там много интересного есть, не 20 тысяч русских коллаборантов было, значительно больше и Каминского не забудь ,про Локотское самоуправление и РОНА,и Красного и Шкуро а сколько русских полицаев было , тоже не мало ,чо то ты их не упомянул?скромняга ты,просто в рот воды набрал,а причём здесь жидохохлы,я к еврейской национальности не отношусь, причем здесь они,какая связь?а бы только пукнуть,шо ты за человек такой, методичку какую-то упоминаешь,бред какой-то.
Весёлый Роджер
В Союзе почти 300 млн население було, членов КПСС - < 20 млн, что менее 7%!!! Опять Шмуля пишет враньё, рассчитанное на тупых щирых селюков! Никто же считать не умеет быстро, тильки на бумажке и в столбик! Вот эти твари и ловят вас! Ну как 70 млрд долл. вывез Янек на 4-х!!! джипах и тд..., а, ну и мост из картона!
Весёлый Роджер
ОЙ да ладно вам прибедняться! Вот пропахандон Шмуля_Елен, ну 70- летний (почти), пердун-солдафон в жиночих труселях до колен, таки у него хороший смартфон Хуавей, такой голубенький - ну вы знаете, кто такой цвет любит... ага - ны дивчины!!! Як писал Шмуля - надо правильно смокчать и у дупу давать и в правильном месте, у дешёвой АЗС, а рядом зовсим лес, свежий воздух и вода, а вы на травке, раком у канавке! Ось цэ ДА!!!
Весёлый Роджер
ХВАТИТ мразь тут ВРАТЬ!!! Расскажи Шмуля лучше, как ты писал тут про картонные мосты и сожранных москалями ёжиков - дать твои цитаты? Где слова Солженицина про скидывание атомных бомб на советских людей??? Давай тварь пиндосная - номер страницы в методичке? На цензор дать ссылку? Ну давай...
Не скажу
У нас на Украине в среднем один смартфон на всю семью из 7 человек разных возрастов а вы о таких техночудесах пишете.
Весёлый Роджер
А вот и по фую эта статья, мрази и генетичному предателю Шмули, в образе ТУПОЙ дуры Елен, с кружевными обоссаными труселями до колен, таки ему як жидоxoxлу всё равно, что там пишут, для него цензор и методичка от пиндосов источник истины. Сказано обсерать Россию, вот он и старается, то ордынцами называет, то власовцами. Ему главное обосрать РУССКИЙ народ, мол вот, смотрите вы тоже предателями були, а не тильки xoxлы! Ему насрать на цифры – «…В июле 1942 года сдался Власов» и УВАГА ТУТ!!! Для тупых поновляю – «…Лишь осенью 1944 года, … Гиммлер даёт добро на создание двух дивизий РОА»!!! Цэ 20 тысяч ВСЕГО из 4 миллионов военнопленных!!! Тварь и мразь Шмуля - посчитай процент свинорыл продажный!!! ЭЙ ,щирые мудаки продажные – а шо два рока русские не становились предателями??? Хотя бы одна шмулевидная сука над этим ЗАДУМАЛАСЬ??? Они там у Германии на отдыхе були, чи на працювании вольном? Мабуть сортиры мыли, да у сраку давали на шляхах? ШО? Вони в концлагерях були!!! Ой да, а ведь ТУПОЙ поддонок Шмуля не знал об этом!!! Ну и главное, Лучше Сталина никто не знал, что там и как было с власовцами. Все знают, как он сурово поступал с врагами, как личными, так и государства. Думаю тут никто не будет спорить, даже пиндосный провокатор-пропахандон Шмуля. Так вот, если Солженицин получил за критику строя 8 лет колоний и пожизненную!!! ссылку, то как ни странно, рядовые власовцы, вроде как, прислужники фашистов, получали всего 5-7 лет и без пожизненной ссылки. Верхушка РОА, там всё понятно – всех расстреляли. Зато тов. Сталин правильно оценил роль бандеровцев, что пошли воевать, не за кусок хлеба, чтобы выжить в плену, а щоб мародёрствовать да кишеню добром набивать! Или как писал Шмуля –«… не сидеть, как лентяй Иван, на печи, а 3.14здить чужие кирпичи!» Вот там були правильные сроки 20-25 лет и пожизненный цик с гвоздями! Ось цэ дило! Если бы не гадина Мыкыта Хрущёв – не було бы у вас сейчас этих убийц рагулей! Чуете Ось воно як! А ТУПОЙ мерзавец Шмуля - МУДАК! Так!
Авторские статьи