Обществоnashamama.com24 июл.

5 причин дозволити дитині байдикувати все літо

Усі діти люблять канікули. Адже тільки в цей час дитина належить сама собі та може робити те, що захоче. З обговореними обмеженнями, звичайно. Скільки користі може принести дитині літнє нічогонеробіння?

nk_hauz/-mfm33oezab0a0scse-f.jpg

Від тотального пресингу діти сильно втомлюються. Таке психологічне навантаження не кожному дорослому до снаги. Тому, щоб не загнати дитину в депресію, категорично не варто робити з канікул свого роду «запасний тренінг» (часто ще й інтенсивний), щоб підтягти відставання або забезпечити майбутній прорив.

Проте канікули – чудовий час, щоб розвинути або потренувати навички, які вже точно знадобляться в житті.

1. ВОНА НАВЧИТЬСЯ САМОСТІЙНОСТІ Тільки даючи людині самій вибирати, що їсти, які фільми дивитися, з ким дружити, чим цікавитися і що робити можна розвивати самостійність. Неможливо виховати її, диктуючи кращі рішення. Рекомендації – так, заборони – ні. За ким остаточне рішення, той і самостійний.

Безумовно, межі дозволеного є у всіх (і дорослих теж). Проте для дитини будь-якого віку можна вибрати сферу, де рішення може приймати саме вона (і це безпечно, хоча деяка частка небезпеки потрібна, але це окрема тема).

Саме на канікулах є всі можливості дати дитині можливість проявити самостійність у виборі того, чим зайнятися. А що робити батькам? Рекомендувати та/або організовувати цікаві справи, підтримувати та допомагати, якщо це необхідно.

2. БУДЕ ПІЗНАВАТИ СВІТ З УРАХУВАННЯМ СВОЇХ ІНТЕРЕСІВ Це відбувається як би саме по собі. Що цікаве, то і запам’ятовується. Якщо є прагнення досконало в цьому розібратися, то результат обов’язково буде.

Хтось цікавиться динозаврами, хтось космічними ракетами, комусь хочеться в інтерактивний музей техніки або в похід, а інший мріє про виставку фотографій. Багато дітей хочуть і люблять щось робити руками: пошити сукню для ляльки або приготувати обід, зібрати робота, написати програму для комп’ютерної гри або фантастичний роман про злих прибульців. Чому б не задовольнити інтерес своєї дитини незалежно від того, чи стане в нагоді їй це в майбутньому або є «більш важливі» речі?

За великим рахунком, мисленню все одно на чому тренуватися, з підручника чи з життя. Та й в житті ми займатимемося чимось одним. Краще, якщо це буде те, що подобається, тоді й результати будуть вищі, і буде більше задоволення від роботи та й від життя.

3. ЗРОСТАТИМЕ ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ Розуміти і наслідувати своїм бажанням, оцінювати дійсність, проявляти емпатію, вибудовувати відносини з іншими людьми на основі емоційної близькості, проявляти гнучкість, самому ставити цілі і реалізовувати свій потенціал, відчувати самоповагу і бути щасливим – все це характеристики емоційного інтелекту.

Погодьтеся, що розвивати їх за межами школи дещо легше і цікавіше. Це незамінний ніякими уроками і підручниками досвід. Дозвольте отримати і пережити його своїм дітям. Іншого часу в році для цього, будемо відверті, у них практично немає.

Для більшого розуміння, шановні дорослі, подивіться на своє життя і скажіть: наскільки впливають емоції на ваше життя, наскільки вони важливі для вас? Якщо згадати про улюблену «користь», то навіть на роботі і в бізнесі більш успішні ті, хто вміє подобатися, інтуїтивно відчувати інших людей, розуміти емоції та керувати ними, співпереживати. А здорову сім’ю без цього створити точно нереально.

Виходить, що саме час літніх канікул – багато в чому визначає і «відповідальний» за те, чи будуть наші діти щасливі. Ось як воно виходить!

4. ПО-СПРАВЖНЬОМУ ВІДПОЧИНЕ Саме у вільному плаванні часто народжуються ідеї і бажання, а без них не буває дій і звершень. «Ага, мрійники народжуються. Якби вони чимось корисним займалися … Так просто валяються на дивані або байдикують!» – скаже відповідальний батько. Зізнаюся, я теж часом був і буваю таким же батьком.

З іншого боку, а що дивного? Ми теж так робимо, коли нас все дістає. Організму потрібно відпочити, відійти від стресів. Якщо ваша дитина валяється аж надто довго, уявіть, як важко їй було до цього.

Так, це важко (як мінімум психологічно). Не варто створювати малому той самий душевний дискомфорт і під час відпочинку. Інакше він не відпочине і все це може перерости в хронічну втому і навіть депресію.

Погодьтеся, що байдикувати вдома на дивані або на піску біля моря – це дві великі різниці, як кажуть.

Якщо немає можливості поїхати далеко до моря, то похід до лісу або подорож в село до бабусі організувати набагато легше. Тут ми плавно переходимо до іншої можливості й обов’язків батьків.

5. СТАНЕ ЗДОРОВІШИМ «Сонце, повітря і вода – наші найкращі друзі!» – фізичне і психічне здоров’я найкраще відновлюється на природі.

До природи, зазвичай, додаються:

- відпочинок від шуму і метушні - вільний режим дня («спи скільки хочеш» – насамперед, говорила мені бабуся, коли я приїжджав до неї на літо) - зміна «картинки» і людей (від одних і тих самих людей втомлюєшся, які б вони не були хороші) - ігри та підвищена фізична активність - споглядання й умиротворення (багато в чому тому, що нікому нічого не винен), нові враження.

Альтернативи немає. Єдиний борг батьків на канікули – забезпечити саму можливість повноцінного відпочинку для своїх дітей. А ось діти влітку нам якраз нічого не винні.

💬 Последние комментарии
эта музыка будет вечной
донецкий жуз (во главе с витей и иудой татарином) и днепропетровский жуз (во главе с бабулей и сонмом госшлюх)
е
Да...проблема,... 5 см снега при ветре 56 км/ч....Елена, это точно та супер-пупер страна, пипиской которой ты тут все время трусишь?))
е
При выезде с территории аэропорта его кортеж повернул через двойную сплошную и ему ОПЯТЬ ни чего не было! Так говоришь брехло, не неприкасаемых??)))
е
Расскажи как о отношении ТВОИХ майданных кумиров к простому населению.. Давай не стесняйся, поведай о том КАК поднятие тарифов и цен на ВСЕ с одновременным разваливанием промышленности и лишением/задержкой зарплат ПОМОГАЕТ простому и населению жить???? Ну брехло, продажное???
е
Ты о себе?))) таки да твой ТРЫНДЕЖ всегда ни о чем, НИКОГДА ни какой конкретики!
Елена
Не о чём,просто трындеж.
Елена
Кто-то там сказал что рост ВВП России с 1991 года вырос на 30% , Роджер сказал что это двигатели прогресса,и это в первую очередь не в пользу промышленности,а в пользу природных ресурсов,это вэлыкэ досягнення,просто супер, Роджер дебил дебилом, ещё и как человек подонок плохо относящийсяк простым трудягам,считающиф их ленивыми неудачниками,что можно сказать о таком персонаже,вот потому я его так и люблю,в Китае как говорится всё происходит под чутким управлением руководящей и направляющей,чтобы там Роджер не говорил.