8 квітня: це цікаво знати
Обществоridna.ua08 апреля 2015

8 квітня: це цікаво знати

8 квітня за православним календарем вшановують Архангела Гаврила-Благовісника, який вважається одним з найвищих ангелів, що з'являється серед людей тоді, коли треба повідомити радісну звістку, зокрема, про те, що земля прокинулася від зимового сну, і відтепер щодня можна вже сподіватися на грім та блискавку. Також вшановується пам'ять преподобного Василя Нового.

У давнину говорили: «Все, що народиться на день Гавриїла, — потворне і негарне». Жінки ж у цей день закінчували останню пряжу, а тим, хто продовжував прясти, казали: «Не піде про запас». Якщо у цей день схід сонця світлий, значить скоро сніг повністю зійде. Наші пращури примітили, яка погода 8 квітня — така вона буде 8 жовтня, і навпаки. Іменинниками 8 квітня є: Лариса, Гаврило, Василь, Ганна, Алла. 8 квітня народились: 1874 — Михайло Коссак, український композитор, диригент, музикознавець, музичний педагог. Один з організаторів запису українських народних пісень, творів Семена Гулака-Артемовського та Миколи Лисенка на платівки. 1882 — Дмитро Дорошенко, політичний діяч, історик, публіцист, літературознавець, бібліограф. Найвизначніша праця – двотомне видання «Нарис історії України». Події 8 квітня: 1722 — за наказом Петра I в Петербурзі починаються систематичні спостереження за погодою. 1847 — арешт у Києві поета Т.Г. Шевченка і історика М.І. Костомарова за приналежність до Кирило-Мефодієвського братства. 1872 — в Петербурзі виходить перше російське видання «Капіталу» Карла Маркса. 1919 — Україна проголошена радянською республікою. 1930 — вийшов на екрани кінофільм О. Довженка «Земля». 1971 — відбувся перший Всесвітній конгрес циган в Лондоні, де було прийнято циганський гімн і прапор. Конгрес зібрав представників 30 країн. 1974 — в Радянському Союзі на екрани виходить комедія Ельдара Рязанова «Неймовірні пригоди італійців в Росії». 1988 — СРСР оголосив про рішення вивести війська з Афганістану. 1990 — над Івано-Франківською міською радою вперше за радянський період підняли український національний прапор. 8 квітня святкують: Міжнародний день циганів Чи знаєте ви, що: Тисячу років тому цигани вперше вирушили з півночі Індії. І відтоді не можуть знайти собі притулку. Скільки їх є, ніхто й сьогодні сказати не може. Називають їх по-різному. У Центральній і Східній Європі — циганами, у Франції та Іспанії — гітан(о), у Британії — джипсі. Самі себе вони здебільшого величають «ромами». «Роми» — таку назву визнала за ними й ООН. Своєї історії цигани не знають. У 1760 року угорський священик Іштван Вайя звернув увагу на спорідненість циганської та індійської мов. Дослідження підтвердили: мова циган — одна з новоіндійських. Значна частина слів і понині є спільною і для санскриту, і для хінді. Причину їхнього вигнання розгадати не вдалося. Головну версію вчені зводять до кастової системи. Каста циган насильно була витіснена з ієрархічної драбини індійського суспільства. Про вірогідність цієї версії свідчить і той факт, що на мові хінді слово «ром» означає чоловіка касти, котра займається спаленням трупів, плетінням кошиків, або представника касти музикантів і танцюристів. До речі, ті цигани, що в Індії живуть дотепер, займають один із найнижчих щаблів у суспільстві. «Рідна країна»

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-2
Спасибо .- может постараемся что -то пеерделать .
е
А ничего что японцы и немцы РАБОТАЮТ? Потому и живут, а такие как ты на халяву вечно расчитывают.. Потому и нищая..
ера
Елен...раз я тут...и тебе напишу...ТЫ Ж С МОЗГАМИ....подумай...разве может быть хорошо...если "под боком" у России ...эти базы...и зачем они вообще...эти базы???..нафик их... економикой заняться нато...
Елена
Луночка,как бы вам сказать,если человек видит где лучше,туда и идёт,одни думают что там хорошо,другие думают в противоположной стороне хорошо,а кто прав,кто нет , покажет время, Япония и Германия хорошо живут и базы самой лучшей страны имеют на своих территориях и ничего,никто их до нитки не обобрал,не надо слёзы лить, всё Луночка будет хорошо.
ера
как ...написано...до слез...СПАСИБО ЛАРИСЕ...и Вам спасибо, пастырь...
я
10-я стока ...мне не понравилась...переделай...
я
упс...лайк...