Обществоsuspilne.mediaOct 13

96 дерев, що символізують загиблих воїнів: у Львові висадили Парк пам`яті

13 жовтня у Львові створили Парк пам`яті. Там родичі загиблих на війні сьогодні висаджували дерева. Кожне дерево – іменне. Створили парк вздовж дороги, що з’єднує Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні та Високий Замок.

Висаджували груші, яблуні та інші квітучі дерева. Допомагала садити дерево 7-річна Марія Пасевич. Її батько Іван Пасевич — старший лейтенант Збройних сил України — загинув у 2014 році на Сході.

nk_hauz/lYbw_6vnR.jpeg

"Я горджусь своїм батьком, що він захищав Україну, і я його дуже люблю і буду завжди пам’ятати і любити. Коли будуть канікули, я буду завжди сюди приходити", — каже донька загиблого військового Марія Пасевич.

Кожна родина самостійно обирала саджанці. Іван Колодій висадив яблуню у пам'ять про свого сина – Зеновія. Хлопцю було 20 років, коли він загинув.

nk_hauz/oPxQ_6D7R.jpeg

"Він був призваний по повістці в травні 2014 року. І довго не провоював, 1 вересня загинув під Луганськом, Лутугине, таке містечко. То історично так, історична така подія - заложити парк такий чудовий",— каже батько загиблого Іван Колодій.

Загалом висадили 96 іменних дерев. Саме стільки героїв із львівської громади загинули на Сході. На кожному дереві залишали іменні бірки.

nk_hauz/cxxQl6vnR.jpeg

"Таке місце має бути для того, щоб люди бачили, що в нас є війна. Щоб люди бачили, що є жертви цієї війни. Щоб всі пам`ятали не тільки теперішні, а й майбутні покоління. Тому що це герої, які поклали своє життя за Україну, за Незалежність, за мирне місто", — каже військовослужбовиця Оксана Демедюк.