Обществоgazeta.ua21 февр.

Ахтіарську бухту Катерина II перейменувала на Севастополь

21 лютого 1784 року російська імператриця Катерина ІІ наказала перейменувати фортецю Ахтіар у Криму на Севастополь – "священне місто" з грецької. За рік до цього Росія відвоювала півострів у Кримського ханства. Бухта Ахтіара підходила для облаштування бази військового флоту. Спершу в місті мешкали кілька сотень осіб. Наприкінці ХІХ ст. – понад 50 тис. На березі Стрілецької бухти у 7—3 тисячоліттях до н. е. існувало неолітичне портове місто. В античну добу територію, на якій розташована частина сучасного Севастополя, займала грецька колонія Херсонес, заснована вихідцями з Гераклеї Понтійської в V столітті до н. е. Пізніше вона входила до складу Римської та Візантійської імперій. Під час своєї подорожі Херсонес відвідував святий апостол Андрій Первозванний. 988 року містом Херсоном оволодів київський князь Володимир Святославич. За легендою, тут він разом із своєю дружиною прийняв християнство. Відразу ж після приєднання Криму до Росії (маніфест Катерини II "Про прийняття півострова Кримського, півострова Таман і всієї Кубанської сторони під Російську державу" виданий 8 квітня 1783 року) на півострів розпорядженням імператриці направлено фрегат "Обережний". Оглянувши в квітні 1783 року бухту біля селища Ахтіар, розташовану неподалік від руїн стародавнього міста Херсонеса Таврійського, капітан Берсенєв рекомендував її як базу для кораблів майбутнього Чорноморського флоту. Катерина II своїм указом наказала Потьомкіну влаштувати на його місці велику фортецю і назвати Севастополем. Місто будувалося на кошти, отримані Потьомкіним з новоросійських земель. Адміністративно Севастополь увійшов до складу Таврійської області, утвореної в складі Катеринославського намісництва. Датою заснування Севастополя вважається 3 (14 червня) 1783 року. Цього дня під керівництвом прапор-капітана, лейтенанта Дмитра Сенявіна закладені перші чотири кам'яні споруди Севастополя: будинок командувача Севастопольської ескадри Томаса Мекензі, каплиця, кузня в Адміралтействі і пристань, названа згодом Графською.

Скориставшись політичною кризою в Україні в лютому-березні 2014 року Російська Федерація ввела сили спецпризначення, військову техніку та бойовиків і захопила Крим, блокуючи українських військових і займаючи адміністративні та господарські об'єкти.

💬 Последние комментарии
Одессит
Мерзость и блуд. Вот поэтому следующие поколения будут пидорами и трансами. Единственная здоровая часть - это кто православные и воцерковленные люди. Остальное шлак.
Луна -2
О,вы ее плохо знаете - Она у нас всесторонне развитая личность ..и ШВЕЦ, И ЖНЕЦ, И НА ДУДЕ ИГРЕЦ..Вот только одно плохо- все эти таланты у нее только на бумаге, как у нашего клоуна -президента...А ВОТ "Вадавить "она может такое. что, черти в болоте -и те смеяться будут.
Антиелена
Ёпта, ты еще и шахматист, Ленка-давалка вибратором игралка? Ну капец, какая всесторонне развитая личность! А какие еще шахматные термины ты знаешь? Попробуй "вадавить" из себя. Ну, интересно же!!!
Антиелена
Ты за себя говори, Ленка-в сраку давалка! Не кури всякую хрень!
Елена
Их святейшества не трогать
Елена
На шумерском языке,на нём , это значит мозг, которого нет у меня,и Роджера тоже нет,у обеих нас.
Антиелена
Да-а-а... местным властям хорошо! Молдаванам хорошо без газа, укропитекам без угля, шпротникам без транзита... Ты там под веществами что ли, Ленка-дура-белка? Точки не тебе ставить, ушлепок майданушный!
Авторские статьи