Обществоglavred.info8 окт.

Без паніки: психологи розповіли, як ефективно керувати стресом

Пандемія показала, що, хоча ми не можемо контролювати зовнішній світ, ми завжди можемо контролювати, як ми на нього реагуємо.

nk_hauz/-mj7h56c-bnlkaprewg9.jpg

Всі ми в тій чи іншій формі відчули на собі наслідки стресу. Почуття стресу-це погано, особливо коли воно стає хронічним.

Стрес впливає на все, від вашого травлення, імунної функції, пізнання і настрою. Простіше кажучи, стрес - це реакція вашого організму на зміни, що відбуваються в навколишньому середовищі, які вважаються "небезпечними".

Пандемія COVID - 19 створила ідеальне середовище для повномасштабного стресу. Відчувати стрес зараз - це нормально. Здається, що світ в буквальному сенсі перекинувся догори дном.

Крім того, невизначеність і постійні загрози здоров'ю, пов'язані з COVID-19, призвели до різкого збільшення числа проблем з психічним здоров'ям.

Ніколи ще не було так важливо управляти своїм емоційним здоров'ям. Пандемія показала нам, що, хоча ми не можемо контролювати зовнішній світ, ми завжди можемо контролювати, як ми на нього реагуємо.

Всі відчувають стрес, але не всі справляються з ним однаково. Хороша новина полягає в тому, що у вас є можливість ефективно керувати своїм стресом, щоб ваш світ не руйнувався кожного разу, коли ви стикаєтеся з проблемою.

Перш ніж ви зможете це зробити, важливо зрозуміти, як працює зв'язок між розумом і тілом.

Зв'язок розуму і тіла та стрес

Незважаючи на поширену думку, розум і тіло - це не дві окремі сутності. Ваше фізичне тіло впливає на ваші емоції і навпаки. Як ви можете собі уявити, дисгармонія в тілі супроводжується дисгармонією і в розумі, що, в свою чергу, впливає на рівень стресу.

Одне дослідження показало, що тип енергетичних моделей, переданих певними словами та намірами, може спричинити фізичні зміни в структурі ДНК, яка стає будівельним блоком вашого тіла.

Ви коли-небудь відчували нудоту, коли про щось турбувалися? Якщо так, то ви випробували в дії зв'язок між розумом і тілом.

Наступного разу, коли ви виявите, що говорите щось негативне, пам'ятайте, що ваші думки визначають поведінку вашого тіла. Негативні емоції викликають нездужання в тілі. Будьте уважні до слів, які ви говорите, тому що ваше тіло завжди вас слухає.

Вплив стресу на розум і тіло

Життя-це американські гірки, а значить, трапиться стрес. Від цього не сховатися. Найкраще, що ви можете зробити, це вжити профілактичних заходів, щоб гарантувати, що стрес не завдасть шкоди вашому розуму і тілу в довгостроковій перспективі. Ось 3 мало відомих ефекти стресу.

1. Ослаблена імунна система

Ваше здоров'я - це ваше багатство. Без тебе у тебе нічого немає. Якщо у вас немає сильної імунної системи, ваше тіло не зможе боротися з хворобами та / або вірусами.

COVID-19 навчив нас, наскільки важливо піклуватися про нашу імунну систему. Якщо ви хочете зберегти сильну імунну систему, добре виспіться, регулярно виконуйте фізичні вправи, їжте здорову їжу, приймайте добавки, що підвищують імунітет, і дотримуйтеся практики релаксації. Так ви навчите свою імунну систему працювати на вас, а не проти вас.

2. Проблеми з кишечником

Між здоров'ям травної системи і стресом існує тісний взаємозв'язок. Кишечник і мозок постійно спілкуються і посилають один одному сигнали.

Ви коли-небудь відчували, що отримали удар в живіт після отримання жахливих новин? Ви коли-небудь відчували метеликів в животі, коли чуєте приємні новини? У цих реакцій є причина.

Незбалансований кишечник може посилати сигнали в мозок, так само як незбалансований мозок може посилати сигнали в кишечник. Таким чином, болі в животі можуть бути причиною або результатом занепокоєння, стресу або депресії.

Отже, наступного разу, коли у вас виникне незрозумілий біль в животі, причиною може бути ваш рівень стресу. Уникайте продуктів, які можуть викликати подразнення шлунка і посилити симптоми стресу, наприклад рафінований цукор і смажену їжу.

3. Депресія

Стрес - це нормальна реакція на позитивний і негативний життєвий досвід. Однак, якщо вам складно впоратися зі стресом в довгостроковій перспективі, ви можете піддати себе ризику розвитку депресії. Стійкий або хронічний стрес призводить до підвищення рівня гормонів, таких як кортизол, і зниження рівня серотоніну та інших нейромедіаторів в головному мозку, включаючи дофамін.

Коли ви відчуваєте підвищений рівень стресу, у вас більше шансів відчути поганий настрій. На жаль, поганий настрій зробить вас більш схильними до відмови від здорових занять, таких як вправи і правильне харчування. В результаті ваш настрій постраждає ще більше.

Цей токсичний ефект спіралі змушує багатьох людей відчувати симптоми депресії, такі як втома, занепокоєння, втрата апетиту або, у важких випадках, суїцидальні думки.

COVID - 19 піддає багато людей ризику депресії. Через все, що в даний час відбувається в світі, люди більш схильні до почуття безнадійності і безпорадності, які можуть прискорити настання депресії.

Один з найкращих способів не допустити потрапляння в спіраль печалі - це звернутися за професійною допомогою. Психолог або тренер можуть допомогти вам подолати важкі часи і дати вам інструменти для зниження стресу і занепокоєння.

По-друге, створіть щоденну практику, засновану на уважності, і зробіть її постійною. Уважність може бути у формі медитації, йоги, танців, тай-чи або роботи з диханням.

Практика уважності допомагає вам перепрограмувати негативні думки і переоцінювати важкі переживання з більш спокійним розумом.

Не дозволяйте стресу опановувати ваше життя

У вас є два варіанти: ви можете дозволити стресовим факторам задушити ваше здоров'я і благополуччя, або ви можете перетворити свої рани в мудрість і переписати нову історію.

Якщо вам страшно, нічого страшного. Ви людина. Дозвольте собі все відчути, але не втрачайте себе в безладді. Зробіть глибокий вдих і вірте, що ваша сила більше, ніж будь-яка боротьба.

💬 Последние комментарии
Елена
Твоими устами да мёд пить,Россия в ряде военных технологий лидер,в небольшом списке,ну к примеру в двадцати процентов, конечно важных, прорывных,но во всех военных технологий,Сша первая по списку стран,смотри список стран,обзываться нехорошо, причём здесь инфляция,выкрутятся.США наше всё.А Роджер мерзавец по-любому.
Гость
Мне странно слышать от такого человека, который не знает реального факта - кто разбомбил в начале мирный Луганск и убил мирных жителей за просто так? Расскажи мне, кто их бомбил!
"каменяр" - БРЕХЛИВЫЙ МЕРЗАВЕЦ И НЕГОДЯЙ!!!
"каменяр" - ТЫ НАБИРАЕШЬ ПОЛНЫЙ РОТ ГОВНА И ПЛЮЁШЬСЯ ВО ВСЕ СТОРОНЫ!
"каменяр" - БРЕХЛИВЫЙ МЕРЗАВЕЦ И НЕГОДЯЙ!!!
"каменяр" - ТЫ НАБИРАЕШЬ ПОЛНЫЙ РОТ ГОВНА И ПЛЮЁШЬСЯ ВО ВСЕ СТОРОНЫ!
"каменяр" - БРЕХЛИВЫЙ МЕРЗАВЕЦ И НЕГОДЯЙ!!!
"каменяр" - ТЫ НАБИРАЕШЬ ПОЛНЫЙ РОТ ГОВНА И ПЛЮЁШЬСЯ ВО ВСЕ СТОРОНЫ!
"каменяр" - БРЕХЛИВЫЙ МЕРЗАВЕЦ И НЕГОДЯЙ!!!
"каменяр" - ТЫ НАБИРАЕШЬ ПОЛНЫЙ РОТ ГОВНА И ПЛЮЁШЬСЯ ВО ВСЕ СТОРОНЫ!
"каменяр" - БРЕХЛИВЫЙ МЕРЗАВЕЦ И НЕГОДЯЙ!!!
"каменяр" - ТЫ НАБИРАЕШЬ ПОЛНЫЙ РОТ ГОВНА И ПЛЮЁШЬСЯ ВО ВСЕ СТОРОНЫ!