Благі наміри, заздрість і самооцінка: як боротися з критикою, поради психолога
Обществоznaj.ua05 июля 2020

Благі наміри, заздрість і самооцінка: як боротися з критикою, поради психолога

Як відомо, у світі немає жодної людини, яка б не стикалася з критикою. Не рідко роблять зауваження начальники на роботі, викладачі навчальних закладах, друга половинка або друзі. До того ж, всі розуміють, наскільки неприємно чути критику на свою адресу. Психолог популярного шоу "Від пацанки до панянки" Наталія Борисова розповіла, що з цим робити, пише пресслужба Нового канлу.

Чому і навіщо?

В залежності від того, який мотив критики у людини, вибирайте стратегію реагування на неї. Важливо зрозуміти, навіщо вам роблять зауваження? Наприклад, близькі критикують вас з благих намірів. Правда, роблять це не в тій формі та не в тому тоні. В такому випадку попросіть їх робити зауваження інакше.

Іноді мотивацією критики виступає заздрість. Щоб життя іншій людині не здавалося малиною, її досягнення знецінюють.

Є люди, які за рахунок критики намагаються стати більш значущими в своїх очах. Дайте їм те, що вони хочуть. Кажуть вам, що не так миєте підлогу, що сукня на вас негарна – відповідайте: "Так? Треба подумати, чому так? Прислухаюся до твоєї поради". Дайте людині відчуття важливості та робіть, як вважаєте за потрібне. При цьому не перебільшуйте.

Найбільше критикують "люди-скиглії". Просто їм завжди все не так. Тому вони роблять зауваження всім підряд, в тому числі й собі.

Мислимо критично

Не варто боятися зауважень. Критику треба вміти правильно прийняти. Дивіться, конструктивна вона або руйнівна. Іноді нам кажуть щось важливе, щоб дати зворотний зв'язок. Така критика допомагає рости.

Нас чіпляють не всі зауваження. Ми багато пропускаємо повз вуха. Фішка в чому: нас "ранить" те, що ми про себе знаємо. В цьому ми постійно сумніваємося. Потрібно зміцнювати впевненість в собі, тоді коментарі інших перестануть вас турбувати.

Я – критик

Якщо ви постійно робите всім зауваження, важливо звернути увагу, що відбувається у вашому житті. Людина критикує, коли у неї не дуже добре на душі. Люди, які живуть класно та повноцінно, не перемикаються на життя інших. Помічаєте, що когось ображаєте своїми коментарями, задайте собі питання: "Навіщо я це роблю?" Що у мене відбувається всередині, змушує зривати негатив на інших. Зробіть висновки та дійте інакше.

Пам'ятайте: у будь-якому випадку ви – господар свого життя, і тільки вам вибирати, як реагувати на критику.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Наверное поехали тогда молдаване ло Пушкина в родной Кишинёв,стихи его слушать,царь батюшка его тогда в ссылку сослал,ха,шутка насчёт молдаван,я все народы уважаю и считаю равными .,а Роджер не человек,это всем известно.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Игбун Хохлов
Молдаванку, действительно, строили молдоване. Это был пригородный рабочий поселок. " В 1802 году дюку де Ришелье представили опись населения Одессы. В ней зарегистрированы "молдаване, особою слободкою за городом поселенные: мужского полу - 53, женского - 43 души." Видать, молдавские гастарбайтеры разъехались. И к 20 веку там остались, преимущественно, еврейские бандюки. А вот украинцев в Одессе никогда не было. И не надо, загубят город.
Елена
В СБУ умные люди работают,дураков там нет,поэтому раз так решили,значит знают почему, может угрозы то и нет от них никакой,просто другим урок.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Елена
И Болгария рядом и болгаров куева гора,тоже в статистах,ну те кто статистику составлял видать были,вместе с молдаванами вино пили,бухари несчастные.
мм
Вот такие у них вожди...((
Игбун Хохлов
Вся майданутая власть только на запретах и держится. Если уж Наталья Варлей и Михаил Боярский "угрожают национальной безопасности укрАины", то что можно сказать еще?
Елена
Наверное.