Обществоnashamama.com18 февр.

Через гаджети діти пізніше починають говорити - дослідження

Виявляється, гаджети негативно впливають на тих дітей, які постійно ними користуються.

nk_hauz/-mtow-2_cpf7dpdgbn__.jpg

У малюків, які часто граються з гаджетами, значно частіше спостерігається затримка розвитку мовлення. Відповідне дослідження провели в Hospital for Sick Children, що у Торонто.

Дослідники спостерігали за приблизно 900 дітьми від 6 місяців до 2 років. Вони повідомили, що діти, які провели біля екрана навіть 30 хвилин, мають на 49% вищий ризик затримки розвитку мовлення.

Проте гаджети не мають жодного впливу на те, як у дитини розвиваються інші комунікативні здібності. Наприклад, як вона опановує мову жестів, мову тіла та вчиться соціальній взаємодії.

Лікарі рекомендують обмежити взаємодію дітей, які молодші за 18 місяців, з комп’ютерами або іншими гаджетами. Малюки ще не здатні зрозуміти зв'язок світу, який бачать на екрані, та справжнього. Про це розповіла професор педіатрії з Університету Мічигану та член Американської академії педіатрії Дженні Падескі. На її думку, навіть якщо батьки пропонують дітям якийсь навчальний контент, який підходить віку, час, проведений перед екраном, не на користь їх розвитку.