Обществоukr.mediaJun 12

Чи дійсно нам потрібен партнер для щастя

Стереотипи нав'язані суспільством.

nk_hauz/-mc1200ggjuagls-wjya.jpg

Суспільство диктує людям необхідність створення міцної сім'ї. Але деякі цього зовсім не бажають і кажуть, що цілком щасливі без партнера. Існує думка, що вони лукавлять. Але чи так це насправді?

Самотні люди всього лише не можуть зустріти відповідну людину

Безумовно, є ті, хто знаходиться в активному пошуку чоловіка або жінки, терпить невдачі і впадає у відчай. Або ж хоче знайти партнера, але вважає за краще плисти за течією. Але не варто стригти всіх під одну гребінку: у кожного — свої мрії, інформує Ukr.Media.

Дослідження показали, що більше 50% одинаків не прагнуть створювати сім'ю. Більшість таких людей має негативний досвід в сімейному житті і боїться «обпектися» знову. Особливо це стосується жінок.

Але іноді причина в тому, що людина задоволена своїм життям без партнера через свою любов до свободи і незалежності. Причому зовсім не розчаровувавшись у коханні. Вона просто неймовірно самодостатня.

Самотність приносить їм страждання

ЗМІ, що пропагують вступ у шлюб і народження дітей, не більше ніж спроба подолати демографічну кризу. Створення родини може бути щастям, але, знову ж таки, кожному — своє.

Так, в перший рік після укладення шлюбу зберігається те почуття радості, якого чекає кожен, хто мріє створити сім'ю. А тоді найчастіше повертаються колишні відчуття. Незалежно від того, чи були ці відчуття щасливими чи ні. І це не стосується невдалих шлюбів.

Якщо ж сталося розлучення, найчастіше потрібна тривала душевна реабілітація. Питається, хто страждає більше: той, хто ні з ким не зустрічався або той, хто любив, але розлучився?

Самотність шкідлива для здоров'я

Можливо, цей міф бере свій початок від попередньої помилки: нібито одинаки страждають, і від нервів з'являються хвороби. Ну, і тривалість життя знижується. Насправді ж сімейний стан не впливає на якість здоров'я.

Одинаки — неодмінно егоїсти

В уявленні багатьох людей ті, хто не бажає мати партнера — інфантильні люди, які думають тільки про себе. Насправді ж найчастіше одружені пари концентруються на собі і своїх дітях.

Тим часом, самотні люди приділяють значну увагу батькам, братам, сестрам, друзям, а то і сусідам. А часом і займаються волонтерством. Інакше кажучи, вони відкриті всьому іншому світу.

Це зовсім не означає, що всі одружені люди егоїстичні. Просто кожен проявляє альтруїзм по-своєму.

Самотні люди замкнуті

Тут варто звернути увагу на попередній пункт. Виняток — вічні відлюдники.

У батьків-одинаків виростають нещасні діти

Не потрібно сприймати викриття цього міфу як заклик до розлучення. Звичайно, неповна сім'я може негативно вплинути на психіку дитини. Але ще гірше, коли вона бачить, як батьки постійно лаються.

Крім того, дослідження показали, що діти з неповних сімей серйозніше ставляться до свого життя. В них більше шансів на успіх. Швидше за все, це тому, що відповідальність одного з батьків лежить на самій дитині.

Це не означає, що щасливим батькам варто розлучитися. Просто виховувати дітей треба так, щоб вони вчилися приймати на себе відповідальність.