Чи є межа людській витривалості?

12.06.2019 20:37 changeua.com
У вчених виникло питання: чи є межа людської витривалості? Дослідження витрати енергії учасників великих спортивних змагань показало, що люди досягають однієї і тієї ж метаболічної межі, пише maximum.fm

Вчені оцінювали метаболізм учасників велогонки Race Across the USA. У перші дні спортсмени спалювали більше енергії, ніж в наступні. Це доводить, що організм може «знижувати» свій метаболізм.

Аналогічна картина спостерігається і при інших серйозних фізичних випробування, наприклад, перехід через Антарктиду або Тур де Франс. Дослідники виявили, що навіть під час серйозних фізичних навантажень людина може спалювати максимум у 2,5 раза більше енергії, ніж витрачається на підтримання життєдіяльності в стані спокою. Далі організм починає руйнувати свої тканини, щоб заповнити дефіцит енергії. Навіть найшвидшим марафонцям в світі не вдалося перевершити цю межу.

Цікаво, що межа витрати енергії, виявлена серед спортсменів, була лише трохи вищою, ніж метаболічні показники вагітної жінки. Тобто один і той самий механізм обмежує успіхи спортсмена і впливає на те, яких розмірів може досягти дитина в утробі матері.

Комментарии

Добавить комментарий