Обществоportaltele.com.ua1 нояб.

Чи робить наявність дітей людину щасливішою

nk_hauz/xJHFzAFng.jpeg

Як з наукового погляду впливає на людину поява дитини? На це запитання відповів нейробіолог Дін Бернетт у статті BBC Science Focus Magazine.

Звичайно, той факт, чи зробить по-справжньому щасливою пару поява малюка, залежить від багатьох факторів. Водночас є низка процесів, що відбуваються в цьому випадку в організмі людей. Про них – нижче.

Насамперед, у перші дні після народження дитини в організмі матері активно починає вироблятися окситоцин, тобто «гормон обіймів». Він посилює емоції та змушує відчувати задоволення від міжособистісної взаємодії. Тобто всі емоції, які ви відчуєте після появи дітей, будуть набагато сильнішими, ніж раніше, без них.

Причому такий вислів відноситься і до батьків. Справа в тому, що людський мозок влаштований таким чином, що він позитивно реагує на немовлят. Їх розмір, вразливість змушують нас прагнути захистити дітей. Тому, до речі, ми подібні емоції відчуваємо при погляді на милих тварин чи колись помічаємо якісь милі речі.

Щоправда, такі інтенсивні емоції та відчуття щастя з часом ослабнуть та зникнуть. Пов’язано з тим, що діти вимагають багато уваги. Брудні підгузки, безсонні ночі, безладдя, великі витрати на все, відсутність часу на себе – це частина того, що може посилити стрес. Але потім, через якийсь час, ви також відчуватимете задоволення від того, що ви бачите, як він дорослішає, радість від спільного проведення часу і т.п.

У цілому ж, робить висновок учений, наукові дані говорять про те, що все-таки наявність дітей може зробити щасливішим. Але в той же час дитина здатна стати причиною постійного стресу, тривоги тощо. У цьому інтенсивність емоційних переживань також посилюється: ще гостріше відчуваються як позитивні, і негативні емоції.

💬 Последние комментарии
КРЫМ НАШ !!!
В\На Крыму суд постановил задержать главу Украины 3еленского, за долги по коммуналке в его Крымской недвижимости! Крымский апелляционный суд постановил задержать главу цирка-шапито Украина - Владимира 3еленского, за неуплату налогов на богатство и зарплат работникам обслуживания его Дворца. Сотни тысяч "обуреных" неравнодушных Навальнят с 3е!лёными ЁРШИКАМИ вышли на улицы - "3еленский! д0вай з0пл0ти 0ккупанту" - требуют ониждети
е
а ты дура.. статью не осилила??
е
ДУРА... КОНКРЕТНО В ЧЕМ она с такими идиотами как ты??ГДЕ ответ??
котлета по Тихановски
"Это мой Крым". - сказал Лукашенко
Гость
Кому чего... и такое бывает.
DEAD Панас 2.0 «план БолтYна»
БолтYн спасает Украину от российского Шатуна
Гость
"Количество умерших от коронавируса в США за неполные одиннадцать месяцев 2021 года превысило данный показатель за весь прошлый год. Это произошло несмотря на наличие в стране сразу нескольких «проверенных» прививок, высокий уровень вакцинации населения, отточенные методики социального дистанцирования и тотальную пропаганду иммунизации. Столь неудобная статистика ставит под сомнение эффективность западных вакцин и протоколов лечения, заставляя оправдываться медицинские власти Соединенных Штатов и глобальные СМИ". ... "наглядный сравнительный график с сайта usmortality.com". ... Согласно свежим данным Университета Джонса Хопкинса, количество жителей США, скончавшихся от новой коронавирусной инфекции, к утру 26 ноября 2021 года составило 775.797 человек. По состоянию на 1 января этого года, данный показатель равнялся 353.948 человекам. Таким образом, в 2021 году от ковида умерло уже 421.849 американцев — почти на 68 тыс. человек больше, чем годом ранее. При такой тенденции разрыв увеличится к концу года еще примерно на 35-40 тысяч жизней и явно превысит 100 тыс. человек.
Авторские статьи