Обществоzdorovia.com.ua15 окт.

Чи змінює алкоголь особистість людини?

Зазвичай люди говорять про те, що під впливом алкоголю вони поводяться зовсім інакше, однак дослідження показує, що ця думка помилкова.

nk_hauz/-mjemlzcdazcouqy1-1q.jpg

Експерименти проводили в лабораторних умовах за участю спостерігачів. Вони показали, що випили люди практично не відрізняються від себе в тверезому вигляді, за винятком єдиного параметра - екстраверсії.

Наукова робота велася із застосуванням Пофакторние моделі особистості, при якій оцінюють людини за п'ятьма показниками: екстраверсія, доброзичливість, інтелект, емоційна стабільність і свідомість.

Психологи набрали для участі в роботі 156 осіб, які до експерименту відповіли на питання про своє звичайному вживанні алкоголю, а також про риси, які притаманні для них в тверезому стані і на підпитку.

Потім учасників почали запрошувати в лабораторію групами по 3-4 людини, де вони проходили дихальний тест, а також вчені вимірювали їх зріст і вагу. Через 15 хвилин після цього людям пропонували напої - хтось пив лимонад, а хтось індивідуально змішані коктейлі з горілки з лимонадом, зроблені так, щоб у всіх нетверезих учасників була одна і та ж концентрація алкоголю в крові.

Ще через 15 хвилин після цього учасники на прохання дослідників починали в групі грати в логічні пазли або обговорювати будь-які питання. Під час цієї активності люди двічі заповнювали опитувальники про свою особистість, крім того, вівся запис на відео, яку потім продемонстрували стороннім спостерігачам.

Поведінка людей під час сп'яніння

Виявилося, що "зсередини" люди відчували зміни своєї особистості набагато сильніше, ніж це виглядало зовні. Сторонні спостерігачі відзначили, що напідпитку учасники були більш товариські і активні, але не більше. Самі учасники повідомили про зміни за всіма п'ятьма напрямками моделі.

💬 Последние комментарии
Елена
Ты этого хотел,ты это получил,а то хотел и рыбку съесть и на шото сесть,а так не бывает,тогда у России хоть привлекательная идеология ьыла,пусть и не совершенна,а сейчас подобие,убогое подобие Запада,при том обдирают роджеры в странах бывшего СССР своих простых граждан куда больше,чем на Западе, жадность им страх застелила,а оно рано или поздно рванёт,и тебя тупого цербера роджеров порвут первого,на клапти,дебил.
Антиелена
Пи@дуй прорываться через границу у гейропу. Я дам тебе парабеллум, может застрелишься по дороге! Ну и воняет от тебя...
Елена
Чужого сала не бывает,хе.
Елена
Ответить можешь,это же счастье, Токаев сказал что большинство живет казахов на 100 -150 долларов США,это счастье а?
Елена
Дду твоё мнение о 32 двигателей прогресса в Казахстане,в России где-то около двухсот таких семей,жду ответа.
Антиелена
Слышь, звезда на букву "П"! Таких укрогандонов-пропагандонов (или укрогордонов - как тебе больше нравиться?) как ты, Ленка-сралка-давалка, надо не попрекать, а гнать подсрачниками до амэрики в резервацию, а здесь чище будет. Продавай почку и пи@дуй к своим. Бля, ни одного грамотного и аргументированного ответа за все время!!! Ни одного, Карл!!!
Елена
Тридцать два человека имет доход в Казахстане больше чем у больше чем у половины населения страны в Казахстане,слова Токаева,шо скажешь по этому поводу?не чую? Это ведь хорошо ,да? жду ответа?