Чи змінює алкоголь особистість людини?
Обществоzdorovia.com.ua15 октября 2020

Чи змінює алкоголь особистість людини?

Зазвичай люди говорять про те, що під впливом алкоголю вони поводяться зовсім інакше, однак дослідження показує, що ця думка помилкова.

Експерименти проводили в лабораторних умовах за участю спостерігачів. Вони показали, що випили люди практично не відрізняються від себе в тверезому вигляді, за винятком єдиного параметра - екстраверсії.

Наукова робота велася із застосуванням Пофакторние моделі особистості, при якій оцінюють людини за п'ятьма показниками: екстраверсія, доброзичливість, інтелект, емоційна стабільність і свідомість.

Психологи набрали для участі в роботі 156 осіб, які до експерименту відповіли на питання про своє звичайному вживанні алкоголю, а також про риси, які притаманні для них в тверезому стані і на підпитку.

Потім учасників почали запрошувати в лабораторію групами по 3-4 людини, де вони проходили дихальний тест, а також вчені вимірювали їх зріст і вагу. Через 15 хвилин після цього людям пропонували напої - хтось пив лимонад, а хтось індивідуально змішані коктейлі з горілки з лимонадом, зроблені так, щоб у всіх нетверезих учасників була одна і та ж концентрація алкоголю в крові.

Ще через 15 хвилин після цього учасники на прохання дослідників починали в групі грати в логічні пазли або обговорювати будь-які питання. Під час цієї активності люди двічі заповнювали опитувальники про свою особистість, крім того, вівся запис на відео, яку потім продемонстрували стороннім спостерігачам.

Поведінка людей під час сп'яніння

Виявилося, що "зсередини" люди відчували зміни своєї особистості набагато сильніше, ніж це виглядало зовні. Сторонні спостерігачі відзначили, що напідпитку учасники були більш товариські і активні, але не більше. Самі учасники повідомили про зміни за всіма п'ятьма напрямками моделі.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
«Русский с китайцем братья навек, Крепнет единство народов и рас. Плечи расправил простой человек, С песней шагает в космический век, Пyтин с Цзиньпинем слушают нас. Припев: Москва - Пекин, Москва - Пекин, Идут, идут вперёд народы За светлый труд, за прочный мир Под знаменем свободы. Слышен на Волге голос Янцзы, Видят китайцы сиянье Кремля. Мы не боимся военной грозы, Воля народов сильнее грозы, Нашу победу славит Земля. Бойтесь пиндосы, жвачку жуя, В наших колоннах людей до х.я. ….»
Весёлый Роджер
Ось то да - цэ особенности запизденской житти: "Пийду Ханка москаля пидстрелю! А если вин тоби? -Так менэ то за шо?" Сало не роняем - ровными шматами заховаем тай переховаем!
Весёлый Роджер
Да ладно тебе, на фоне произведённых всего Т-72 около 30 000 - ТРИДЦАТИ тысяч!!! - эти 30, ну как бы, даже и не подарок, это так, жест доброй воли! Зато запчасти будут закупать ужо за денежку. Хотя может и не так? Всё же Сербия - наш союзник.
тт
жесть...
тт
Глупая внешняя политика США может толкнуть их в объятия друг-друга...
тт
Щедрая страна Россия!))
Весёлый Роджер
Да уж конечно Шмуля_Елена, куда мне до тебя! До твоих продуманных и главное ВЫВЕРЕННЫХ доводов против оппонента, когда ты проигрываешь ему: «Елена -09 июля 2020- Тебе петушара в жопу то хуй и засунуть ,по самые помидорные немогу,а в рот спермы налить три литра,погань уёбищная, потому что Украина идёт в Европу. …. Ты недое́бок хорошо пришибленный…» «Елена …. у меня яйца есть, хоть я и женщина,…» Особливо последнее – это главный твой ДОВОД в споре, про яйки и жинку! Ну и как апофеоз маразма – цэ вот ыщо твой ВЕСОМЫЙ довод: «Елена 13 сентября 2019 Значит гривна укрепляется, … А в это время в Орде доедают последних ёжиков,скоро на ужей и сверчков с саранчой перейдут.» Сала пиндоколонии мечтателей, ползущей с голой сракой до Эуропы раком!