Чим кращі у вас любовні відносини, тим повільніше ви старієте — психологи
Обществоnv.ua22 января 2021

Чим кращі у вас любовні відносини, тим повільніше ви старієте — психологи

Американські психологи проаналізували, як якість любовних відносин впливає на процес старіння організму. Висновок — краще жити в гармонії.

Дослідження, опубліковане на платформі Американської психологічної асоціації APA PsycNet, було проведено професорами Дюкского університету і Університету Отаго, пише the behaviorist.

Метою дослідження було простежити зв'язок між характеристиками романтичних відносин і біологічним старінням протягом 20-річного періоду — від молодого до середнього віку. Також психологи хотіли дізнатися, як життя з коханою людиною впливає на прояв хронічних захворювань.

Для цього вчені використовували три змінних:

  • біологічне старіння (оцінювалося на основі темпів старіння учасників і старіння обличчя);
  • характеристики романтичних відносин (вимірювалися за допомогою звітів про статус відносин, їхньої якості і насильства з боку партнера на чотирьох етапах — у віці 26, 32, 38 і 45 років);
  • характеристики дитинства (вимірювалися за допомогою звітів про несприятливий дитячий досвід, дитячий соціально-економічний статус, дитяче здоров'я, освітній рівень, а також історію куріння).

Проаналізувавши дані учасників дослідження, психологи прийшли до чотирьох висновків:

  1. Наявність романтичних відносин означало більш високу ймовірність повільного старіння в порівнянні з тими, хто не перебував у романтичних стосунках.
  2. З точки зору якості взаємин якісніші зв'язки зазвичай призводять до більш повільного біологічного старіння, ніж низькоякісні.
  3. Чим більше у стосунках було насильства (як фізичного, так і психологічного), тим швидшим був процес біологічного старіння.
  4. Оцінювалася також комбінація всіх змінних. Якщо у людини здорові інтимні відносини без насильства, то процес старіння в її організмі відбувається повільніше, ніж у людей, у яких відносин немає або вони не дуже хороші.

Низькоякісні відносини сильно впливають на здоров'я людей, запевняють психологи. Через це у людей підвищується стрес і агресія, а це, в свою чергу негативно впливає на самопочуття і прояв хронічних захворювань.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Со и ху@*;;
кипчак
"Типа патриотов" могут свозить на поездах "дружбы", хотя в Харькове свой белый вождь Билецкий мог уже воспитать воинство с отбитыми мозгами.
кипчак
Еще не объявился у них фюрер. Появится, дорвется до власти тогда прятаться не нужно, а пока у них временная работа и периодические заработки. Может не все знают, кто они или не все считают себя "патриотами", нанялись по объявлению - деньги не пахнут. Друге дело, что для всех остальных и для них, в будущем, такая безмозглость вылазит боком.
Игбун Хохлов
Хохлатым ебанатам нечем заняться. Никому эта пропагандонская хрень не интересна. Эти шыдэвры и по 5 человек в кинотеатрах не собирают.
Игбун Хохлов
Парашенко в говне разбирается. Он всю страну в него окунул.
Гость
Задам вопрос: Откуда у нациков скидка 25%? Такая была практика в нормальной стране, как у них? Им 25% скидка и тратят меньше на эти тарифы, а мы 100% тратим на все, да?! ГДЕ, МАТЬ ВАШУ, СПРАВЕДЛИВОСТЬ?! ИХ НА КОЛ, ПУСТЬ ОНИ ПЛАТЯТ 150% ВСЕ, А НЕ 25% скидочка!
Серж
Содом и гомора.