Обществоwww.epochtimes.com.ua6 окт.

Чоловіки і жінки по-різному справляються зі страхом перед павуками, — дослідження

nk_hauz/-miwxs3sp8xsbownnvjb.jpg

Жінки й чоловіки з арахнофобією після зіткнення з павуком використовують різні поведінкові і когнітивні стратегії для опановування свого страху. Як відзначають учені в статті для журналу British Journal of Clinical Psychology, жінки частіше використовують стратегію уникнення і протягом більш тривалого часу в думках повертаються до негативних переживань, що призводить до фіксації тривоги, а чоловіки, мабуть, шукають способи подолати страх. При цьому об'єктивна тяжкість симптомів і швидкість виникнення реакції страху чи інших емоцій не пов'язані з гендерними відмінностями.

У Міжнародній класифікації хвороб арахнофобія стоїть у ряді специфічних (ізольованих) фобій, які, своєю чергою, відносяться до більш ширшої групи фобійних тривожних розладів. Паніка і тривога — одні з центральних компонентів цих станів. При цьому у жінок тривожні стани зустрічаються частіше, ніж у чоловіків, ймовірно, через те, що жінки частіше використовують такі когнітивно-поведінкові стратегії опановування страху, які провокують тривогу.

Щоб описати гендерні відмінності когнітивно-поведінкових стратегій в стані тривоги і паніки при страху перед павуками, Бронвін М. Грем (Bronwyn M. Graham) і його колеги зі Школи психології в Університеті Нового Південного Уельсу провели дослідження проявів Арахнофобії у 23 жінок і 25 чоловіків у віці від 18 до 35 років з клінічно підтвердженим діагнозом розладу (без будь-яких супутніх захворювань). В ході дослідження автори фіксували тяжкість симптомів фобії, ступінь стресу під час очікування і в момент зустрічі з павуком, наявність повторюваних думок після зустрічі, а також просили учасників повідомити, чи вважають вони, що експеримент пошкодив їм або, навпаки, знизив страх.

Учасники, попередньо оцінивши тяжкість фобії у себе, повинні були відкрити двері та ввійти в кімнату, в дальньому кутку якої розташовувався тераріум з павуком, і далі (послідовно) підійти до тераріуму, доторкнутися до його зовнішньої сторони, відкрити кришку, опустити руку всередину, доторкнутися до внутрішніх стін і підлоги і провести рукою по павуку. Учасники могли зупинити експеримент на будь-якому етапі. До початку експерименту, після оголошення інструкції і після проходження експерименту учасники оцінювали ступінь стресу від випробуваного страху. Через два тижні учасники пройшли експеримент повторно і повідомили про наявність повторюваних негативних думок і про міру шкоди або користі такого досвіду.

Зв'язки між тяжкістю проявів симптомів фобії і гендерними відмінностями дослідники не знайшли. Серед чоловічої і жіночої груп по 48 відсотків учасників повідомили про високі симптоми Арахнофобії, і обидві групи однаково оцінювали стрес від зустрічі з павуком на всіх етапах завдання.

При цьому автори виявили, що жінки і чоловіки використовують різні поведінкові і когнітивні стратегії для опановування страху: після зіткнення з павуком жінки частіше демонструють уникаючу поведінку, намагаючись триматися на відстані від нього, проте довше в думках повертаються до своїх негативних переживань. Чоловіки, частіше знаходять способи подолати страх.

Дослідники зробили висновок, що виявлені гендерні відмінності можуть бути причиною більш частого виникнення тривожних розладів у жінок, тому що такі когнітивно-поведінкові стратегії, як уникнення і постійне «прокручування» негативних думок, сприяють фіксації на тривозі і її поширенню на раніше нейтральні об'єкти.

💬 Последние комментарии
Не Елена
Слышь, старая ТП, по твоим высерам видно как ты хочешь "... человеческого доброго отношения между людьми...", ха. Ты хоть бы не позорилась тут своей тупостью. У тебя всё-таки с головой проблемы - писать всякий бред, обсирать, обязываться, а потом говорить про справедливость и добрые отношения. Лечиться надо, в Кащенко тебя не долечили.
Гiсть
Дайте пожалуйста адрес Центра по анализу, вышлю туда свой кал для анализа, "поскольку гибридные угрозы становятся более острыми" и это напрягает.
Елена
Цитаты опять
Елена
Он делает плохое, разве не видно?
Елена
Шмуля сало не ест, нельзя,а я не Шмуля,сало ем, чуть чуть
Весёлый Роджер
«Елена - 15 мая 2020 - Вжился в роль понимаешь?ха.Что сделаешь,талант актёра или кого там( прим. моё- ПОДДОНКА!!!) ,не пропьёшь,ха.Так и живу ,Еленой,ха.Уже свыкся,ха.» А Украина идёт в }|{oпу, а не у Европу. Сала Уронили – тюю, так хероям бандитам вже мало! ---- «Елена -26- апреля – 2020 - Ты Луночка не особо то и пугай,.... и найти тебя времени надо пять минут, поэтому пугать меня не стоит,все под Богом ходим,ха.» ------ «Елена -21 августа 2020- Ебало закрыл сука,а то ещё пиздеть будет, уёбок.смотри у меня,жить то ге бессмертная у тебя,подонок.А Украина идёт в Европу!» Сало уронили – хероям убийцам мало!
Луна -2
Тогда пусть едет в свою благословленную Америку, и пусть поживет там, в богатой Америке.Только пусть потом не жалуется, что В Украине и России жить было лучше и сытнее, чем в богоизбранной Америке.Добрый вечер Роджер. .