Общество24tv.uaJun 5

Чому дитина вередує та як батькам з цим впоратися: поради

nk_hauz/-m92klfrmsxouhf_1ntf.jpg

Більшість дітей час від часу починають вередувати та показувати власні примхи. У деяких малюків цей період минає швидше, а у когось – затягується. Але чому діти вередують та як з цим можуть впоратися батьки?

За словами експертів, діти не отримують задоволення від того, що капризують, а причини, чому вони так роблять, залежать від віку, пише видання 4mamas.

Вікові особливості вередування

  • 0–2 роки малечі

Зазвичай саме у цьому віці малюки вередують, якщо не задоволені їхні базові потреби, зокрема, вони голодні, стомлені, або дуже скучили за батькам. Заспокоїти дитину в такому випадку доволі легко: нагодувати, пригорнути, вкласти спати.

  • 2–5 років малюку

В цей період малеча може проявляти незгоду та відстоювати власні бажання. Але батькам не варто придушувати ці прояви, бо це лише нашкодить. Психологи стверджують, що для дитини важливо, щоб дорослі зважували на її думку. Тому у разі виникнення суперечностей слід дотримувати стратегії партнерства – обговоріть з дитиною причини і наслідки своїх вимог та потенційних можливостей.

  • Дитина від 5 років

Якщо дитина у такому віці досі вередує, то це означає, що таким чином їй вдається домогтися бажаного від когось з дорослих, використовуючи плач, образи чи скигління. Що робити батькам? Варто змінити таку поведінку малечі через власні дії – зважати, коли вам простіше поступитися дитині, ніж наполягати на своєму, а коли краще знайти компроміс.

Чому діти вередують: причини

Психологи виділяють кілька причин примх малечі. Найперше – це маніпуляції. Іноді дворічний чи трирічний малюк вже здатний відстежити поведінку дорослих і поводитися так, щоб домогтися свого.

Друга причина – дорослішання. В старшому віці малечі це ознака, що дитині затісно у старих рамках поведінки, і що вона вимагає більшої самостійності. Тут батькам варто дати дитині свободу, відповідальність та спроби приймати власні рішення.

Третя причина – це дефіцит уваги батьків. Адже коли мама й тато постійно на роботі чи в інших справах, то дитина почувається непотрібною. Саме тому вона вередує, висловлюючи образу. У цьому випадку дорослим варто змінити графік і проводити з дитиною більше часу.

💬 Последние комментарии
е
Елена, это та самая Америка которая у тебя супер-пупер или есть еще какая-то?)))) не стесняйся поведай миру очередной свой тупой бред..
Игбун Хохлов
Просто возмутительные действия страны-агрессора.
Ост
Пока будете оглядываться на заинтересованность других- Так и будете ходить в марионетках. Свидоми.
е
ну я понимаю, что у тебя детская травма и хронический склероз...но до тебя тупой дуры так и не дойдет, что ТВОЯ половая жизнь под мостами здесь НИКОМУ не интересна....
е
Елена, шо ж твои америкосы так трусятся? они ж их сами воспитывали, кормили, вооружали??? Елена, ау - твоя Америка спонсор терроризма! и ты этим гордишься, дура тупая????
е
свидомые у вас как с логикой?))) это же "самый грязный и вонючий газ агрессора" и вы готовы его пропускать через свою чистую трубу?))) или деньги как обычно не пахнут?))
е
ага, твой брат по разуму))) такой же ибанутый и тупой...