Обществоwww.epochtimes.com.uaJun 26

Чому не варто ставити мету «10000 кроків щодня»

nk_hauz/-maj9czaevy5vhm2vocb.jpg

Ви, напевно, чули, що потрібно більше рухатися протягом дня, і, як правило, нормою вважається близько 10000 кроків. Сьогодні багато хто відстежує свої кроки за допомогою фітнес-браслетів або смартфонів, а також використовує правило 10000 кроків в якості маркера для здорового способу життя.

Звідки взялося це число?

Доктор Грег Хагер, професор комп'ютерних наук в Університеті Джона Хопкінса (США), вирішив уважніше поглянути на правило 10000 кроків і виявив, що використання його в якості стандарту може принести деяким людям більше шкоди, ніж користі.

«Виявляється, у 1960 році в Японії було визначено, що середньостатистичний японець, який робить 10000 кроків на день, спалює близько 3000 калорій, і це стільки, скільки, на думку дослідників, має витрачати середня людина, тому вони вирішили обрати таку кількість у 10000 кроків», — говорить він у презентації на щорічних зборах Американської асоціації сприяння розвитку науки.

За словами Хагера, рекомендація ходити по 10000 кроків щодня може бути шкідливою, наприклад, для людей похилого віку або для тих, у кого є проблеми зі здоров'ям. Він також зазначив, що тим, у кого короткі ноги, легше досягти мети в 10000 кроків, ніж мети пройти певну дистанцію, адже щоб її подолати їм потрібно зробити більше кроків, ніж людям з довгими ногами.

Суть у тому, що 10000 кроків може бути занадто багато для одних і занадто мало для інших. Почасти це пов'язано з віком. Дослідження, опубліковане у виданні JAMA Internal Medicine, було присвячено літнім жінкам і кількості кроків, яка може допомогти зберегти добре здоров'я і подовжити тривалість життя. У дослідженні брали участь близько 17000 жінок із середнім віком 72 роки.

Дослідники виявили, що жінки, які робили 4400 кроків на день, мали на 40% менше шансів померти в найближчі чотири роки, порівняно із жінками, які робили 2700 кроків. У жінок, які проходили більше 7500 кроків щодня, не спостерігалося додаткового збільшення тривалості життя.

Сенс подібних досліджень не в тому, щоб довести, що ми повинні взагалі відмовитися від підрахунку кроків і фітнес-трекерів; чудово, що все більше людей звертає увагу на те, скільки вони рухаються кожного дня. Ключ у тому, щоб знайти індивідуальну кількість кроків, яка принесе користь вашому здоров'ю. Ви можете проконсультуватися щодо цього із лікарем, фізіотерапевтом або фітнес-інструктором, а потім використовувати фітнес-трекер для досягнення своїх цілей.

Чому ми можемо навчитися у серйозних ходоків

Дослідники вивчили фізичні дані працівників пошти у Глазго, Шотландія, порівнюючи різницю між станом тих, хто доставляв пошту, і тих, хто працював в офісі. Офісні працівники мали більш високий індекс маси тіла (ІМТ), більш широку талію і більше проблем із цукром і холестерином, ніж ті, хто постійно ходив, і ця тенденція простежувалася навіть після того, як вчені врахували вік, стать, сімейну історію та інші фактори, які, як відомо, впливають на здоров'я.

Найбільші відмінності проявилися, коли об'єктом досліджень стали листоноші, які проходили не менше 15000 кроків у день, що еквівалентно приблизно 11 км. У них було струнка статура, нормальний ІМТ і метаболічні дані, а це значить, що вони практично не піддавалися ризику серцевих захворювань. Результати було опубліковано в «Міжнародному журналі ожиріння» (International Journal of Obesity).

Хоча в дослідженні брала участь невелика група, його результат може стати хорошою мотивацією для досить здорових людей довести ходьбу до 15000 кроків, вважають дослідники.

«Потрібно докласти зусиль», — говорить в інтерв'ю The New York Times доктор Вільям Тігбе, провідний автор і дослідник громадської охорони здоров'я в Уорікському університеті. За його словами, 15000 кроків можна зробити приблизно за дві години швидкої ходьби.

Тігбе уточнює, що не потрібно виконувати цю кількість за один раз. Спробуйте 30-хвилинні прогулянки вранці й на обід і короткі 10-хвилинні прогулянки протягом дня.

nk_hauz/-maj9fsrmpi2s1ghbrge.jpg

Прокладайте свій шлях

Якщо ви хочете покращити своє здоров'я і якщо ваш лікар дає добро, ви можете використовувати фітнес-трекер наступним способом. По-перше, надягайте трекер протягом одного тижня, щоб відстежити кількість кроків, яку ви зазвичай робите кожного дня. Потім спробуйте збільшувати цей показник приблизно на 1000 кроків кожні два тижні. Так, наприклад, якщо зараз ви проходите 3000 кроків щодня, слід поставити мету 4000 кроків на день і дотримуватися її протягом двох тижнів, перш ніж ставити наступну, більш високу мету.

Фітнес-трекери є чудовими інструментами, які можуть допомогти покращити фізичну форму. Однак стежте за тим, щоб ці пристрої були налаштовані відповідно до потреб вашого організму, і визначайте правильні фітнес-цілі, які допоможуть підтримати ваше здоров'я.

💬 Последние комментарии
Гость
У Каменюки черноморская акула откусила хуй под корень и теперь у него фантомные боли . Шо болить рагуляцкий евнух !
Каменяр
Я періодично переглядаю відео з презентацією "русскоязычной челюсти" і просто умиляюсь.
Гость
Каменяр - галычанский рагуль i пIдарас ! Ездит на выходных у Польшу в переходах сосать - пидробиток называется!
Каменяр
Рускоязычная челюсть - гірше ніж челюсть акули, і тим більше ніж кулак. А на кулак "рускоязычные челюсти" нарвались вже не раз...
Каменяр
При Путинскій владі СУЩЕСТВУЕТ вся Росія, за винятком кооперативу "ОЗЕРО" та кількох тисяч конвоїрів і охоронців новоявленого імператора.
Гость
Дристовича кастрировать ( это щас модно , он будет не против ) , а потом засунуть его язык мигранту негру в жопу и моднейший получится речнык!!!
Каменяр
Росія розірвала добросусідські відносини, і за "правом старшого брата" ВЧИНИЛА ЗБРОЙНИЙ НАПАД і ПОГРАБУВАЛА український народ, ув'язнила тисячі людей в Криму та на Донбасі, тисячі людей покалічила фізично і духовно. І це не тільки в Криму, але і в Росії і на Донбасі.