Чому виникає страх близькості

11.10.2018 15:26 24tv.ua
Близькість – це довгострокове взаємне позитивне емоційне залучення, взаємодія. Воно разом з турботою і відкритістю може виникнути не одразу після знайомства, а трішки пізніше.

Про це пише психотерапевт Софія Мильська-Вжозинська, інформує WOMO.


Вчені переконані, що близькість настільки позитивно впливає на життя, що збільшує його тривалість. Та не завжди цей аргумент працює.

Через що виникає страх близькості:

1. Негативний досвід

За її словами, багато людей уникає близькості через негативний досвід та спогади, що травмують психіку людини. Така поведінка типова для тих, хто у дитинстві пережив насилля з боку того, кому довіряв.

Негативний досвід
Негативний досвід

2. Страх втрати

Також це виникає через страх втрати. Він виникає через те, що дитина втратила когось з близьких родичів. У майбутньому людина переконана, що, якщо буде цуратися людей, то більше нікого не втратить.

3. Емоційний неглект (агресія)

Він з'являється, коли діти залишаються наодинці з власним страхами, приниженням і соромом. Жінка чи чоловік бояться близькості через те, що у них не було достатнього тепла та уваги. Вони вважають, що близькі стосунки – це нікчемна трата часу.

Емоційний неглект (агресія)
Емоційний неглект (агресія)

4. Неправильні асоціації

Деякі люди переконані, що близькі стосунки не для них, оскільки вони задихаються у близькості. Це виникає через асоціацію близькості з поглинанням. Люди запевняють, що такі стосунки відберуть свободу – асоціація з тим, якщо один з батьків порушив кордон дитини або ж не взяв до уваги точку зору.


Комментарии

Добавить комментарий

АВТОРСКИЕ СТАТЬИ