Чому вперта дитина – це добре: поради з виховання для батьків
Общество24tv.ua11 июня 2020

Чому вперта дитина – це добре: поради з виховання для батьків

Інколи вперті діти можуть засмучувати чи навіть розсердити батьків, але, за словами психологів, саме це може допомогти дитині досягти успіху в житті. Адже впертість дозволяє малечі не здаватися та наполегливо йти до мети, яку вона ставить перед собою.

Експерти запевняють, що впертість необхідна людям, тому що вона допомагає йти своїм шляхом, навіть в тих випадках, коли є серйозні перешкоди. Ця риса характеру важлива для успіху, зокрема в спортивних чи шкільних змаганнях, професійному рості чи підвищенні кар’єри, пише видання Тутка.

Так, сімейний психотерапевт Волфіш каже, що впертість допомагає набути витримки, яка дозволить дійти до кінця і вирішити всі негаразди на шляху до успіху. Тому варто навчати дитину ніколи не здаватися перед труднощами.

Як виховувати вперту дітину

  • Підтримувати

Вперті діти часто можуть перебувати у стані стресу, який можуть спровокувати постійні конфлікти в сім’ї. Тому батьки повинні підтримувати бажання дитини йти до своєї мети. Експерти додають, що не варто сваритися з впертою малечею через дрібниці та не принижувати її.

  • Встановлювати кордони

Любов — це не вседозволеність. Психологи завжди нагадують, що батьки повинні встановлювати здорові межі для малечі, і не дозволяти їх порушувати. Проте, в рамках цих кордонів дитина повинна бути вільною.

  • Не вимагати неможливого

Не фіксуйте увагу малечі на її випадках впертості, "забувайте" про них. І звертайте увагу на те, що перед вами маленька дитина, тож не вимагайте від неї неможливого.

  • Хвалити

Також варто частіше хвалити дитину, коли вона цього дійсно заслуговує. Адже вперті діти завжди йдуть до поставленої мети, а тому заслуговують на похвалу. Але не перебільшуйте з цим.

  • Давати право вибору 

І обов’язково давайте своїй дитині право вибору. Наприклад, дозвольте їй самій вибрати з двох варіантів, які вас влаштовують. Поцікавтеся, чи хоче дитина погуляти у дворі або в парку, що хоче з’їсти на сніданок тощо. Але намагайтеся не спровокувати ситуацій, коли вона зможе проявити свою впертість.

  • Іноді долати впертість дитини

А щоб подолати прояви впертості, не зачіпаючи самолюбства, потрібно перемикати увагу малечі на гру. І частіше грайтеся разом, це сприяє зміцненню стосунків і розвиває взаєморозуміння.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Ключевое слово "СВОИХ". А хохлоту чужое продает, ворованное.
гость
А если грипп?
Гость
Так она давно уже в опе и без Славы.
Ен
А что у нашего северного соседа?Сколько продали,распродали и отдали всех военных секретов и технологий,уничтожили НИИ и целые направления в рос.оборонном ведомстве , ещё до Сердюкова и с Сердюковым во главе,а кто Сердюкова на должность поставил и гражданку Васильеву иже с ним?да вообще и до Сердюкова всё что могли уничтожили и распродали, разве не так?Так,где наказания виновных?Нет такого,ну кроме там прапорщика зав.вещевого и продуктового склада и десятка генералов,но не тех кто реально был причастен к разгрому Армии и Флота,А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Елена
Америка великая страна,поздравим и мы вместе с Владимиром Александровичем США с Днём Независимости.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
сало
так и будет
сало
и это интересно