Обществоuainfo.orgOct 28

Чому закохані стають схожими одне на одного – психологи знайшли відповідь

nk_hauz/-mkfezfk1t1emfghfqse.jpg

Часто у стосунках партнери можуть ставати схожими одне на одного. Такого висновку дійшли психологи зі Стенфордського університету.

В дослідженні взяли участь понад 517 пар. Результати щодо роботи науковці опублікували в журналі Scientific Reports, повідомляє UAINFO.org з посиланням на Gazeta.ua.

Фахівці порівнювали фото подружніх пар, які були зроблені ще на початку їх стосунків з тими кадрами, де вони вже мали понад 10 років спільного життя. Для того, щоб оцінка була максимально незалежною, дослідники для аналізу запросили ще 153 добровольців. 

Вони з'ясували, що більшість пар були схожими одне на одного ще на початку стосунків, а не після довготривалого спільного життя, як вважали раніше.

Це можна пояснити тим, що схожі у всіх аспектах люди мають більше шансів побудувати стосунки. Інколи ця схожість проявляється й у зовнішності.

В стосунках більшості пар присутні сварки. Нове дослідження Університету Джорджії показало, що партнери, які часто конфліктують, з більшою ймовірністю зазнають почуття самотності і погіршення фізичного здоров'я. В експерименті використовували дані 250 пар протягом майже 20 років. Пари, які регулярно сварилися на початку свого шлюбу, ймовірно, збережуть цю закономірність з плином часу.