Обществоeducation.24tv.ua4 мар.

Чому жінки заробляють менше, ніж чоловіки: результати дослідження

В багатьох країнах світу оплата праці жінок досі залишається нижчою, ніж у чоловіків. В Європі активно борються з даним явищем, але наявна різниця все ще велика.

nk_hauz/-mut534wbvmqmz_6plkp.jpg

За умов роботи на одному й тому ж підприємстві, зарплати за виконання однакової роботи варіюються в залежності від статі. За даними австрійського дослідження 2021 року, різниця в оплаті праці чоловіків та жінок складає понад 14 відсотків, і це вже кращий показник, ніж за останні кілька років.

В межах Дня рівної оплати праці, Спільнота бізнесу та професій жінок (BPW) провела дослідження зарплат на австрійських підприємствах. Вибірку склали 227 компаній і корпорацій різних галузей виробництва та надання послуг, штат працівників яких налічує щонайменше 50 людей.

Середній розрив у розмірі зарплат склав 14,3 відсотка на користь чоловіків. У 2017 році даний показник сягав 19,9 відсотка.

Слід зауважити, що зібрані дані в окремих федеральних землях Австрії суттєво відрізняються. Наприклад, різниця в оплаті праці на одній і тій же посаді за територіальним розміщенням підприємств у федеральних землях:

  • Форарльберг – 47,5 відсотка;
  • Відень – 18,8 відсотка на користь чоловіків.

Чому жінки отримують менше грошей

Причинами нижчої оплати праці жінок на однакових посадах з чоловіками є:

  • часті відгули та відпустки у зв'язку з доглядом за дітьми;
  • упереджене ставлення керівників підприємств;
  • стереотипи, що жінки приносять менше прибутку компаніям, ніж чоловіки;
  • нижчі перспективи розвитку через пізній початок кар'єри.

Однією з найбільших проблем у сфері роботи, на думку фінансових експертів, є репродуктивна функція жіночої статі. Керівники підприємств не завжди готові призначити жінку на високу посаду, оскільки переймаються про те, що вона піде в декретну відпустку і доведеться шукати їй тимчасову заміну.

Окрім цього, жінки отримують не повну зарплатню, коли перебувають на декреті, що й впливає на загальні показники оплати праці.

Як забезпечити рівноправну оплату праці

Народна партія Австрії (ÖVP), яка має більшість мандатів в парламенті, планує вжити низки заходів, щоб зменшити розрив, зокрема:

  • популяризувати фінансову грамоту серед жінок, запустивши безкоштовні курси;
  • на законодавчому рівні контролювати конкурси на високі посади підприємств;
  • зобов'язати компанії проводити відкриту та прозору звітність по зарплатах на конкретних посадах;
  • запровадити квоти для жінок на робочі місця в освітній галузі;

Додамо, що у 2017 році уряд Австрії на законодавчому рівні ухвалив рішення про те, що чоловіки на рівних умовах з жінками можуть брати декретні відпустки чи лікарняні по догляду за дітьми.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Вот кто бы на захват административных зданий жаловался, но только не быдло майданутое.
---
о референдуме говорить уже поздно и не зачем .Он состоялся-нравится или нет ,признает его майданутое или не признает факт есть факт.Вы же не признаете референдум 1991 года,где украинцы сказали что Украина внеблоковая страна.Если бы вы это признавали ,то жили бы в свободной Украине.Донбасс и Крым ,как и вы,не признает ваших решений и теперь живет как хочет.И чем больше вас корежит ,тем лучше
Руслан
Видать у Зе совсем все плохо, раз фрик Резников делает заявления, которые имеет право делать только глава государства
-----
Когда то Петлюра полякам сдал всю западную украину для выжывания УНР.Ленин и красная власть сдали полякам западную украину и западную белоруссию чтоб сохранить свою власть на остальной територии...Реально упоротым скажу не будьте идиотами в решении кем то чужих интересов.не будьте обезянками в таскании каштанов с огня.
----
Ни крым ни донбас украине сейчас не актуальные по степени важности -впереди вопрос выжывания государства украина ,народа,энергетика,продуктовой вопрос...Если сша разместит или ес свои ядерные вооружения это смерть украинцам тогда нужно ли вам крым ,донбас тем более эти два обекта есть факторами управления украинцами чтоб те смотрели ограничено,погибали в тех направлениях,которые для них сейчас не важные. Когда позволили отойти крыму и создатся квази республикам создавали инцидент умышлено для длительного конфликта украина и россия,места уничтожения украинцев ради этих територий. Но угрозы более реальные совсем другие. Мирный возврат Донбаса отвергли умышленно -нужен конфликт ,война,отвлекаловка,фактор обоснования вражды,место унчтожения народа и страны,экономики...
гость
делайте выводы , думайте!
------
В сема сша ,чем меньше чужого пушечного мяса тем он смирней придется самому быть пушечным мясом.