Обществоprm.uaFeb 14

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА-2020: ІСТОРІЯ ТА ТРАДИЦІЇ СВЯТА

nk_hauz/-m02vzlebdqmz5zr6m6y.jpg

Сьогодні, 14 лютого, у всьому світі відзначають День закоханих або День святого Валентина. Це свято має дивовижну історію, свої традиції та правила, яких щороку дотримуються багато закоханих і не тільки. 

Тож "Прямий" вирішив розповісти історію цього чудового романтичного свята.

Історія Дня всіх закоханих

Вважається, що покровителем свята є молодий хлопчина Валентин, який проживав в п'ятому столітті у Римській імперії. Існує багато версій ким він був, за однією - він був священником, за іншою - цілителем.

Валентин-священик згідно з легендою в часи заборони на шлюби у солдатів, проводив обряди вінчання. Заборона була встановлена імператором Клавдієм Другим, який вважав, що шлюб заважає солдату захищати батьківщину. Попри заборону, Валентин робив свою справу і створював нові сім'ї, за що і поплатився життям. Він потрапив до в'язниці, де закохався в доньку охоронця. Напередодні 14 лютого він повідомив їй в листі про свої почуття, а вже вдень його стратили.

Валентин-цілитель згідно з легендою за допомогою своєї суперсили лікував людей, а ті, у свою чергу несли йому записки з проханнями про зцілення. Одного разу Валентин за це поплатився і потрапив до в'язниці. Там, свідчить легенда, охоронець попросив його вилікувати від недуги свою дочку, що у Валентина успішно вийшло. Після цього дівчина в нього закохалася. Фінал у цій історії трагічний - 14 лютий Валентина стратили, але перед своєю смертю він у листі зізнався в коханні дівчині. Вважається, що з того моменту стало прийнято дарувати валентинки.

Як і хто відзначає День святого Валентина

Попри те, що 14 лютого - це День всіх закоханих, святкувати його можна і треба не лише тим у кого є друга половинка. Це світле свято стосується усіх тих, хто вірить в щире почуття. Тому привітання в цей день адресують не тільки партнери по відносинах і особистому житті один одному. Але і друзі, приятелі, подруги, які бажають зустріти справжнє кохання.

До України День святого Валентина прийшов відносно нещодавно і є неофіційним святом і вихідним днем. Проте, його намагаються святкувати як в публічних місцях, так і в сімейному колі всі ті, хто вірить і / або шукає справжню любов. Крім того, багато пар вибирають для укладення шлюбу саме 14 лютого, через що роботу РАЦСів в цей день продовжують до півночі.

Валентинки

Традиційний подарунок на свято закоханих - листівка. Перші "валентинки" створювалися виключно власноруч: на папері писали вірші, зізнавались в коханні, малювали міні-картини. Популярність отримала записка, яку Карл Орлеанський відправив з ув'язнення в Тауері своїй дружині в 1415 році.

З розвитком техніки листівки стали друкувати великими тиражами, і "валентинка" стала милим, але доповненням до основного подарунка. Без неї привітання з Днем Святого Валентина буде неповним.

День закоханих в різних країнах

Найчастіше День святого Валентина відзначають романтично: зі сніданком у ліжко або вечерею при свічках. Якщо традиційно - то з валентинкою і коробкою цукерок.

Для прикладу, у Великій Британії валентинки й солодощі на День всіх закоханих дарують не тільки коханим - але навіть своїм домашнім тваринам (від песиків до хом'ячків). Так що якщо любов всього свого життя ще не зустріли - то можна порадувати чотирилапого друга.

У Німеччині це і зовсім свято психічнохворих. Бо проповідник Валентин Інтерамський вважається покровителем нервово-психічних хворих, то там червоними стрічками прикрашають психіатричні лікарні.

У Франції до Дня святого Валентина презентують квіти і ювелірні прикраси, а ось в США і Японії перевагу віддають шоколадним подарункам. Причому в Японії День всіх закоханих святкується двічі: 14.02 шоколад від прекрасних дам отримують чоловіки, а 14.03 - настає черга жінок ласувати солодощами.

Дуже вигідно відзначати День святого Валентина в Нідерландах: голландки в цей день роблять пропозицію чоловікові, який сподобався. І просто так відмовитися від руки й серця у чоловіка не вийде - за традицією, можна лише відкупитися красивим одягом.

💬 Последние комментарии
Зри в корень
Дристович - шут гороховый, но опасный шут. Лучше бы его "купировали", пока он не наговорил лишнего.
Гость
Петро падла старая не гадь.
Вперьод!
Поддерживаю протест! Бей зольдатню!
Политический негр
Демократ Гарри Каспаров собрал голубей и негров на площади в Нью-Йорке и предлагает линчевать мистера Байдена!
Политический негр
Механизм здесь простой: экономический кризис. От того и не одобряют.
З ПОКРАЩАННЯМ вАС, уКРАИНЦИ!!!
З ПОКРАЩАННЯМ вАС, уКРАИНЦИ!!!
сашко гарматный
в 2015 кричали что РФ осталось существовать полгода.через полгода говорили что 1год еще через полгода несколько лет.сейчас патриотично молчат. в2015 заявляли что в Украине растет доллар а в РФ падает рубль а это принципиальная разница...Тлько за время весьмирснами и уничтожающихсанкцийпротивагрессора гривня просела в два раза относительно рубля.Для елена-в 2013 за 1 гривню можно было купить 5 рублей..после всепобеждающих реформ и неимоверной поддержки цивилизованных стран за 1 гривню можно купить максимум 2,5 рубля.Мне настонадоело слушать как плохо живут россияне-это их дело.Мне настонадоело слушать о том какие кары будут для крымчан дончан и луганчан-ребята идите уже в военкомат и вперед на амбразуру.А писать гневные высеры в перерывах между дрочкой на порносайтах и отхлебывая пивко могут только сявки...