ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА-2020: ІСТОРІЯ ТА ТРАДИЦІЇ СВЯТА
Обществоprm.ua14 февраля 2020

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА-2020: ІСТОРІЯ ТА ТРАДИЦІЇ СВЯТА

Сьогодні, 14 лютого, у всьому світі відзначають День закоханих або День святого Валентина. Це свято має дивовижну історію, свої традиції та правила, яких щороку дотримуються багато закоханих і не тільки. 

Тож "Прямий" вирішив розповісти історію цього чудового романтичного свята.

Історія Дня всіх закоханих

Вважається, що покровителем свята є молодий хлопчина Валентин, який проживав в п'ятому столітті у Римській імперії. Існує багато версій ким він був, за однією - він був священником, за іншою - цілителем.

Валентин-священик згідно з легендою в часи заборони на шлюби у солдатів, проводив обряди вінчання. Заборона була встановлена імператором Клавдієм Другим, який вважав, що шлюб заважає солдату захищати батьківщину. Попри заборону, Валентин робив свою справу і створював нові сім'ї, за що і поплатився життям. Він потрапив до в'язниці, де закохався в доньку охоронця. Напередодні 14 лютого він повідомив їй в листі про свої почуття, а вже вдень його стратили.

Валентин-цілитель згідно з легендою за допомогою своєї суперсили лікував людей, а ті, у свою чергу несли йому записки з проханнями про зцілення. Одного разу Валентин за це поплатився і потрапив до в'язниці. Там, свідчить легенда, охоронець попросив його вилікувати від недуги свою дочку, що у Валентина успішно вийшло. Після цього дівчина в нього закохалася. Фінал у цій історії трагічний - 14 лютий Валентина стратили, але перед своєю смертю він у листі зізнався в коханні дівчині. Вважається, що з того моменту стало прийнято дарувати валентинки.

Як і хто відзначає День святого Валентина

Попри те, що 14 лютого - це День всіх закоханих, святкувати його можна і треба не лише тим у кого є друга половинка. Це світле свято стосується усіх тих, хто вірить в щире почуття. Тому привітання в цей день адресують не тільки партнери по відносинах і особистому житті один одному. Але і друзі, приятелі, подруги, які бажають зустріти справжнє кохання.

До України День святого Валентина прийшов відносно нещодавно і є неофіційним святом і вихідним днем. Проте, його намагаються святкувати як в публічних місцях, так і в сімейному колі всі ті, хто вірить і / або шукає справжню любов. Крім того, багато пар вибирають для укладення шлюбу саме 14 лютого, через що роботу РАЦСів в цей день продовжують до півночі.

Валентинки

Традиційний подарунок на свято закоханих - листівка. Перші "валентинки" створювалися виключно власноруч: на папері писали вірші, зізнавались в коханні, малювали міні-картини. Популярність отримала записка, яку Карл Орлеанський відправив з ув'язнення в Тауері своїй дружині в 1415 році.

З розвитком техніки листівки стали друкувати великими тиражами, і "валентинка" стала милим, але доповненням до основного подарунка. Без неї привітання з Днем Святого Валентина буде неповним.

День закоханих в різних країнах

Найчастіше День святого Валентина відзначають романтично: зі сніданком у ліжко або вечерею при свічках. Якщо традиційно - то з валентинкою і коробкою цукерок.

Для прикладу, у Великій Британії валентинки й солодощі на День всіх закоханих дарують не тільки коханим - але навіть своїм домашнім тваринам (від песиків до хом'ячків). Так що якщо любов всього свого життя ще не зустріли - то можна порадувати чотирилапого друга.

У Німеччині це і зовсім свято психічнохворих. Бо проповідник Валентин Інтерамський вважається покровителем нервово-психічних хворих, то там червоними стрічками прикрашають психіатричні лікарні.

У Франції до Дня святого Валентина презентують квіти і ювелірні прикраси, а ось в США і Японії перевагу віддають шоколадним подарункам. Причому в Японії День всіх закоханих святкується двічі: 14.02 шоколад від прекрасних дам отримують чоловіки, а 14.03 - настає черга жінок ласувати солодощами.

Дуже вигідно відзначати День святого Валентина в Нідерландах: голландки в цей день роблять пропозицію чоловікові, який сподобався. І просто так відмовитися від руки й серця у чоловіка не вийде - за традицією, можна лише відкупитися красивим одягом.

15 комментариев

Написать комментарий
 • Фома
  14 февраля 2020
  Сказки, сказки, сказки.... Ну а факты, видео, фото того как и где отмечают этот день. Поэтому так и живём. Погано.
  Ответить
  • Ил 2
   14 февраля 2020
   Фома
   Всё это не сложно найти в сети, не ленись и будет тебе счастье, а то прибедняешься как сирота казанская.
   Ответить
 • Игбун Хохлов
  14 февраля 2020
  Сегодня - день немецких психов; - годовщина казни хохла чикатило; - день американского гандона; - праздник японских нудистов. Итого: поздравляем программистов.
  Ответить
 • Cвятая ВАЛЕНТИНА-2020
  14 февраля 2020
  в СССР день закоканых отмечали 8 марта, а этава барадатава дядьку "в часи заборони на шлюби у гей-солдатів Римській імперії" - никто не знает, даже в интернете о его корнях сплошной винегрет и догадки
  Ответить
 • Ил 2
  14 февраля 2020
  Материалов в сети много. Обозначено три св. Валентина, чествование в июле. Легенда о геях, очевидно, раскручена на Западе, чтобы вызвать толерантность к педикам, якобы от святого это идёт. А как ещё оправдать падение нравов? Вот и придумали... Ну и конечно это праздник коммерческий - огромные бабки делаются на этой теме - всякие поздравления , подарки и т.д.
  Ответить
 • денис
  14 февраля 2020
  Для христиан,это языческий праздник!
  Ответить
  • Cвятой ВА3ЕЛИН-2020
   14 февраля 2020
   денис
   Римляне и сам Валентин были католиками. Римско-католическая церковь (папство, латинство) и с какого перепугу тут христиане которые боролись с язычеством?
   Ответить
   • Ил 2
    15 февраля 2020
    Cвятой ВА3ЕЛИН-2020
    Да неужели? А не римляне ли убивали христиан? Далеко не сразу римляне стали христианами, тем более католиками. Ты поищи когда церковь разделилась., чтобы можно было говорить о католиках. Как-то путано выражаешь мысли, надо тебе вазелином смазать, чтобы шарики за ролики не заходили.
    Ответить
  • ИгИл 2
   14 февраля 2020
   денис
   ни в одной библии, ни в одном ветхом завете не пишут ни про св.Валентина, ни про язычника Ивана Купала, ни про его ночных скакунов через костёр... давай, багатий думкой, сбреши нам еще что нибудь про христиан, и их языческие праздники!,))) поехал бы лучше в Италию, в Рим - БЕЗВИЗАВА !!! пока лавочку не прикрыли
   Ответить
   • Ил 2
    15 февраля 2020
    ИгИл 2
    Естественно не пишут, ведь Тора(Ветхий Завет) описывает историю евреев до Р.Х. , а Валентин христианский священник.
    Ответить
   • Ил 2
    15 февраля 2020
    ИгИл 2
    И много ты можешь назвать Библий и Ветхих Заветов разных? И ещё интересно как ты отличаешь Библию от Ветхого Завета? Можешь объяснить?
    Ответить
 • Елена
  14 февраля 2020
  Фома , так ты пойди подрочи ! Зеленожопый утверждает , что полегчает ...
  Ответить
 • вы приматы
  15 февраля 2020
  обезьяны ! У нас есть свои праздники! Кстати ваши сердечки похожи на жопу! Смотри атлас анатомии!
  Ответить
  • Ил 2
   15 февраля 2020
   вы приматы
   Ну , мы слышали краем уха - день благодарения и др.
   Ответить
 • нечуванасвободаслова
  15 февраля 2020
  Геи Украины выразили протест против Дня Валентина, это оскорбляит их достоинство ( Гидность )
  Ответить
💬 Последние комментарии
Валькин DEAD
Возвращение живых мертвецов Порошенка... у Шария уже дымит пукан. То с чем так долго #дидывАивала Партия Шария оказалось живее живых !!! Шарий! где ты там на чужбине в карантине? читай\подписывайся на НК, что бы ничего не пропустить! ыыыыы
Ихтамнет в Италии
Российские военные медики в Италиии, лишают Украинцев халявной недвижимости от старых пердунов, которым они годами так тщательно мыли жопы и чистили унитазы
георгий
ГЛАВНЫМ СИМПТОМОМ КОРОНА ВИРУСНУЙ ИНФЕКЦИИ ЯВЛЯЕТСЯ АМЕРИКА - U S A - СТРАНА КОТОРОЙ ПРАВЯТ ДЕБИЛОИДНЫЕ МРАЗЕПОДОБНЫЕ ШИЗОИДНЫЕ МРАКОБЕСНЫЕ НЕГОДЯИ . ЭТОТ СИМПТОМ НУЖНО СРОЧНО УНИЧТОЖИТЬ ,
Хобит 19
Старушка Марта *столкнулась головой* с бетонным полом и скончалась. - Граждане ! носите КАСТРЮЛИ НА ГОЛОВЕ есть опасность столкновения с бетонным полом и внеззапной смерти
ми не раби - ми раби неми
Коронавірусний" поділ НЕрабов ...НЕрабам слава!!!
Гость
И "главными симптомами коронавирусной инфекции являются повышение температуры тела, кашель, одышка, утомляемость и ощущение сдавленности в грудной клетке".
гомункулус из коворкинга
Психилиг ризпивів, як подолати прокрастинацію... "Є багато прийомів звільнити мозок." - то есть уволить могз с работы )))