Обществоgalinfo.com.ua2 янв.

День в історії - народилась Віра Вовк

Її справжнє прізвище — Віра Селянська. Народилася вона в Бориславі, в родині лікаря та учительки. Дитинство провела в гуцульському містечку Кутах і середню освіту почала у Львові (один рік гімназії). За більшовицької окупації вона опинилася з родиною в Дрездені, де закінчила середню школу. Після війни Віра Вовк вступила до університету в Тюбінґені, де вивчала германістику, музикологію та славістику. Продовжувала студії в Мюнхені, а згодом переїхала через Францію до Бразилії. Спершу працювала гімназійною вчителькою, а відтак стала студенткою Державного Університету в Ріо-де-Жанейро. Здобула науковий ступінь доктора філософії і стала професором, а від 1957 року головою катедри германістики в цьому університеті. З членами Нью-Йоркської Групи Віра Вовк познайомилася наприкінці 1959 року, коли приїхала на рік до Нью-Йорку. Від того часу вона в постійному контакті з поетами Групи. Творчий доробок Віри Вовк — широкий і багатогранний. На еміґрації (Мюнхен, Ріо-де-Жанейро, Нью-Йорк) і в Україні (Київ) авторка видала чималу кількість книг поезій, як також і прози, театральних п’єс та перекладів (з португальської, німецької, французької мов на українську, та з української на португальську і німецьку). Її творча діяльність була нагороджена многими визначними преміями. Між іншими, Віра Вовк отримала літературні премії імені Івана Франка в Чікаґо (1957, 1979, 1982) і Києві (1990), як також премію Благовість (2000). Проживаючи в Бразилії листувалась із українськими дисидентами. Зокрема Аллою Горською, подружжям Світличних та ін. Це одразу попало в поле зору КГБ. Одну із таких інформаційних довідок про Віру Вовк публікуємо тут.

💬 Последние комментарии
ВАХ
Шмыгаль первый претендент на расстрел. Какая экономика - где? 744 млрд грн в год Украине - необходимо на пенсии и зарплаты бюджетникам при бюджете 1,3 трлн. Да какая экономика, вот сука
Посольство США покинуло Украину
в почти уже Российском Днепропетровске Российские диверсанты Петров и Боширов голыми руками расстреляли целую казарму 250 человек "баивых бийцив"
е
ну и КАК твои утверждения о самой-самой медицине коррелируются с ФАКТАМИ? получается медицина в той же Индии раз в 10 луче чем в твоей америке, если руководствоваться ТВОЕЙ логикой...))) а это не так.. следовательно ты ОПЯТЬ СБРЕХАЛА!
е
и что? а Индии в 4,5 раза больше чем США.. но там в РАЗЫ МЕНЬШЕ чем в США..ну и?
Елена
Население США в два раза с лишним больше чем РФ
е
а теперь переведи на понятный язык... а то у тебя набор букв...
е
ну ты ж свой бред тут пишешь? ПИШЕШЬ! он с реальностью вообще не пересекается.. ну так и ему можно)))