Дистанційно чи за партами: як розпочнеться навчальний рік у вересні
Обществоpodrobnosti.ua08 июля 2020

Дистанційно чи за партами: як розпочнеться навчальний рік у вересні

А от наступне питання турбує абсолютно всіх українців, у кого є діти шкільного віку. Що буде першого вересня. Учні й надалі будуть навчатися карантинно - тобто дистанційно - чи все ж таки сядуть за парти? Лариса Зубенко - знає відповідь.

Если в школе, там хотя бы да, объясняют, то на дистанционке не объясняют.

Шестикласниця Марія жаліється - за три місяці отримала купу завдань у вайбері та лише один урок у Зумі. Навчатися вдома дівчинці важко і через те, що в родині - троє дітей, всі живуть у невеликій квартирі.

Марія, школярка:

Только один урок у нас был в зуме - это английский, а все остальные уроки - просто вайбер. Все. Дали задание - сами решайте. Как выкрутитесь так и выкрутитесь.

Наталія, мати школярки:

Это было катастрафично, они почему-то решили, что можно просто выложить на сайте н-ное количество заданий, причем это выглядело так - тема такая-то, открывайте параграф такой-то, читаете, выполянете несколько пунктов задания, упражнений и отсылаете учителю на вайбер.

На період карантину навчання дітей фактично переклали на плечі батьків. Вони мають технічно цю освіту забезпечити і з заняттями допомогти, якщо онлайн щось не пояснюють. Стандарту щодо розкладу онлайн-занять у школах немає, все на розсуд вчителя. Тут як пощастить. Деякі освітяни провели безліч онлайн занять, деякі - обмежились передрукованими завданнями із підручників у вайбері. І це не про сільську місцевість, де часто і покриття інтернету немає, а вчитися в період карантину треба.

Олена Парфьонова, співголова ГО "Батьки SOS":

Навіть той інтернет, який є у школах здебільшого оплачується коштом батьків, багато сільських закладів освіти - вони не мають взагалі доступу до інтернету, багато батьків, родин, які не мають гаджетів, планшетів, комп'ютерів, ноутбуків, де дитина може отримувати повноцінну дистанційну освіту, тому проблем купа, але є кілька місяців, щоб якимось чином вирішити це питання. Можливо саме зараз треба було зробити опитування, де в регіонах є сім'ї, яким потрібна матеріально-технічна допомога для отримання цієї дистанційної освіти/

На майбутній навчальний рік у Міністерстві пропонують комбіновану систему, якщо епідемічна ситуація не покращиться. Розклад занять знову ж таки на розсуд дирекції школи та самого вчителя.

Володимир Божинський, керівник експертної групи директорату шкільної освіти МОН:

Поруч з автономією закладу концепція автономії самого вчителя теж буде і ми будемо її послідовно підтримувати в тому, що вчитель сам визначає, як організовувати освітній процес, тобто яку форму йому обрати. зрозуміло, що програма комбінована, або програма перевернутого класу, це позитивний досвід, який ми пропонуємо, який можна використати. ми прекрасно розуміємо, що педагогічні працівники різні і вони бачать процес по-своєму.

Наразі в Міністерстві розробляють варіанти - один із ймовірних - дітей у класах розділять на дві зміни - половина навчатиметься до обіду, решта - після. Так хочуть зменшити кількість школярів, які одночасно знаходяться в класі. Крім того, для шкіл до першого вересня необхідно розробити санітарні норми, аби убезпечити дітей від ймовірної другої хвилі СOVID-19.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
:-)
ера
и причем тут ...ООН...ты поройся ...найди свою цитату...как считал количество бедных по ....обьему выпитой водки...ЛАННА милый РО...мне надоело стучать клавишами...ПРОСТИ ЕСЛИ ОБИДЕЛА...тревожить больше ТЯ не буду
Технолог
Ну,я почти гений)))
Елена
Разве я что-то не так написала?Ты хочешь сказать что Тушки Дудаева не бомбили в Афганистане?Ты это хочешь сказать?Ты всегда был брехуном.Осборн может не в курсе,а я то знаю.
Елена
У тебя все ходы записаны, контора пишет,Роджер ты больной человек.где ладья?ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украин!Тут не надо было быть провидицей чтобы не догадаться что козлоослик и Эру на меня повесит с Петром,что это всё один человек,ха.дурень ты козлоослик, дурень.
Весёлый Роджер
Шановний Оззи, ой ну шо вы? Прапор с продуктово-одёгового складу НИКОГДА НЕ ВРЁТ, он прости 3.14здтит как дышит! Он сам бачил те бомбардировки у биноклю со складу ЮГВ СА, ну когда обмывал, удачно украденные и реализованные два вагона тушенки со сгущенкой! Ось воно як!
Весёлый Роджер
ОЙ, так может вы пани «ера» про ЭТО! «По данным ПРООН (Программа развития ООН), за чертой бедности сейчас находятся 60% жителей Украины; в 2013 г., то есть до государственного переворота, их было В ТРИ РАЗА меньше. МВФ считает, что по итогам 2019 года Украина стала самым бедным государством Европы по уровню ВВП на душу населения и среднемесячной зарплате.» Ну так на это вам пропахандон Шмуля сейчас ответит, шо то було раньше, а сейчас подъём и покращення кожной день и один хрен вин каже – «Ударим голой *опой по Эуропе!» Вы там Сало часом не роняете? А у вас мигрени бывают?