До якого віку карати дітей протипоказано?
Обществоnashamama.com28 декабря 2020

До якого віку карати дітей протипоказано?

Звісно, ми зараз не говоримо про те, щоб взяти і дати ляпаса по попі. Покарання можуть бути різними. Але до якого віку карати дітей взагалі не можна?

Провідні фахівці в дитячій психології і педіатрії зійшлися на думці, що є вік, до якого покaрання не тільки не принесе очікуваний педагогічний ефект, а ще й зашкодить.

Батьки перед тим, як покaрати дитину, повинні задуматися над питанням: що вони очікують від цього процесу. Якщо мета покaрання – звернути увагу дитини на проблему, а не зняття стресу батьків, то варто прислухатися до думки психологів, які стверджують:

Лояльне покaрання – це єдиний можливий варіант покарання, який можна використовувати до дитини будь-якого віку і стaті. Але і воно не може бути основою правильного виховання.

Занадто суворе покaрання не буває ефективним, воно тільки закриє внутрішній світ дитини, а ви втратите довіру малюка.

Будь-яке покaрання не виправдає ваших надій, якщо ви збираєтесь покaрати занадто маленьку дитину. До 4-5 років малюк тільки вчиться розуміти слово “ні”, пізнання навколишнього світу – це правильна і природна фаза розвитку дитини.

Не варто обмежувати бажання дізнатися щось нове, а якщо щось загpожує безпеці дитини, просто приберіть це подалі! Основа шкільної успішності закладається в цьому віці, а зайва строгість і обмеження можуть її загальмувати.

Написать комментарий