Обществоvechirniy.kyiv.ua22 июн.

До сторіччя київського театру випустили поштову марку

nk_hauz/-mapvjsmn6tqddvq_krk.jpg

Укрпошта випустила марки на честь 100-річного ювілею Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка у Києві.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Марки називаються «100 років першій сцені України», загалом їх випустили 130 тисяч примірників, номінал однієї – 9 гривень. Автор – В. Фелік.

nk_hauz/-mapvm7nzicls2l3umnd.jpg

Будівля театру, відтворена на марці, нагадує ретро-листівку. А марковий аркуш доповнено чотирма купонами, на котрих зображено портрети фундаторів театру Гната Юри та Амвросія Бучми, актриси Наталії Ужвій, яка працювала в театрі з 1936 р., режисера Сергія Данченка, який із 1978 р. був директором театру, а також Героя України Богдана Ступки, який очолював театр упродовж 2001-2012 років, – уточнили в компанії.

Спецпогашення унікальної марки – це реалізація однієї із запланованих частин святкування ювілею театру, реалізацію інших довелося відкласти у зв'язку зі світовою пандемією, зокрема і Міжнародний театральний фестиваль. 

nk_hauz/-mapvm9tl4iyblzk77zk.jpg

28 січня 1920 року у Вінниці виставою за п'єсою Володимира Винниченка «Гріх» відкрився перший сезон театру імені Івана Франка. Саме в цьому місті з колективів акторів Молодого театру на чолі з Юрою і акторів Львівського Нового драматичного театру на чолі з Амвросієм Бучмою виникло мистецьке об'єднання. Новий колектив отримав назву Новий драматичний театр імені Івана Франка.

У свій перший сезон театр Франка показав 23 прем`єри. Через три роки колектив запросили до Харкова (тоді – столиця Української РСР) і виділили стаціонарне приміщення. У 1926 році театр Франка відправляють до Києва, а замість нього в Харків переміщують театр Березіль. У вересні 1926 року перший київський сезон франківці відкрили Вієм Миколи Гоголя.

За сто років існування театру його вистави зробили відомими Наталю Ужвій і Амвросія Бучму, Миколи Яковенко та Галину Яблонську, а також нинішніх зірок – Богдана Бенюка, Анатолія Хостікоєва, Олексія Богдановича. У стінах театру почалися акторські династії Михайла Задніпровського та Богдана Ступки. 

💬 Последние комментарии
Ядрачистыйизумруд
Да не забулы ,не забулы мы про множество военных баз и био-лабораторий американских по миру,да и про "миролюбивое" НАТО тоже помним.
Мяколя
та ввже не забувайте звидки корона вирусь
Ке
чтоб развалить СССР - США перевернула мир и сейчас не откажется
е
Елена, так говоришь Украина социальная страна? ну-ну.. прокомментируй, БРЕХЛО...
е
А куда Украина девала свои продвинутые технологии? Петя их продал и такие как ты?А что со станками в Украине, ЧТО нового сделано при майданутых за ВОСЕМЬ лет? А корабли в Николаеве чего не делают, а заказывают в Турции и покупают сильно бу лоханки по всему шарику?Свой завод разрушили такие как ТЫ! а почему? потому что америкосам конкуренты НЕ НУЖНЫ! так что там с Кравчуком, Кучмой и Ющем при которых страна из богатейших республик бывшего союза скатилась на одно из последних мест в Европе?? Че молчишь? Ответь за свое отношение к ним, че слабо? и не БРЕШИ что уже писала! НЕ БЫЛО этого!...
е
честные люди свою страну за печеньки не продают и не разваливают в угоду америкосам и другим! так что кончай БРЕХАТЬ честная нашлась...
е
очень аргументированный ответ... ничего другого и не ожидал.. так ГДЕ внушение твоей подружке что матерится это нехорошо? что ПОСТОЯННО брехать это плохо?? НЕТ ЭТОГО!...