Обществоsuspilne.mediaJul 26

Дощі, смерчі та селі. У ДСНС оприлюднили рейтинг стихійних метеоявищ в Україні

nk_hauz/-mfwvcb3udaiwpx4zms6.jpg

За останні 10 років в Україні найкатастрофічніші наслідки спричиняють сильні та надзвичайно сильні дощі. Всього у країні в середньому фіксується понад 100 випадків сильного дощу, що ускладнюється сильним градом і вітром.

Про це йдеться у звіті Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

"Сильний та надзвичайно сильний дощ (злива) займають перше місце серед стихійних метеорологічних явищ, що призводять до катастрофічних селів, повеней та паводків і складають близько половини від усієї кількості стихійних метеорологічних явищ в Україні", — зазначили у ДСНС і додали, що в Україні упродовж 2011– 2020 років зафіксовано 2752 випадки стихійних метеорологічних явищ.

Надзвичайники зазначили, що щорічно на території України в середньому фіксується понад 100 випадків сильного дощу, які ускладнюються випаданням крупного граду (5% випадків) та сильним вітром (35% випадків). Дуже сильний дощ випадав на території усіх областей, найбільша кількість випадків — на Закарпатті, Прикарпатті та в горах Криму.

Водночас сильний та надзвичайно сильний вітер або шквал і пов'язані з ним явища (смерчі, пилові бурі тощо) займають друге місце серед стихійних метеорологічних явищ.

У ДСНС вказали, що найбільше випадків стихійного вітру виявлено на Прикарпатті та у південній частині України, найменше – на півночі країни. Сильний вітер та шквали за 10-річний період відмічені в усіх областях. Найбільше випадків в Одеській, Херсонській, Івано-Франківській областях та Автономній Республіці Крим (53-63 випадки).

"Смерчі у теплий період року відмічалися практично у всіх регіонах країни, найчастіше у Київській, Черкаській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях", — зауважили надзвичайники і додали, що крупний град спостерігається весною, влітку і восени у більшості областей України – в середньому по 1-2 випадки; у Житомирській, Чернігівській, Закарпатській, Івано-Франківській областях – 3-5 випадків.

Також підкреслюється, що найнебезпечнішим з точки зору ймовірності формування паводків та селевих потоків є Карпатський регіон (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області), зокрема його гірська частина.

"Паводки відносяться до гідрологічних явищ, які формуються в результаті швидкої зміни погодних умов в короткостроковій перспективі. Їх передбачення, як у світі, так і в Україні, на сьогодні можливе тільки з невеликою завчасністю – до 1-3 доби. Таке явище, як селі, пов’язане з природними умовами селеутворення, а також наслідками діяльності людини та майже повною відсутністю спеціальних протисельових споруд", — повідомили у ДСНС.

💬 Последние комментарии
наблюдатель
В нынешнее время "стране навязываются внешние атрибуты западной политической системы — многопартийность, парламент, свободные выборы, президент и т. п. Но они тут являются лишь прикрытием режима совсем не демократического, а скорее диктаторского («авторитарного»). Эксплуатация страны в интересах Запада осуществляется силами незначительной части населения, наживающейся за счет этой ее функции. Эти люди имеют высокий жизненный стандарт, сопоставимый с таковым самых богатых слоев Запада".
Гость
И "стране навязываются внешние атрибуты западной политической системы — многопартийность, парламент, свободные выборы, президент и т. п. Но они тут являются лишь прикрытием режима совсем не демократического, а скорее диктаторского («авторитарного»). Эксплуатация страны в интересах Запада осуществляется силами незначительной части населения, наживающейся за счет этой ее функции. Эти люди имеют высокий жизненный стандарт, сопоставимый с таковым самых богатых слоев Запада".
наблюдатель
Кому чего... и такое бывает.
Гость
И если поживём... и как-то так.
Елена
То Юра не может спокойно реагировать,твой брателло.такой же урод, только не многослойный, умом не вышел что-то сказать,как ты , только ты пистишь дохуя,а по сути бред сумасшедшего,два дебила одним словом ты и Юра и ублюдка.
наблюдатель
А ведь БРИКС – своего рода убежище для государств, способных на развитие и нуждающихся в союзниках, не заинтересованных в их подавлении, а наоборот, стремящихся к установлению взаимовыгодного партнерства.
Гость
Однако "Виктория Нуланд, внучка евреев, вынужденных ради выживания бежать от украинского антисемитизма, поддерживает потомков и духовных последователей украинских националистов. То есть палачей, угрожавших её предкам, основных союзников нацизма во Второй мировой войне".