Дослідники виявили, чому підлітки негативно реагують на зауваження батьків
Обществоnashamama.com23 апреля 2021

Дослідники виявили, чому підлітки негативно реагують на зауваження батьків

Фахівці Каліфорнійського університету дослідили, як підлітки реагують на батьківський гнів. Результати надрукувало видання Journal of Youth and Adolescence.

Під час дослідження науковці працювали з 220 батьками та їх дітьми-підлітками. Вони дійшли висновку, що тінейджер "гіперболізує" татову чи мамину негативну реакцію на свою поведінку і від того стає ще агресивнішим. Тобто отримує з цієї реакції негативу більше, ніж насправді в неї вклали.

Батьки ж часто сприймають бурхливі емоції підлітка як негативні. Дитина, яка вважає методи виховання надто жорсткими, ще активніше огризатиметься, порушуватиме правила чи тікатиме з дому.

Крім цього, негативну реакцію від мами та негативну реакцію від тата дитина сприйматиме по-різному. У першому випадку підліток скоріше сперечатиметься або навпаки, закриється в собі. А в другому – стане агресивним.

"Стосунки татів та підлітків досліджені гірше, ніж стосунки підлітків і матерів. Проте результати нашого дослідження показують, що стосунки "тато – тінейджер" мають унікальне значення", – повідомила ад'юнкт-професор психології Місакі Натсуакі.

Через гормони, які вирують у підлітків, їм здається, що їх емоції "більші, ніж життя". Вони вважають, що ніхто, крім ровесників, не може зрозуміти та допомогти. Діти, яких батьки не розуміють, частіше самовиражаються через агресію та хочуть, щоб їх почули.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии