Обществоukr.mediaJul 16

Дослідження показує що жінки читають думки краще, ніж чоловіки

Результати цього дослідження.

nk_hauz/-mejwmxnxjgkauitzwym.jpg

Всім нам хоча б раз здавалося, що співрозмовник зовсім нас не розуміє. Або ми самі говорили щось, а це було сприйнято не так. Успіх комунікації багато в чому залежить від того, чи правильно ми зчитуємо, що мала на увазі інша людина, тобто — про що вона подумала. Це дуже складний процес: "читати" чужі думки під силу не кожному. Щоб з'ясувати, наскільки добре люди розуміють, що насправді думають інші, психологи з Університету Бата розробили першу в історії "анкету читання думок", інформує Ukr.Media.

"Читання думок" — важлива здатність, яка дозволяє нам вловлювати тонкі поведінкові сигнали інших людей. Наприклад, ми можемо зрозуміти, що співрозмовник говорить з сарказмом або бреше.

Дослідники з Університету Бата, Кардіффа і Лондона розробили новий спеціальний тест, який показує, наскільки добре люди вловлюють поведінкові сигнали інших. Для цього дослідження використовували дані більше чотирьох тисяч аутичних і не аутичних людей з Великобританії і США.

Анкета являла собою чотириетапний запитальник і оцінювалися за шкалою від 4 до 16 (де 4 — погані здібності "до читання думок", 16 — відмінні здібності). Середній бал в їх анкеті становив від 12 до 13. Після статистичного підтвердження, що тест точно вимірював ті ж показники у чоловіків і жінок, вчені виявили, що жінки краще вловлюють тонкі поведінкові сигнали інших, ніж чоловіки — їх результати виявилися вищими.

Доктор Пуніт Шах, старший автор дослідження і провідний експерт факультету психології Університету Бата, зазначає: "щоб зрозуміти цей психологічний процес, нам потрібно було відокремити "читання думок" від співчуття. Різниця може здатися незначною, але вона критично важлива, оскільки ці процеси зачіпають різні мозкові мережі. Коли нам вдалося виділити тільки потрібний фактор, з'ясувалося, що жінки дійсно краще розуміють справжні наміри інших людей, ніж чоловіки".