«Думаю, він мені зраджує». Психолог розповіла звідки беруться нав’язливі ревнощі і що з ними робити
Обществоlife.nv.ua19 февраля 2021

«Думаю, він мені зраджує». Психолог розповіла звідки беруться нав’язливі ревнощі і що з ними робити

Соведуча і експерт телепроекту Екси на Новому каналі Наталія Єжова дала рекомендації тим, кого мучать нав’язливі думки.

«Думаю, він мені зраджує», - ці скорботні припущення знайомі багатьом жінкам. Дуже часто вони не мають під собою ніяких раціональних доказів. Звідки беруться такі думки, як боротися з постійним занепокоєнням і перестати займатися саморуйнуванням? Психолог-сексолог і експерт Ексів поділилася корисними порадами.

«Манія – нав’язливий стан. Це думка, яка переслідує, з якою дівчина може прокидатись і засинати, яка крутиться без кінця в голові, – каже психологиня. – Зазвичай вона може підставити це твердження у будь-яку дію чоловіка. Наприклад: «Пішов по хліб? Ага, комусь телефонує», «Закрився в туалеті? Ага, комусь пише», «Затримався на роботі? Ага, поїхав до коханки». Всі ці теорії будуть здаватися їй переконливими».

Наталя запропонувала свій топ-5 причин нав'язливих ревнощів.

Причина № 1 У стосунках вже була зрада. Після такого у жінки зникає довіра і з'являється страх, що все може статися знову.

Причина № 2 Жінка була свідком зрад у батьківській родині або в інших значущих для неї відносинах. Можливо вона чула від рідних ультимативну фразу: «Всі чоловіки зраджують».

Причина № 3  Жінка сама порушує вірність. Тому починає проектувати на чоловіка свої думки, вчинки і почуття.

Причина № 4  Вона не впевнена у собі і боїться втратити чоловіка. Це часто трапляється, якщо їй здається, що вона недостатньо хороша для партнера.

Причина № 5  У жінки немає свого власного життя, вона живе інтересами чоловіка. За цим народжується необхідність все контролювати, але це практично неможливо, тому з'являється привід для недовіри.

Наталя Єжова говорить, що сама собою манія не пройде. Але з нею можна боротися.

1. Забороніть собі влаштовувати чоловікові перевірки.

«Забудьте, що взагалі можливо зазирати до чоловіка в сумку, кишені, телефон, контролювати його графік та плани, – радить Наталя. – У кожної людини є право на особистий простір, справи та розмови. Намагайтеся не порушувати ці кордони».

2. Цікавтеся власним життям.

«Щойно у вас з’являється думка: «Він мене зраджує», намагайтеся відкинути її та спрямувати всю енергію на свої потреби, – каже експерт. – А ще треба старатися самостійно справлятися зі своїми життєвими справами. Якщо ж жінка завжди розраховує на чоловіка, то потім звикає до цього. І від страху, що сама не впорається, чіпляється за нього та хоче завжди тримати поруч».

3. Припиніть спроби прочитати думки іншої людини.

«Ви ніколи не дізнаєтеся, що думає чи робить людина у певний момент життя. Не намагайтеся бути «ворожкою». Це лише ваші думки, не нав’язуйте їх своєму чоловіку», - говорить експерт.

4. Зробіть щось приємне для коханого.

«Щойно ви починаєте ревнувати, то ніби звинувачуєте чоловіка, а себе жалієте. Досить це робити, – зазначає психологиня. – Достатньо проявляти до чоловіка злість, замість цього зробіть щось приємне собі та цій людині. Наприклад, приготуйте пиріг, зробіть масаж, напишіть ніжне повідомлення».

Наталя Єжова підкреслює: «Якщо з’являються ось такі ревнощі та манія «він мене зраджує», то це є першим «маячком», що потрібно звернути увагу. Передусім, на себе».

На проект Екси тривають кастинги до третього сезону, де ви зможете краще розібратися у проблемах своєї пари.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии