Обществоmarieclaire.ua31 окт.

ЕЙДЖИЗМ: ЩО ЦЕ І ЧОМУ ЙОГО ВАРТО БОЯТИСЬ ВЖЕ СЬОГОДНІ

Напевно, кожен із нас чув щось про вікову дискримінацію (ейджизм). Я скажу більше – ми часто  відчуваємо це на собі. Хтось занадто молодий, інший занадто дорослий. Тобто ейджизм виникає тоді, коли ми упереджено ставимось до певної вікової категорії.

nk_hauz/-mkyb8goccjku0gapm1w.jpg

Загалом, дискримінація за віком – не видумка сьогодення. Це явище досить давно вкоренилося в світових культурах.

Наприклад, в Російській імперії вважалося нормою виходити заміж в 13-16 років. Якщо дівчині «не щастило» з весіллям до цього віку, то до неї прикріплювались контроверсійне звання «пристарілої дами». А в багатьох англійських романах, дівчина  20-ти років описується як «не дуже молода». Зараз, звісно, наші мірила інші.  

На це частково вплинуло покращення якості життя. Відтак, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я станом на 2016 рік середня тривалість життя складає 72 роки. В порівнянні з ХІХ століттям, цей показник зріс на 30 років.

Тим не менш, дискримінація за віком стрімко набирає обертів!

nk_hauz/-mkyb8n3k_bc6ahonuqc.jpg

Хоч ейджизм і застосовується як до молодих, так і до старих одночасно, другі більш вразливі до негативних наслідків цього явища. І так було завжди. Якщо з молодими обходились тільки гострим слівцем, то старших прагнули фізично виключити із соціуму. Наприклад, в стародавній Японії існував обряд «убасуте», суть якого полягала в тому, щоб залишити старих в лісі без їжі та води на розтерзання диким тваринам.

Цих обрядів більше не існує, але є дещо тонше та не менш жорстоке – негласне усунення пенсіонерів від суспільного життя. Їм важче знайти роботу, нових знайомих,  красивий одяг –  вони залишаються осторонь основних процесів функціонування суспільства. Питання гардеробу та розширення кола знайомих залежить більшою мірою від них самих, а от працевлаштування – не зовсім.

nk_hauz/-mkyb8vyxoposhlglpfl.jpg

Роботодавці знаходять якомога більше красивих виправдань, аби тільки НЕ взяти на роботу кандидата 60+. Варто пам’ятати, що трудовий ейджизм карається законом. Дійсно, його не так легко довести, але цілком реально.

Як розпізнати ейджизм на роботі?

Ознаки трудового ейджизму

  • відмова в працевлаштуванні;
  • відсутність просування по службі;
  • відмова в підвищення оплати праці;
  • відмова в підвищенні кваліфікації, навчання;
  • скорочення «вікових» фахівців;
  • мобінг (систематичне цькування, психологічний терор, форми зниження авторитета, форма психологічного тиску у вигляді цькування співробітника у колективі, зазвичай з метою його звільнення).

Трудовий ейджизм пов’язаний із думкою про те, що старші люди не здатні вчитись та розвиватись. Насправді, це – міф!  

Ми всі знаємо безліч прикладів активних бабусь та дідусів, які не перестали інтелектуально рости й після виходу на пенсію. Навіть більше: багато з них повністю змінюють свою буденність. Хтось починає пильніше слідувати модним трендам, інший – вступає до університету, аби втілити свою давню мрію про диплом.

nk_hauz/-mkyb8wpz6dj-rks1red.jpg

Власне, ейджистські стереотипи заважають не тільки людям похилого віку, а й самим роботодавцям.

Однією з причин відмови на співбесіді є саме досвідченість старшого кандидата, його сформований характер, погляд на речі. Часто саме тут криється найбільший страх керівників – вони бояться, що старший за віком  працівник не буде здатний співпрацювати та «чути» керівника. Про це також говорив Акіо Моріта – співзасновник компанії Sony:

«Коли більшість японських компаній говорить про співпрацю або одностайність, це зазвичай означає придушення особистості».

Але хіба не ідеї та досвід виводять компанії на вищий рівень? А де їм братись як не в дискусіях? 

Тому поки українські роботодавці зверхньо відштовхують цінних досвідчений фахівців тільки через їхній вік та свою некомпетентність у взаємодії з кадрами, інші країни починають приймати їх в свої обійми. Назавжди.

💬 Последние комментарии
Елена
Условия космоса не комфортны для полупроводников,там жесткое излучение которое портит всё и вся и заявленные гарантии 0,5 % снижения эффективности в годоэ это просто заявления,рекламный трюк как и всё в обществе барыша и чистогана.Роджер мудак
Праздник Бабий Яр скоро
Киев будет разграблен... Всем евреям и сочуствующим в воскресенье к 9.00 с вещами и ценностями явится на сборный пункт в район городского кладбища... Кто откажется подчиниться приказу - будет наказан. ================================================= исполняющий обязанности немецкого правительства в/на Украине - гауптман В.Кличко
Ваше Имя
Зевно - оно зевно и есть. Наверно, правду выдает Google по запросу "наркоман".
ешь кокос.ы, ешь б0наны, чунга-чанга
3еленского вместо известной "белочки" стал посещать "Путин"... Врачи серьёзно озабочены здоровьем актёра Голобородько, играющего роль президента
Стена Яйценюка нападЬот на РФ
Путин заставляет Украинцев платить 15% своей зарплаты на содержание бесполезной, дотационной и невоюющей армии уже 8 лет подряд
ЛУНА -2
ай да ай да наша Зелень_-упорно лезет в волки ,но хвостик -то собачий-Президента великой державы выставил перед собою как будто тот его приятель - на ты... Вот уж действительно хуцпа ЕВРЕЙСКАЯ .
Клуб конюхов и оФФициантов
Путин поднял цену на Украинскую цибулю !