Обществоgreenpost.ua15 мар.

Екологи закликають підписати петицію про збереження природи та річок Полісся

nk_hauz/-mvmjtubkbcef1vygz4u.jpg

В усьому світі 14 березня відзначають Міжнародний день захисту річок, води й життя. У цей день екологи з Нацекологічного центру України (НЕЦУ), які входять до коаліції «Врятуймо Полісся» запустили петицію, щоб дозволити широкій громадськості проголосувати задля порятунку найбільшої водно-болотної території в Європі. Річ у тому, що українська влада хоче створити водний шлях Е40, який є небезпечним для екології кількох регіонів країни та може знищити велику частину видів Полісся. Про це повідомляє НЕЦУ.

"Є багато людей, які ніколи не чули про Полісся, європейську Амазонку. Це одна з найбільш біорізноманітних та культурно багатих частин Європи. Від цього залежить виживання багатьох видів, що перебувають під загрозою зникнення у всьому світі, зокрема європейських бізонів, сірих вовків та євразійської рисі, а також мільйонів перелітних птахів. Полісся є найважливішим середовищем для розмноження водної очеретянки – найрідкіснішої мігруючої птахи в Європі. Цей незайманий ландшафт має не лише величезну природну цінність, але також забезпечує незмірну користь для місцевих громад та національних економік", - розповідають про небезпеку вчені.

Нагадаємо, уряди Білорусі, Польщі та України хочуть створити водний шлях E40 довжиною 2000 км, що з’єднує Чорне море і Балтію. Крок за кроком національні уряди починають будувати водний шлях Е40. Для його будівництва деякі з останніх основних неушкоджених річок Європи, зокрема Прип’ять і Вісла, потребують днопоглиблення, загородження греблями, випрямлення та поглиблення.

Екологи закликають українців підписати петицію за збереження унікальної природи регіону.

"Якщо будівництво триватиме, це матиме згубний вплив на все життя в Поліссі. Тепер кожен з вас може долучитися до свята і підписати нашу петицію проти запропонованого водного шляху E40, який безповоротно негативно вплине на деякі з річок, що залишилися в Європі і які ще вільно протікають, та переріже саме серце Полісся", - йдеться у повідомленні.

Підписати петицію можна тут.

Вчені вимагають від урядів Білорусі, Польщі та України:

- зупинити всі плани з будівництва компонентів водного шляху Е40; включаючи порт Нижні Жари в Білорусі, дамбу Сяржево в Польщі та днопоглиблення річки Прип’ять в Україні;

- провести всебічну стратегічну оцінку ризиків та переваг водного шляху E40 для формування стратегічного рішення;

- проаналізувати залізничні альтернативи, щоб визначити найбільш економічний та стійкий транспортний варіант для сполучення Балтійського та Чорного морів;

- зміцнити місцеву економіку, використовуючи величезний потенціал Полісся для природного туризму;

- захистити природу світового класу Полісся та інші цінні ландшафти уздовж диких річок, яким загрожує запропонований водний шлях E40.

💬 Последние комментарии
3020
От самопровозглашенного президента? Оце зрада!
3020
А ещё кизяки и беспросветная тупость типа эксперта по тем же кизякам.
ВВП
Добро пожаловать в ад. Кто останется в живых, тот позавидует мертвым.
3020
Зато по остальным продуктам барыги, при полном бездействии Антимонопольного, уже смешно, комитета впендюривают населению по самые помидоры.
3020
До вхождения в правительство слуг урода, Юлия, на чьей-то дуде свистелка, с марта по сентябрь 2019 занимала должность директорки ООО "Сидко Украина", специализирующегося на производстве кормов для диких птиц. Это ж уровень?!, правда не министра экономики, а доярки из Хацапетовки, но то такое, главное чтобы хорошо кому надо чупа-чупс сосала.
наблюдатель
"На Украине ложно-власть пришла с Майданом. И началась тяжелая гражданская война. Вот только все закончилось горем и обманом. А значит горя нахлебаемся сполна" (творч. зарисовка). Да "на чужой, навязанной нам извне Гражданской войне — навязанной США и их евросателлитами, ястребами войны. Не станут погибшие за фашистскую Украину героями, не войдут они в историю победителями. Убивать собственный народ нельзя!"
Гость
И если поживём... и как-то так.
Авторские статьи