Обществоaspekty.netFeb 1

Фахівці розповіли, як наше тіло реагує на погані сни

nk_hauz/-m--2reydrqx9clp4maw.jpg

Що відбувається з тілом, коли нам сняться кошмари.

Ви біжите по темному коридору, вас переслідує якась істота, яка в підсумку виявляється вашим шкільним ворогом. Потім ви прокидаєтеся у власному ліжку і розумієте, що це був всього лише сон. Кошмари надають реальний вплив на організми багатьох людей: наприклад, є ті, хто прокидається від поганих снів в поту і з прискореним серцебиттям. Експерти розповіли, що кошмари по-різному проявляються в тілі людини, інформує Ukr.Media.

Одним з найбільш помітних наслідків нічних кошмарів є серцевий ритм. Кандидат медичних наук Майкл Бреус стверджує, що погані сни найчастіше провокують почастішання серцебиття і підвищення артеріального тиску. БДГ-фаза, або фаза швидкого сну, — це період через дві або три години після початку сну, протягом якого нам сняться кошмари та інші сни. Під час швидкого сну наше серцебиття може бути нерегулярним. У людей, яким не сняться приємні сни, проявляються симптоми паніки — підвищене потовиділення, прискорене серцебиття.

У мозку за ці симптоми відповідає мигдалина — своєрідний «центр страху», де спостерігається найбільша активність під час нічних кошмарів. Доктор Бреус пояснив, що сновидіння емоційніше, тим активніше мигдалеподібне тіло. Це означає, що організм реагує на загрозу у сні так само, як це було б наяву. Існує теорія, що погані сни є своєрідною репетицією реальних загроз, які допомагають людям опрацювати свої реакції на різні стресові ситуації.

Цікаво, що коли мозок розпізнає ваше серцебиття, це стає кульмінаційною частиною поганих снів у деяких людей. Дослідження показало, що люди, яким часто сняться нічні кошмари, по-іншому реагують на серцебиття під час швидкого сну. «У пацієнтів з розладом сну була підвищена амплітуда викликаного потенціалу, який відображає реакцію мозку на наше серцебиття. Ця різниця є тільки в БДГ-сні», — стверджується в дослідженні.

Викликаний потенціал може бути на високому рівні у випадках, коли ми надмірно емоційні. В такі моменти мозок реагує на наше прискорене серцебиття і на те, як воно впливає на організм. Не зовсім зрозуміло, як саме відчуття прискореного серцебиття може підживлювати кошмари, але зв’язок безумовно є.

Інші частини тіла також піддані впливу поганих снів. За словами доктора Бреуса, під час швидкого сну ми стикаємося з явищем під назвою атонія. Воно означає, що тонус більшості наших м’язів дорівнює нулю. Ось чому ми не падаємо з ліжка, коли спимо. Але дані деяких досліджень свідчать про те, що активна поведінка більш властива поганим сновидінням. Говорячи зрозуміліше, ви з більшою ймовірністю будете корчити пики або говорити вголос, коли вам сниться кошмар, а не коли уві сні ви виходите заміж за свого улюбленого співака.

На цьому вплив кошмарів для нашого тіла не закінчується. У 2019 році було проведене дослідження, яке показало, що під час поганих снів активність вегетативної нервової системи набагато вища, ніж під час нешкідливих сновидінь. Вегетативна нервова система відповідає за безліч внутрішніх процесів нашого організму, в тому числі за температуру, кров’яний тиск, обмін речовин, діяльність деяких залоз, а також контролює інші органи. Дослідники вважають, що високий рівень автономної активності пояснює, чому з-за кошмарів ми погано спимо. Організм не тільки змушує нас прокидатися від страху, але і говорить бути насторожі всьому тілу.

Наступного разу, коли ви встанете після нічного кошмару і відчуєте, як тремтять ваші долоні та частішає пульс, подумайте про те, що ви не самотні. Вашому тілу потрібен час, щоб зі стану високої напруги і збудженості прийти в спокій. Саме тому після поганого сну складно заснути. Але всі невеликі зміни у вашому організмі відбуваються не просто так, тому не переживайте — зрештою ви знову поринете в сон.

💬 Последние комментарии
Тоже
Вот так и сойдемся, друзья и братья, восхвалим силу гордую, богатырскую.
Тоже
Очевидно, что есть конфликт интересов. А конфликт решается в борьбе. В борьбе, гнида.
Золотарь
О, пидарастенок, как задело! Смелый ты только в сети под анонимом. Мразь укропская, засунь себе кружевные труселя в жопу и дать подсрачника!
Антиелена
Вот именно, что все считается, только не все реальная экономика!!! Я тебе о чем говорю? О том кто реально первый с точки зрения реального сектора экономики. И это не амэрыка. Не, Ленка-булка, Марьяна Безумная (в девичестве Безуглая) наверное поэрудированней будет чем ты. Хотя две ТП - это сила!!!
Весёлый Роджер
Точно Шмуля Сруль ВСЁ от безнаказанности!!! Воруй скики хочешь! Грабь лохов - ТУПЫХ завистливых xoxлов! Вот пример: «Елена – 26 апреля 2021-….,а Украина захоьела ещё больше богатого иметь,в смысле благ,… и прикунула что с Западом будет богаче,чем с другой страной…» «09 НОЯБРЯ 2014 (УВАГА тут на дату!!!) - В понедельник может быть арестован министр энергетики Украины Юрий Продан. На него уже заведено уголовное дело - за растрату, и арест возможен сразу после допроса,…» Прошло СЕМЬ ЛЕТ!!! Ни дела, ни пригоВОРА ВОРУ НЕТ!!! Это и есть щирая демократия, вот за неё Украина и вышла из Союза, практически угробив его и не подписла договор с Россией – щоб можно было вот так безнаказанно пиСдить та 3.14здить!!! Сало Бандере, Сало Банде воров-керивников, Сало тупым ждунам - щирым завистливым xoxлам!
Весёлый Роджер
ЭЙ Дупеняр каменючий, спешал фо рэпер, спиваем дружно - на фуй нужно! Уси хлопцы гуртом спиваем та стрибаем: «Тучи над Куевом встали, В воздухе пахнет дерьмом, Так за що хлопцы скакали, Ты не питай нас о том. приспів: Далека ты е Эвропа, Пишли разом к ней скакать, Украина уже заграница, Тильки трохи нЫ можэ лiтать.(2Раза) Жаркою страстью пылаю. Я до Эвропи пийду. Шмат Сала дадут, то нЫ знаю, Но я раскатал уж губу. .(2Раза) приспів: Приходи к нам Байден милый. Привози грошей опять. Ми поднимем Бандеру з могилы, будешь крепко целовать. (2Раза) Ны кохает нас Европа Тай нЫ хочэ грошей дать, Так за що же мы Беркут сжигали- Скоро будем голодать! .(2Раза) приспів: Дэ Эуропа, появися, ПрЫвози Шенгэну нам, А не то мы прЫидим и зробЫм, ЭвропеЫйскый вам Майдан.(2Раза) Кляты москали смеются. Ветер нам дует в дупло. Ну Хдэ ты халявное счастье, Ну що же нам так ни свезло. приспів:: Вже болит у мэне попа, И устал я вже скакать. Дайте газу москали в халяву, Скоро будем замерзать! (2Раза) ©»
Ост
О нём-писать нечего. Марионетка.