Фахівці розповіли, як наше тіло реагує на погані сни
Обществоaspekty.net01 февраля 2020

Фахівці розповіли, як наше тіло реагує на погані сни

Що відбувається з тілом, коли нам сняться кошмари.

Ви біжите по темному коридору, вас переслідує якась істота, яка в підсумку виявляється вашим шкільним ворогом. Потім ви прокидаєтеся у власному ліжку і розумієте, що це був всього лише сон. Кошмари надають реальний вплив на організми багатьох людей: наприклад, є ті, хто прокидається від поганих снів в поту і з прискореним серцебиттям. Експерти розповіли, що кошмари по-різному проявляються в тілі людини, інформує Ukr.Media.

Одним з найбільш помітних наслідків нічних кошмарів є серцевий ритм. Кандидат медичних наук Майкл Бреус стверджує, що погані сни найчастіше провокують почастішання серцебиття і підвищення артеріального тиску. БДГ-фаза, або фаза швидкого сну, — це період через дві або три години після початку сну, протягом якого нам сняться кошмари та інші сни. Під час швидкого сну наше серцебиття може бути нерегулярним. У людей, яким не сняться приємні сни, проявляються симптоми паніки — підвищене потовиділення, прискорене серцебиття.

У мозку за ці симптоми відповідає мигдалина — своєрідний «центр страху», де спостерігається найбільша активність під час нічних кошмарів. Доктор Бреус пояснив, що сновидіння емоційніше, тим активніше мигдалеподібне тіло. Це означає, що організм реагує на загрозу у сні так само, як це було б наяву. Існує теорія, що погані сни є своєрідною репетицією реальних загроз, які допомагають людям опрацювати свої реакції на різні стресові ситуації.

Цікаво, що коли мозок розпізнає ваше серцебиття, це стає кульмінаційною частиною поганих снів у деяких людей. Дослідження показало, що люди, яким часто сняться нічні кошмари, по-іншому реагують на серцебиття під час швидкого сну. «У пацієнтів з розладом сну була підвищена амплітуда викликаного потенціалу, який відображає реакцію мозку на наше серцебиття. Ця різниця є тільки в БДГ-сні», — стверджується в дослідженні.

Викликаний потенціал може бути на високому рівні у випадках, коли ми надмірно емоційні. В такі моменти мозок реагує на наше прискорене серцебиття і на те, як воно впливає на організм. Не зовсім зрозуміло, як саме відчуття прискореного серцебиття може підживлювати кошмари, але зв’язок безумовно є.

Інші частини тіла також піддані впливу поганих снів. За словами доктора Бреуса, під час швидкого сну ми стикаємося з явищем під назвою атонія. Воно означає, що тонус більшості наших м’язів дорівнює нулю. Ось чому ми не падаємо з ліжка, коли спимо. Але дані деяких досліджень свідчать про те, що активна поведінка більш властива поганим сновидінням. Говорячи зрозуміліше, ви з більшою ймовірністю будете корчити пики або говорити вголос, коли вам сниться кошмар, а не коли уві сні ви виходите заміж за свого улюбленого співака.

На цьому вплив кошмарів для нашого тіла не закінчується. У 2019 році було проведене дослідження, яке показало, що під час поганих снів активність вегетативної нервової системи набагато вища, ніж під час нешкідливих сновидінь. Вегетативна нервова система відповідає за безліч внутрішніх процесів нашого організму, в тому числі за температуру, кров’яний тиск, обмін речовин, діяльність деяких залоз, а також контролює інші органи. Дослідники вважають, що високий рівень автономної активності пояснює, чому з-за кошмарів ми погано спимо. Організм не тільки змушує нас прокидатися від страху, але і говорить бути насторожі всьому тілу.

Наступного разу, коли ви встанете після нічного кошмару і відчуєте, як тремтять ваші долоні та частішає пульс, подумайте про те, що ви не самотні. Вашому тілу потрібен час, щоб зі стану високої напруги і збудженості прийти в спокій. Саме тому після поганого сну складно заснути. Але всі невеликі зміни у вашому організмі відбуваються не просто так, тому не переживайте — зрештою ви знову поринете в сон.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
нафиг-нафиг.. сидите в своем Киеве....
е
а как же Украина, с ее "очень трудолюбивыми " гражданами Пьемонта и Галичины (утверждение гермафродита Елены)? она не в состоянии хоть что-то построить? ну хотя бы начать... Аппаратов ИВЛ, масок, антисептиков нет.. все ждем подачек...
е
я бы посмотрел, но у меня эту ссылку комп не воспринимает(???).. увы... подождем пока еще кто-то посмотрит и подтвердит
Starый Йухан
Ах, да, чуть не забыл - Слава Украине ничего не должен !!!
Starый Йухан
По проекту Хазария 2.0 должно остаться холопов, которые будут батрачить на своей не своей земле, 8 миллионов поголовья. От ССССР в 1991 году Украина получила 52 миллиона человек. В 2014 году на этапе Берег Свидомой Кости поголовье уже было сокращено до 40 миллионов. Сейчас на этапе Свинея Безсала поголовье укров уже сокращено до 30 миллионов. Скорость уничтожения своего насаления просто поразительная. Теперь коронавирус, закон о продаже земли, мовный закон и шлифануть ещё это всё глобальным кризисом, и, глядишь, кастрюлеголовые реально лет за пять догоняет своё поголовье до 8 миллионов. Феерично. Внушает... С Россией, говоришь, воюете. Х-ха...
Игбун Хохлов
С 1 января 2030 года? Да вы оптимисты)))))
Елена
Ну что ?И не надо говорить что фотошоп,я это сейчас сделала и вот туда выложила,где извинения?Не слышу?Не вижу?где?ха.,я в отличие от тебя козлоослик, говорю правду,ну почти всегда.Слава Украине!