Фахівці з’ясували, що сни сняться, щоб допомогти людині осмислити події та емоції
Обществоaspekty.net08 марта 2020

Фахівці з’ясували, що сни сняться, щоб допомогти людині осмислити події та емоції

Вчені з’ясували, навіщо сняться сни.

Велике дослідження провели у Великобританії, інформує Ukr.Media.

Група британських дослідників, які представляють Університет у Суонсі, заявила, що їй вдалося зрозуміти основну роль сновидінь. На думку фахівців, вірним є досить популярне на сьогодні припущення — сни допомагають людині осмислити події та емоції, з якими людина зіткнулася протягом дня.

Дізнатися природу сновидінь довгий час було досить важко з об’єктивних причин — у той час, коли людина бачить сни, вона не може поділитися своїми враженнями, після пробудження вона не обов’язково в точності зможе відтворити всі деталі сновидіння, а безпосередньо «заглянути» кому-небудь в сон, за великим рахунком, неможливо і сьогодні, нехай деякі спроби в цьому напрямку робляться.

Довгий час сни сприймалися як містичне явище, і аж до кінця XIX століття люди майже завжди бачили в них контакт з надприродним, а тлумачення снів, по суті, являли собою спроби розшифрувати послання якихось таємничих сил. З розвитком психології деякі вчені прийшли до висновку, що навсправжки тлумачити сни не має сенсу, а інші (зокрема, Зигмунд Фрейд та Карл Юнг) спробували побачити в сновидіннях ключ до людської психології. З того часу вчені пропонували різні пояснення природи сновидінь, однак до єдиної думки різні дослідники не прийшли й досі.

Автори нового дослідження запросили до участі в ньому двадцять студентів, кожен з яких добре запам’ятовував свої сни й міг відтворити їх. Кожного з учасників попросили вести щоденник, у який слід було записувати події, що відбулися впродовж дня, думки, які були за цей час, а також сни, які кожен зі студентів бачив вночі.

Згодом, зіставляючи записи, фахівці прийшли до висновку, що розповіді про денні події й думки містили ті ж «ключові слова», будь то персонажі чи які-небудь інші образи. У деяких випадках асоціації були трохи менш очевидними, але теж майже безсумнівними. Наприклад, студент, який надавав велике значення майбутнім президентським виборам, у сні зустрівся з людиною, яка на наступний день залишає своє робоче місце проти власної волі.

Фахівці відзначають, що чим старанніше учасник вів щоденник, тим більше «перетинів» між його життям і снами вдалося виявити вченим.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Кот Матроскин
Бандера придёт, порядок наведёт!
гость
Супер!
С Украины
Что бы ни говорили Зе и политики, олигофрены и воры, какие бы они законы ни принимали - это не является точкой зрения украинского народа! Народ на 90% ушел в ОТКАЗКУ и живет своей жизнью и своей головой. Это 2 разные реальности, власть и народ.
гость
Майданот - майданутый идиот - и, главное, что называет себя персонажем из русского мультика. Тут точно и с мозгами все не в порядке.
е
а по сути ответить есть что? ты ж все время об алкоголе тут вещаешь, а не я...
е
кстати об ответах.. ты тоже игнорируешь вопросы и не отвечаешь.. раз такая правильная, то повторю некоторые изо них, которые ты упорно игнорируешь: 1. В нашей стране Конституция соблюдается? все ее статьи? если нет, то почему? 2. Если человек с Донбасса всю жизнь платил налоги в бюджет Украины, то почему сейчас ему отказывают в выплате пенсии? 3. Если заробитчанин с Западной Украины ни копейки в бюджет за всю жизнь не заплатил за что ему платится пенсии и пособия? 3. Если заробитчане не платят в бюджет, то кто оплачивает работу врачей, учителей и социальных работников на Западной Украине? это всего лишь некоторые вопросы которые ты упорно игнорируешь.. Ответь теперь..
бандерос
Не в ту очередь стали