Фахівці з’ясували, що сни сняться, щоб допомогти людині осмислити події та емоції
Обществоaspekty.net08 марта 2020

Фахівці з’ясували, що сни сняться, щоб допомогти людині осмислити події та емоції

Вчені з’ясували, навіщо сняться сни.

Велике дослідження провели у Великобританії, інформує Ukr.Media.

Група британських дослідників, які представляють Університет у Суонсі, заявила, що їй вдалося зрозуміти основну роль сновидінь. На думку фахівців, вірним є досить популярне на сьогодні припущення — сни допомагають людині осмислити події та емоції, з якими людина зіткнулася протягом дня.

Дізнатися природу сновидінь довгий час було досить важко з об’єктивних причин — у той час, коли людина бачить сни, вона не може поділитися своїми враженнями, після пробудження вона не обов’язково в точності зможе відтворити всі деталі сновидіння, а безпосередньо «заглянути» кому-небудь в сон, за великим рахунком, неможливо і сьогодні, нехай деякі спроби в цьому напрямку робляться.

Довгий час сни сприймалися як містичне явище, і аж до кінця XIX століття люди майже завжди бачили в них контакт з надприродним, а тлумачення снів, по суті, являли собою спроби розшифрувати послання якихось таємничих сил. З розвитком психології деякі вчені прийшли до висновку, що навсправжки тлумачити сни не має сенсу, а інші (зокрема, Зигмунд Фрейд та Карл Юнг) спробували побачити в сновидіннях ключ до людської психології. З того часу вчені пропонували різні пояснення природи сновидінь, однак до єдиної думки різні дослідники не прийшли й досі.

Автори нового дослідження запросили до участі в ньому двадцять студентів, кожен з яких добре запам’ятовував свої сни й міг відтворити їх. Кожного з учасників попросили вести щоденник, у який слід було записувати події, що відбулися впродовж дня, думки, які були за цей час, а також сни, які кожен зі студентів бачив вночі.

Згодом, зіставляючи записи, фахівці прийшли до висновку, що розповіді про денні події й думки містили ті ж «ключові слова», будь то персонажі чи які-небудь інші образи. У деяких випадках асоціації були трохи менш очевидними, але теж майже безсумнівними. Наприклад, студент, який надавав велике значення майбутнім президентським виборам, у сні зустрівся з людиною, яка на наступний день залишає своє робоче місце проти власної волі.

Фахівці відзначають, що чим старанніше учасник вів щоденник, тим більше «перетинів» між його життям і снами вдалося виявити вченим.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Одесситка
Одесситка. А между тем на последнее заседание (24 февраля) явился опять новый прокурор, который сказал, что не ознакомился с делом и слушание перенесли на 25 марта
Луна-2
Стая хохлатых мартышек прыгает до небес. В бороду тихо смеется Старый, усталый бес. Бес не дает им покоя. вновь разрушает страну. Бес, что играет нами Гонит нас на войну. Бес языки запрещает "мовный" закон приняв. Церковью он заправляет Христа из церкви изгнав. Бес вырезает семьи . Ему никого не жаль. Ведь либеральные ценности Он за основу принял. Бес, что зовется Америкой Не оставляет страну. Снова и снова он хочет Ввергнуть Россию в войну. И на чужой территории Разграбив страну до конца. Черти сыграют свадьбу Соединив два хвоста.
Гость
О, Ленка сосалка с придорожной канавы вернулась в эфир ! Очко натрудила гарненько ? Чем румыны расплатились сырой картошкой или обещали завтра ? кинули как всегда как и Зе начальника его кураторы ! Ха !
Весёлый Роджер
Ой знаю, то я знаю Шмуля! Шо ты кажеш – шо то ны я, тай ы рука ни моя, а ми тильки вийшли колядувати та нищими дупами по Эуропе стрибати! Панове запизденцы вы там часом Сало не уронили? Бо тут пердуну дэбилу чуть люлей не навалили! Уже все тут поняли про тебя Шмуля, лысую пердунистую "дивчину" и твоего клона, шо пошла б с тобой в разведку, да порвала колготы об ветки.
е
все то ты знаешь, все то ты пробовала..
Елена
То не я болезный, сколько раз тебе это талдычить,ты хоть страпоном дупу прочить ,чтобы лучше слышать,дупа это твоя голова,там всё равно мозга нет,ротяка поганая и язык лизун,ха.
ннн
Геракакл усушенный