Фасадне мислення і втеча від реальності: психолог пояснив причини цифрової залежності у підлітків
Обществоsuspilne.media07 июня 2021

Фасадне мислення і втеча від реальності: психолог пояснив причини цифрової залежності у підлітків

Недостатня увага батьків та спрощене засвоєння інформації — так пояснює цифрову залежність дітей та підлітків психолог Олег Вус. Суспільне поспілкувалося з експертом, аби дізнатися, як уникнути випадку, який стався на залізничному мості у Хриплині поблизу Івано-Франківська 2 червня.

"Стосовно залежності від соцмереж — виставляти фотографії і ганятися за враженнями людей — це наслідок. Це — набута цифрова залежність. Але, якщо дивитися на проблему глибше, вона випливає з основних двох: недостатня увага батьків і спрощене засвоєння інформації", — каже Олег Вус.

За його словами, порушення контакту між батьками і дітьми спричиняє до того, що неповнолітні намагаються компенсувати любов осторонь — на вулиці, у незнайомців. Керуючись цією мотивацією, вони вчиняють необдумані вчинки.

"Друга проблема — спрощене засвоєння інформації. У час цифрових технологій, коли ми посилаємо інформацію, не перебираючи, у великій кількості, наш мозок перестає заглиблюватися в неї. Він хоче зрозуміти усе поверхнево. І людина не обдумує комплексно усі небезпеки стосовно своїх вчинків. Бачить подію, але не розуміє, які наслідки може вона нести. Випадок із селфі, який відбувся у Франківську, типовий для всієї України", — пояснює психолог.

Щоб вирішити цю проблему, батькам потрібно навести контакт з дітьми. Одним із "тривожних дзвіночків" є те, коли дитина не прислуховується до думки рідних чи робить усе навпаки, всупереч батькам, ховається постійно у телефон від сімейних проблем.

Олег Вус каже, що діти і підлітки ховаються в соціальних мережах від реального світу — туди, де є прості і звичайні задоволення: "Соцмережі працюють за примітивними інстинктами. Наш мозок заточений на те, щоб споживати інформацію. Що інформація доступніша, то мозку приємніше і краще. Це ілюзія того, що людина створює якусь діяльність. Це потрібно розуміти, як психологічну проблему, де зазвичай концентрація уваги йде на візуальній картинці — не те, ким я є, чого досягнув, а як я виглядаю і що про мене думають".

Зважаючи на те, що соцмережі пропагують публічний спосіб життя, багато підлітків створюють вигляд того, ким вони хотіли б бути. Однак вони не дуже зосереджені на тому, щоб з'ясувати, що це за люди, на яких вони рівняються.

"Дивляться на популярних осіб у соцмережах, на їхні гарні фотографії, на дорогі речі, світлини з відпочинку. Діти не заглиблюються, що стоїть за тим, вони не починають вивчати саму механіку того, як людина дійшла до того певного рівня. Я називаю для себе це фасадним мисленням. Тобто сприймання світу йде через візуальну картинку і через фасад, а що за уцим фасадом — не важливо, тому що це складно. Для чого вивчати купу інформації, якщо можна зайти в Instagram чи Facebook і подивитися фото та відео людини", — розповідає Олег Вус.

За його словами, у підлітків складається враження, що у людей з фото немає проблем. І коли діти стикаються з реальністю, де трапляються неприємні люди і події, їм надзвичайно важко пристосуватися до цього. Вони реагують замиканням в собі і, відповідно, зануренням у соцмережі.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ОЙ ну прекратите вы. Цэ ж дитячи шалости. Вот сейчас пропахндон Шмуля, вам всё по бандеровски объяснит. Вверху, на фото – то тубус для Ватмана, жидобандеровец Ватман его сам и несёт! Внизу - так цэ стартовые пистоли для скакания. Надо же було как-то синхронизировать это стри_бучее стадо запизденцев и примкнувших к ним тупым куевлянам! Ось воно як! Вы главное там - Сало не роняйте, подонкам убийцам детей него ховайте!
Предупрежден и вооружен
Вовка с Аваковым у тупых чухов зброю забрали! Вовка ж предупреждал быдло, что не лох!
Весёлый Роджер
Эй Шмуля пердуще, ты свой возраст времён Мыкиты и кукурузы другим не приписывай! Ты какую-то херню написал, тебя уже никто не воспринимает тут - ты ТУПОЕ завистливое БРЕХЛО - которое НИГДЕ не было! Ты лучше про свои татушки на сраке расскажи , как там, ляхи-клиенты, коди тоби, на твоей дешёвой АЗС имеют, не шлепают тоби по ляжкам за бандеровские лозунги? «Елена - 29 июля 2020 - … дупу давала,сдавала на прокат, билеты на свою дупу продавала,час пользования, десять литров 92 го,два часа 15 литров ,три часа 20 литров ,всю ночь 25 литров ,ха и пачку сигарет с зажигалкой,но то для тебя,я не курю и не пью…, а вот гроши я люблю.» Писня пыдара-путаны Шмули, спивается упервые: «Ах АЗС, АЗС, шум в голове, Мы кажется встречались где-то? наверняка! А Он улыбается всем... нет, только тебе, но как-то не взаправду и очень издалека…»
Весёлый Роджер
Ты бы Шмулю_Елен пропахандона побачил, ты бы тоже сказал - шо цэ бабушка, а то дедушка, в ворованных засцанных голубых кальсонах 2-ой свежести, а поверх до колен, красные кружевные майданные труселя – ой .лядь, ой ля-ля. Вот такие вот дела!
Весёлый Роджер
Ну дай хотя бы мои фразы про это? Ну дэ...? Опять ты нагло ВРЁШЬ Шмуля сцука и тильки обсераешь тут всех щирым гивном! Уже не я один тебе об этом пишу! НИ на один вопрос ты по теме не отвечаешь, а только увиливаешь от вопросов и переводишь на Россию! При чём тут Россия - ты мразь никак не напишешь про успехи пиндоколонии писли проплаченного пиндосами майдана! Дэ инвестиции тварь, ты же орал на майдане громче всех про них, про новые дороги и заводы, и наконец - ЭЙ падлюка брехливая - А вот самый простой вопрос - Дэ вакцина от панов? ВСЁ тварь заткнулся! Язык у сраку убежал!
3020
Может кто-то ещё верит, что Кличко с этой же или подобной вартой, возглавлял "мирные" протесты в феврале 2014 в Киеве?
см
я думал это девушка
Авторские статьи