Обществоvechirniy.kyiv.ua18 сент.

Фінський досвід: школи і бібліотеки України отримали інклюзивні книги

nk_hauz/-mhvvxkh7usq5iz8uhuh.png

Це переклад інклюзивної книги для дітей фінської письменниці Туули Пере «Перлинка, наш метелик». Книга опублікована у київському видавництві «Видавничий центр «12», що займається розповсюдженням інклюзивної літератури в Україні.

Видання розповідає про історію родини, в якій народжується молодша дитина з інвалідністю, про її очікування, коротке, але яскраве життя та смерть, про сприйняття цієї історії старшим братом дитини.

– Враховуючи, що в Україні активно розвивається мережа альтернативних та інклюзивних класів та шкіл, суспільство потребує дієвих комунікаційних інструментів та практик для розвитку інклюзії. Досвід Фінляндії є у цьому контексті надзвичайно корисним, – зазначають у видавництві.

Загалом видано 300 примірників книжки «Перлинка, наш метелик». Книжки безкоштовно розповсюджені по більш ніж 40 бібліотеках України, передані до освітніх установ та українських родин. Книжки були передані до департаментів культури та освіти усіх обласних державних адміністрацій України. Також проводяться онлайн зустрічі з письменницею Туулою Пере.

У Києві книги найближчими тижнями передадуть до Скандинавської гімназіїї, Київського університету імені Бориса Грінченка, альтернативної школи Дарницького району (у якій відбудеться онлайн-зустріч з авторкою) та ще у кілька шкіл та бібліотек.

💬 Последние комментарии
Робин Гуды ждут отключения SWIFT.
Путин назвал «калечащими друг друга калеками» США и Евросоюз, которые больше ни на что не способны, и уже даже совсем не рассматривают возможность отключения России от SWIFT, опасаясь грабежей Чернокожими ковбоями "Почтовых дилижансов" с наличкой, как в 90х...
Никилай Дриздив спрашивает
крест НАТО - это немецкий крест Гитлеровской Германии или таки из советской телепередачи "В мире животных"?
е
Елена, вон тебя цельный президент(кстати один из ТВОИ кумиров) в военкомат призывает.. а ты дома диване отлеживаешься - непорядок!)))
е
Елена, так говоришь америка самая-самая?))) у тебя точно методички для американских обывателей.. тут об это так и написали))))
Инна
Не обижайте Хазанова
е
странно ТАКАЯ развитая страна, делающая ЛЕДОКОЛЫ, как утверждает тут Елена, а снег для нее проблема... впрочем как и для супер-пупер развитой америки.. Елена как же так-то?))))
е
Елена прокомментируй.. так кто говоришь бабки любит, а кто о населении заботится?...