Французький психолог розповіла, як відірвати дитину від гаджетів без істерик
Обществоnashamama.com12 июля 2021

Французький психолог розповіла, як відірвати дитину від гаджетів без істерик

Якщо вам доводиться силою забирати смартфон або вимикати комп’ютер, а дитина влаштовує у відповідь істерику, то варто задуматися – що ви робите не так і який спосіб використовувати, щоб повернути дитину з віртуального в реальний світ. Такий спосіб існує, і придумала його французька психологиня Ізабель Філльоза, але для початку трохи теорії.

Наукові відомості про гаджети Уявіть ситуацію – під час футбольного матчу, якого ви з нетерпінням чекали місяць, раптово відключається електрика. Або аналогічна ситуація сталася тоді, коли ви дивилися свій улюблений серіал. Або ви грали в комп’ютерну гру, а у вашого персонажа практично не залишилося енергії, коли вона вкрай необхідна для перемоги над черговим лиходієм і переходу на новий рівень.

Ви були в стані, від якого отримували задоволення, а тут різко ситуація змінилася і ви починаєте нервуватися. Такі емоційні «скачки» складно пережити дорослим, а що говорити про дітей? Вони також захоплені віртуальними іграми, а ви «виключаєте електрику».

Віртуальний світ діє на людський мозок гіпнотично. Все, що відбувається на екрані (зміна картинок, світла, звуку) занурює людину в стан спокою, де вона відчуває себе добре і більше їй нічого не потрібно. В такому стані мозок починає виробляти дофамін, що знижує біль і рівень стресу. Дія дофаміну триває до тих пір, поки працює екран. Якщо гаджет різко відключається, рівень дофаміну стрімко падає і це негативно позначається не тільки на емоційному, а й на фізичному стані людини. В такий момент у дитини починається істерика і неважливо, попереджали ви її про це чи ні. Коли вона сидить перед екраном, то не думає про час, вона насолоджується дією дофаміну. Тому батькам, які хочуть відучити дитину від гаджета, потрібно для початку самим навчитися безболісно входити в простір дитини.

Як будувати мости за методом французького психолога Якщо ви хочете перемкнути увагу дитини і вивести її з віртуального світу, для початку сядьте поруч, хоча б на півхвилини і поцікавтеся, як їїсправи. Можна запитати про те, який рівень зараз проходить дитина або про те, які навички є у її персонажа. Дітям сподобається, коли батьки цікавляться такими речами.

Якщо всі ваші питання будуть проігноровані, оскільки дитина занадто захоплена, не варто здаватися, проведіть поруч з нею трохи більше часу. Не поспішайте і плавно почніть розмову. Як тільки ви почуєте відповіді дитини, це означає, що вона поступово повертається з віртуального світу, виходить зі стану потоку і зауважує вашу присутність.У такій ситуації рівень дофаміну знижується поступово, а вам вдається навести мости між реальним і віртуальним світом.

Як тільки діалог відбувся, спокійно нагадайте дитині, що пора закінчувати гру і повечеряти, прийняти душ і або зайнятися уроками. Завдяки «м’якому» поверненню в реальність, малюк буде слухати вас, реагувати на ваші прохання адекватно, в ідеалі він зрадіє такій увазі з вашого боку і сам захоче вимкнути гру.

Отже, підбиваючи підсумки, виділимо базові правила, які потрібно засвоїти батькам, охочим відучити дітей від комп’ютерних ігор:

- Сядьте поряд з дитиною і почекайте декілька хвилин. - Розпитайте її про гру, вибудувавши тим самим міст між двома світами – віртуальним і реальним. - Насолоджуйтесь часом, який ви проводите разом з дитиною. - Батькам потрібно розуміти, що відбувається в головах їхніх дітей під час віртуальних ігор. Це дозволяє розробити правильну тактику дій і уникнути дитячих істерик.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-2
С Бердичева.И тоже как ни странно -еврей. Не помню, его имени...Так что- как ни крути, а Украине -быть вторым Израилем...
Весёлый Роджер
«Правительство Испании пообещало сделать из страны «европейский Голливуд».» А Правительство пидпиндосной колонии, с пока ещё названием Украина, пообещало сделать из страны «95-й квартал». Короче, щеникакнивмырлые, обхохочитесь до усрачки! Житти станет лучше, житти станет веселее! Читайте тильки пропа_Хандона хунты Шмулю_Елен и у вас будуть тоже труселя кружевные до самых колен! «И стоит теплоход, продырявлен там борт, На мели он давно – но всем он врёт, В долг он денег берёт, о Европе поёт, И давно, никуда не плывёт! приспев: А на рояле Зеля наш играет, Тупых ждунов полно на берегу, Он членом бьёт - аж сердце замирает, Куда плывёт - побачить не могу!...»(С)
Весёлый Роджер
«Елена - 03 января 2020 -Ну так сменили масковские жопы, на польские и деньги бОльшие и условия лучшие, ПЛЮС ШАНС ОСТАТЬСЯ в Евросоюзе, а ты летающий объект не путай свидомость и гонор с ничего неделаньем, сидит на печи ничего не делая ваш Иван дурак, щуки вошебной ждёт, ждун,…» Сала Уронили! Хероям убийцам мало! «Елена – 4 ноября 2020 - … И дупой и пыхвой тоже работают …опыта наберутся,знаний и будет в Украине современные и обученные кадры…,»
О суолько открытий нам чудных
Все ж умным человеком был дедушка Ленин. А у дедушки Ленина был дедушка, который тоже был евреем с Украины. И это вы еще не знаете о том, что Маркс думал о России и русских. Плохо Маркс думал. И тоже еврей.
Весёлый Роджер
Эй брехло Шмуля, не надо тут историю читать, ты не на колхозном стане! Ты на вопрос ответь? Каким образову щиром умишке умещается справжний украинец В.Мономах и его сын, но вже клятый москалюга Ю.Долгорукий? Ну як? Это же шиза чи украинство як шиза?
Весёлый Роджер
Шановни читачі та читачки, остановите свои тачки, никогда не читайте длинные высеры, тн АНАЛитика и борзописца «запорожца, запора, оно же заднемотора», на статьи Р.Ищенко и А.Роджерса!!! Никогда!!! Он им завидует, тк он когда-то работал вместе с ними. НО, они выбрали путь к свету, к москалям, а хитродупый запор – швыдкий шлях до панувания- до Сороса. Итог: эти получают в РФ добри гроши, не слезают там с экрана, а гэтот недоносок, недоАНАЛитик - лишь жалкие подачки, ну щоб не сдох падлюка. И увага! Там у запора, как впереди нима мотора, так и нима никакого смысла, тильки щирое русофобное гивно, это не информация – это набор звуков, як и у него коллеги по цензору, Шмули, ну того пропахандона, шо тут пишет в образе «младой» девственницы, не первой свежести, 57-летней дивчины Елен. Ну цэ тот старый 70-летний солдафон, шо ходит по дому у ворованых солдатских кальсонах, а поверх надевает кружевные жиночи труселя, с надписью – «Майдан з нами». Ну того, шо приписывает хамские слова про белорусов - суки и поддонка Кравчука, Солженицину и тот що брехал тут про сожранных москалями ёжиков! И гэтот падлюка ыщо думовает, шо тут уси ТУПЫЕ селюки, мол проглотят, як на майдане поверили обещалкам Сени про 1000эвро чи кулю у лоб. Запомните!!! Их задача пропахандонов одна – ОБСЕРАТЬ! Не трате своё время понапрасну!
Просто прохожий
Видать много бывших и нынешних кормится с этой трубы, а иначе с чего бы им так на мыло переводиться?