Генетика чи негативний вплив оточення: яка причина агресії у дітей
Обществоsimya.24tv.ua07 марта 2021

Генетика чи негативний вплив оточення: яка причина агресії у дітей

Головною причиною агресивної поведінки 6-річних дітей є генетична схильність, яка впливає на особливості їх психіки. Також серед психологів поширена думка, що агресивна поведінка формується в малюка під впливом оточення.

Агресія – це невіддільна частина соціального розвитку дитини. Найвищий рівень агресії в малюка проявляється у віці від 2 до 4 років. Коли дитина дорослішає, вона вчиться керувати емоціями, спілкуватися з однолітками й залагоджувати конфлікти.

Канадські вчені провели дослідження, в якому брали участь понад 500 пар близнюків. У результаті вчені прийшли до висновку, що у віці 6 років агресивна поведінка викликана біологічними факторами, водночас у віці від 6 до 12 років – різними факторами, пов'язаними з оточенням дитини.

Що відомо про дослідження

У дослідженні взяли участь 223 пари однояйцевих близнюків з ідентичним генетичним кодом і 332 пари двояйцевих близнюків. Учасники були підібрані таким чином, щоб з'ясувати, який чинник агресивної поведінки в дітей є вирішальним – генетична схильність чи соціальне оточення.

Спостереження за поведінкою дітей проводилися у віці 6, 7, 9, 10 і 12 років. Було виявлено, що генетичні чинники впливають на агресивну поведінку дитини в 6 років більшою мірою, ніж у 12. Це пов'язано з тим, що у віці від 6 до 12 відбувається процес активного розвитку, зокрема, і формування таких пізнавальних функцій, як планування, прийняття рішень, самоконтроль і концентрація.

Результати даного дослідження свідчать про необхідність розробити нові програми профілактики агресивної поведінки з урахуванням особливостей психіки дитини. Психологам потрібно надавати підтримку вчителям і батькам дітей, які проявляють агресивну поведінку, у реалізації цих програм у школі та вдома.

Зміна моделей поведінки дитини дозволить упоратися з агресією. Водночас для того, їй необхідно працювати над розвитком соціальних навичок.

1 комментарий

Написать комментарий
  • тт
    07 марта 2021
    ((
    Ответить
💬 Последние комментарии
СВОБОДНАЯ УКРАИНА
а почему унажают урсулу. гендерное равенство а тут крику что кому-то не уступили место??? что гендерное равенсво хорошо пока собственную жопу не усадила и ту вспомнили что она женщина)))) равенство так равенство а то стуло не дали это трагедия а двери придержали это сексизм. как говорят за что боролись на то и напоролись, кушайте не обожритесь.
е
Рада в полном составе с президентом и его семейством во главе пусть идет воюет... Им полезно для здоровья в отличии от остального населения, кроме Елены, ей в радость будет во славу Америки сдохнуть...
Серж
Скачки. Браво!!!
е
Интересно, а сама Украина не желает объяснить перемещение войск в сторону Донбасса и полное игнорирование минских соглашений??
Украинец
Но знаешь, чем это закончился? Кровавой расправой, пусть они сами мутят в Мексике, но трупов станет еще больше.
Гость
Хахаха.. хороший юмор квартала 95! Похлопаем ему, медаль ему за юмор. Если что, серьезно, об этом Путин давно говорил при Порошенко - НЕ ПЛАНИРУЕТ контактировать с сумасшедшим президентом (при Порошенко и при Зеленского)! Нет смысла присылать ему приглашение на разговор. АБСОЛЮТНО НЕТ СМЫСЛА, Путин начнет рассматривать, если прекратится бедлам в Украине, и тогда будет другой разговор.
ГОСТЬ
А не пора бы в Мексике майдан замутить ?